26 stycznia 2023

KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI

Strona pasjonatów ryb z jeziora Tanganika

O nas

Klub Miłośników Tanganiki – ogólnopolskie stowarzyszenie pasjonatów ryb z jeziora Tanganika. Klub powstał w marcu 2008 roku z inicjatywy kilku osób. W tym czasie powstał portal klubowy www.klub-tanganika.pl oraz forum dyskusyjnewww.klub-tanganika.pl/forum które rozwijają się i rozbudowują do dnia dzisiejszego. Od 19 sierpnia 2009 r. jesteśmy formalnym i oficjalnie zarejestrowanym w KRS stowarzyszeniem non profit, posiadamy REGON oraz NIP.
Klub reprezentuje 5-osobowy zarząd, którego pracami kieruje prezes. Funkcjonowanie Klubu nadzoruje 3-osobowa rada Klubu.

Działalność nasza ukierunkowana jest przede wszystkim na propagowanie akwarystyki, w tym przede wszystkim związanej z biotopem jeziora Tanganika. Na naszym forum staramy się udzielać wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące użytkowników forum pytania, które zazwyczaj dotyczą doboru obsady, wielkości zbiornika oraz podstawowych aspektów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem zbiornika w szczególności właściwego doboru systemu filtracyjnego. Dzielimy się również swoimi spostrzeżeniami, które generalnie ułatwiają opiekę nad naszymi pupilami oraz pozwalają na utrzymanie zbiorników w nienagannej kondycji. Na naszym forum można między innymi znaleźć specjalistów chorób ryb wraz z bezpośrednim kontaktem, którzy zostali umieszczeni na mapie Polski. Żywimy nadzieję, że mapka specjalistów będzie się systematycznie rozrastać.

Działalność naszą staramy się prężnie rozwijać. Będziemy organizowali różnego rodzaju konkursy. Ogłoszenie pierwszego mamy już za sobą. Mamy również zaprzyjaźnione strony partnerskie, których grono – mamy nadzieję – będzie się stale powiększało. Nasze plany to również udział w ogólnopolskich imprezach zoologicznych, organizowanie prelekcji, pogawędek czy wystawianie w miarę możliwości zbiorników z rybami jeziora Tanganika. Staramy się również o nadsyłanie do poczytnych czasopism akwarystycznych stosownych artykułów. Mamy nadzieję, że grono KMT będzie się stale powiększało (zasady wstąpienia oraz członkostwa na naszym forum oraz Statucie) a atmosfera panująca w Klubie i na forum przyniesie wszystkim tylko i wyłącznie tych pozytywnych wrażeń, odczuć i refleksji, czego Wam wszystkim oraz sobie życzymy. Rozwijajmy wspólnie naszą pasję!!!

Czwarta karta kalendarza, Kwiecień 2021

Trzecia karta kalendarza, Marzec 2021

Druga karta kalendarza, Luty 2021

Pierwsza karta kalendarza, Styczeń 2021