Aby korzystać z pełnej zawartości FORUM należy się zarejestrować, można to zrobić TUTAJ.
To okienko jest widoczne tylko dla niezarejestrowanych lub niezalogowanych użytkowników!
KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI Strona Główna

KRS 0000333953
REGON 142208970
NIP 525-248-20-01

FB

KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI
Strona pasjonatów ryb z jeziora Tanganiki

RegulaminRegulaminFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GaleriaGaleria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR - święto zool
Autor Wiadomość
winiar Pomógł: 12 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Maj 2013, 12:18   XIII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR - święto zool

XIII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR - święto zoologii w Łodzi !

W dniach 10 - 12 maja odbędzie się w Łodzi XIII edycja najważniejszej imprezy targowej branży zoologicznej w Polsce - targów PET FAIR. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy stawiają na promocję nowości, spotkania o charakterze biznesowym oraz stworzenie ciekawego wydarzenia dla mieszkańców regionu. Targi odbędą się w nowym i niezwykle nowoczesnym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym.

W dniach 10 - 12 maja 2013 roku odbędą się w Łodzi XIII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR. To najstarsza i najbardziej prestiżowa impreza zoologiczna w Polsce. Targi ulokują się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy al. Politechniki 4.

WYSTAWCY

Na targach PET FAIR swoją ofertę zaprezentuje blisko 70 firm z Polski i zagranicy. Pokażą pokarmy dla zwierząt, akcesoria do ich hodowli i pielęgnacji - miski, zabawki dla zwierząt, akwaria, rośliny akwariowe oraz akcesoria akwarystyczne - pompy, filtry, grzałki, terraria. Na targach zaprezentują się także liczne wydawnictwa poświęcone hodowli i pielęgnacji zwierząt.

PET FAIR DLA BRANŻY - SPECJALNA OFERTA TARGOWA !!

Pionierską inicjatywą mającą na celu wsparcie branżowego charakteru imprezy będzie Specjalna Oferta Targowa, przygotowana przez wystawców wyłącznie na targi PET FAIR. Będzie to wyjątkowa oferta promocyjna - rabaty i serie limitowane produktów - skierowana do właścicieli hurtowni, sklepów stacjonarnych i internetowych oraz gabinetów weterynaryjnych. Promocje i rabaty przygotowały firmy: A. ZIARKO, AKSON, PHU ALTERA, AMIGO, AQUANETTA, ARGENTI, AVANTI, CANIFEL DOROTA WIRSKA, Canine Caviar Holistic Pet Foods, USA, CERTECH Spółka Jawna, GA PET FOOD PARTNERS LTD, KOT-EX S.C., PET FOOD CONSULTING POLAND SP. z o.o., PET-MARKET-POLAND Sp. z o.o., Schulze Heimtierbedarf GmbH, SELVA, SV-SYSTEM Mateusz Góra, hubuform, TROPICAL Tadeusz Ogrodnik, WANYAMA JOANNA PYCHIŃSKA. Rabaty sięgają aż 50 PROCENT !!

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Targom PET FAIR towarzyszyć będzie wiele imprez o charakterze masowym. Najważniejszą z nich jest Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych organizowana cyklicznie w Łodzi przez Cat Club Łódź. Na wystawie czeka na zwiedzających ogrom atrakcji, a między innymi: Best in Show kotów brytyjskich, specjalistyczna wystawa hodowli, agility dla kotów, multimedialna prezentacja ras kotów oraz koci makijaż dla najmłodszych. Hodowcy udzielą wielu fachowych porad dotyczących wychowania, utrzymania, żywienia, opieki nad kotami oraz odpowiedzą na każde nawet najtrudniejsze pytania. Zagoszczą piękne i dostojne koty rasowe z całej Polski i wielu krajów Europy. Będzie można podziwiać kocie "misie" brytyjskie, rosyjskie niebieskie, koty burmskie i norweskie leśne, syberyjczyki i ragdole, devon i cornish rexy, nagie sfinksy i ogromne maine coony, z pewnością nie zabraknie kotów perskich i orientalnych - dwóch najstarszych ras na świecie.

Na targach PET FAIR nie zabraknie również psów i atrakcji dla ich miłośników. Związek Kynologiczny Oddział w Łodzi przeprowadzi pokazy wyszkolenia psa w zakresie posłuszeństwa i obrony, pokaz agility, ras psów oraz pokazy obrony.

Na miłośników gryzoni czekają wystawy rasowych świnek morskich, myszy oraz szczurów. Akwaryści i terraryści będą mogli obejrzeć wystawę akwariów dekoracyjnych "Żółta Łódź Podwodna", wziąć udział w konkursie na najpiękniejsze akwarium, wysłuchać licznych wykładów na temat zakładania akwarium, obejrzeć wystawę gekonów oraz agam, a także zobaczyć przepiękne karpie koi - po raz pierwszy pokazywane w Polsce.

Wszystkich właścicieli - obecnych i przyszłych - zwierząt domowych zapraszamy również na liczne wykłady poświęcone opiece nad domowymi pupilami, a także na prezentację zdjęć i opowieść o egzotycznych zwierzętach z wyspy Borneo.

GODZINY ZWIEDZANIA:

10 maja 2013: 13:00 - 18:00
11 maja 2013: 10:00 - 18:00
12 maja 2013: 10:00 - 16:00

Piątek jest dniem przeznaczonym głównie dla profesjonalistów - przedstawiciele branży mogą tego dnia odwiedzać targi bezpłatnie, na podstawie wizytówki.

Większość wystaw zwierząt odbędzie się w sobotę i niedzielę. W te dni na targi, Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych oraz na wszystkie pozostałe wystawy zwierząt obowiązuje jeden bilet wstępu.

Więcej informacji na temat targów i cen biletów >>>

CENTRUM PRASOWE
Centrum Prasowe zaprasza w godzinach otwarcia targów. Centrum wydaje bezpłatne akredytacje i materiały prasowe dla dziennikarzy. Przedstawicieli redakcji zapraszamy na uroczyste otwarcie targów, które odbędzie się 10 maja o godzinie 14.00.

*******
Łódź kreuje ...

Łódź postawiła na rozwój przemysłów kreatywnych. Od zawsze postrzegana była jako miasto czterech kultur - polskiej, niemieckiej, żydowskiej i rosyjskiej. I to właśnie dziedzictwo kulturowe Łodzi stało się fundamentem gospodarki postindustrialnego miasta. Rozwój sektora kreatywnego jest możliwy głównie dzięki bogatym tradycjom filmowym i osiągnięciom łódzkiej awangardy plastycznej.

Definiując na nowo przemysł w Łodzi, akcentujemy przede wszystkim twórczy proces. Przedsiębiorczość współistnieje tutaj z kreatywnością, a małe, średnie i duże firmy pobudzają powstawanie nowych idei i innowacyjnych pomysłów. Zgodnie z przyjętą strategią marki Łodzi, miasto promuje się, stawiając na nowoczesną gospodarkę opartą na kreatywności, niezależnej kulturze i artystycznej edukacji.

Iwona Chlewińska
Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o.
Zespół Promocji i Reklamy
0 605 093 816
tel. 042 638 62 85

Zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (D.U. nr 144 poz. 1204) proszę o wpisanie odpowiedzi "NIE", jeżeli chcą Państwo być usunięci z bazy danych MTŁ.
_________________
Myśl jak ryba, nie jak człowiek

Marek
Ostatnio zmieniony przez winiar 15 Maj 2013, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Poziom: 42 HP   6%   345/5755
   MP   100%   2747/2747
   EXP   44%   83/186
winiar Pomógł: 12 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Maj 2013, 08:49   

I mamy podsumowanie targów:XIII Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR odbyły się w Łodzi w dniach 10 – 12 maja 2013 roku.
Spotkało się na nich 70 firm: producentów, dystrybutorów i importerów. Firmy prezentowały między innymi: sprzęt i akcesoria do hodowli i pielęgnacji zwierząt, pożywienie i zabawki, artykuły rymarskie dla psów
i kotów, akwaria, terraria i klatki. Na zwiedzających czekały nie tylko prestiżowe marki szeroko rozpoznawane na rynku zoologicznych. Swoje stoiska miały również firmy, które nie prezentowały swoich produktów na poprzednich targach PET FAIR. Tłumy zwiedzających przyciągnęły takie firmy jak A.Ziarko, Tropical, Jubel, Marcus Muelle, Vitakraft i Akson.

Targi PET FAIR to najważniejsza impreza branży zoologicznej w Polsce. W Łodzi przedstawiciele całej branży – właściciele hurtowni, sklepów stacjonarnych i internetowych, gabinetów zoologicznych – mogą zapoznać się z nowościami z branży zoologicznej, natomiast firmy obecne na rynku – nawiązać nowe kontakty biznesowe zarówno ze zwiedzającymi z Polski jak i zagranicy. W tym roku nowością targów PET FAIR była SPECJALNA OFERTA TARGOWA czyli wysokie rabaty i promocje przygotowane właśnie dla zwiedzających branżowych na stoiskach wystawców. Pierwszy dzień targów był przeznaczony głównie dla przedstawicieli branży – tego dnia mogli zwiedzać targi bezpłatne, na podstawie wizytówki.

W piątek został również rozstrzygnięty konkurs o medal targów PET FAIR na najlepsze produkty prezentowane przez wystawców. Do konkursu napłynęły 22 zgłoszenia: 13 w kategorii PRODUKTY DLA PSA, 4 w kategorii PRODUKTY DLA KOTA i 5 w kategorii PRODUKTY AKWARYSTYCZNE I TERRARYSTYCZNE. Członkowie Jury przyznali 5 wyróżnień i 4 medale:
• W kategorii Produkty dla psa – karmy i AKCESORIA medale trafiły do dwóch firm: ALTERA za transporter dla psa 4 W1 oraz ADMIRAŁ za ortezę (stabilizator) na łapy psa. Wyróżnienie otrzymała firma „KOT-EX” s.c. (dystrybutor marki Nobel Creativ GmbH) za Major Dog – zabawki treningowe zatwierdzone przez certyfikat TUV).
• W kategorii PRODUKTY DLA KOTA – KARMY I AKCESORIA Medal PET FAIR otrzymała firma hubuform (dystrybutor firmy Modko USA) za kuwetę Modkat. Wyróżnienie trafiło do firmy Sanopet Laboratorium za Sanopet Omega 3.
• W kategorii PRODUKTY AKWARYSTYCZNE I TERRARYSTYCZNE Medal PET FAIR otrzymała firma Gospodarstwo Ogrodnicze Laboratorium Kultur Tkankowych za rośliny akwariowe z hodowli in vitro w sterylnych pojemnikach. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia: dla firmy A.ZIARKO (dystrybutor firmy sera GmbH) za SERA FLORE CO2 aktywny reaktor 500 i 1000, dla firmy TROPICAL – Tadeusz Ogrodnik za Red Mico Colour Sticks oraz dla firmy RESTER za grzałkę z termostatem do akwarium.

Już od soboty targi PET FAIR opanowały zwierzęta. Główną imprezą towarzyszącą targom była 58. i 59. Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, organizowana przez Cat Club Łódź. Na wystawie można było zobaczyć 300 kotów reprezentujących 24 rasy, które przyjechały do Łodzi z Polski i zagranicy. Na wystawie można było podziwiać kocie "misie" brytyjskie, rosyjskie niebieskie, koty burmskie i norweskie leśne, syberyjczyki i ragdole, devon i cornish rexy, nagie sfinksy i ogromne maine coony, z pewnością nie zabraknie kotów perskich i orientalnych - dwóch najstarszych ras na świecie. Najliczniejszą grupę stanowiły w tym roku koty brytyjskie.

Ponadto na targach pojawiły się:
- rasowe świnki morskie – ponad 40 świnek z całej Europy uczestniczyło w Międzynarodowej i Krajowej Wystawie Rasowych Świnek Morskich, organizowanych przez Polski Klub Rasowych Świnek Morskich - Cavies Club of Poland. Długowłose, krótkowłose, a nawet łyse – wzbudzały zachwyt zwiedzających.
- myszy rasowe - od białych i kremowych, przez rude i gołębie po czarne i czekoladowe, w paski, w ciapki a nawet o umaszczeniu kota syjamskiego, z włosem krótkim i błyszczącym jak satyna lub długim i pokarbowanym – takie myszki można było zobaczyć na Międzynarodowej Wystawie Myszy Rasowych organizowanej przez Polish Mouse Club.
- szczury rasowe – w ramach wystawy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce (SHSRP). Zwiedzający mogli podziwiać szczury, a także porozmawiać z ich właścicielami i dowiedzieć się więcej o SHSRP lub opiece nad szczurami.
- gekony z hodowli GeckoLand - fascynujące zwierzęta w typowym dla nich kawałku natury czyli w terrarium.
- agamy – zwierzęta, które zostały ogłoszone najpopularniejszym zwierzęciem domowym XXI wieku - na stoisku Centrum Egzotyki z Łodzi.
- piękne ryby i akwaria w ramach wystawy akwarystycznej ŻÓŁTA ŁÓDŹ PODWODNA, organizowanej przez firmę PODWODNE OGRODY z Łodzi.
- karpie koi – piękne ryby, których do tej pory nie można było zobaczyć w Polsce. Złote, niebieskie, czerwone – wzbudzały wielkie zainteresowanie zwiedzających.

Tłumy zwiedzających oglądały w sobotę i niedzielę pokazy ras oraz pokazy sportów psich, organizowane przez Oddział Łódzki Związku Kynologicznego w Łodzi. Na targach pojawiły się najbardziej wyjątkowe i rzadkie psy, a także te bardziej popularne. Prezentowały swoje umiejętności, ale największą atrakcją dla większości była oczywiście możliwość pogłaskania pięknych psiaków.

Właściciele zwierząt mogli poszerzyć swoją wiedzę na licznych wykładach poswieconych: problemom zdrowotnym ryb, preparatom profilaktycznym i leczniczym stosowanym w akwarystyce, światu gekonów i problemom zdrowotnym trapiącym te gady, najczęstszym problemom dotykającym koty i psy, agamom brodatym.

Patronat nad targami objął „PETS International” – najbardziej liczący się magazyn poświęcony branży zoologicznej w Europie. Ponadto patronami medialnymi targów były: Pets International, Pet Market, Cztery Łapy, www.e-pets.eu, Pet Publications, Magazyn Akwarium, Zeszyty Akwarystyczne, Zeszyty Terrarystyczne, AKWARIUM, magazyn Fauna i Flora, Kocie Sprawy, oraz portale: roslinyakwariowe.pl, Akwarium.info.pl, ŚwiatKotow.pl, terrarystyka.pl, e-chomik.pl, zoowioska.pl, akwamania.mud.pl, terrarium.com.pl, terrarium.pl, ekolodzkie.pl. Przy organizacji targów współpracowały: Związek Kynologiczny i Cat Club Łódź. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Łodzi.

Targi PET FAIR odwiedziło ponad 8000 zwiedzających. W tej grupie: wielu gości z zagranicy, dziennikarze, szerokie grono właścicieli sklepów i hurtowni zoologicznych oraz gabinetów weterynaryjnych z całej Polski, hodowcy i miłośnicy zwierząt oraz tłumy dzieci namawiających rodziców do zakupu zwierzątek. Jak mówiło wielu wystawców: pobyt na targach PET FAIR pozwolił im zrealizować swój cel – zaprezentować nowe, innowacyjne produkty i znaleźć dystrybutorów oraz sprzedawców swojej oferty. Poza tym ważnym aspektem obecności na targach było ugruntowanie marki wśród ostatecznych odbiorców.

Zapraszamy na:
WWW.petfair.pl
profil targów na portalu Facebook.com

******************
Pet Fair to najbardziej prestiżowa impreza wystawiennicza o charakterze międzynarodowym poświęcona tematyce zoologicznej w Polsce. Organizowane co w Łodzi wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń branżowych, skupiając uwagę wystawców, odwiedzających oraz mediów. Dokładne informacje na temat targów znajdują się na stronie www.petfair.pl


* * *
Łódź kreuje…
Łódź postawiła na rozwój przemysłów kreatywnych. Od zawsze postrzegana była jako miasto czterech kultur – polskiej, niemieckiej, żydowskiej i rosyjskiej. I to właśnie dziedzictwo kulturowe Łodzi stało się fundamentem gospodarki postindustrialnego miasta. Rozwój sektora kreatywnego jest możliwy głównie dzięki bogatym tradycjom filmowym i osiągnięciom łódzkiej awangardy plastycznej.

Definiując na nowo przemysł w Łodzi, akcentujemy przede wszystkim twórczy proces. Przedsiębiorczość współistnieje tutaj z kreatywnością, a małe, średnie i duże firmy pobudzają powstawanie nowych idei i innowacyjnych pomysłów. Zgodnie z przyjętą strategią marki Łodzi, miasto promuje się, stawiając na nowoczesną gospodarkę opartą na kreatywności, niezależnej kulturze i artystycznej edukacji.


Edyta Winiarska
Kierownik Projektu
tel. + 48 42 638 62 85
e.winiarska@mtl.lodz.pl
Iwona Chlewińska
Specjalista ds. promocji i reklamy
tel. + 48 42 638 62 85
i.chlewinska@mtl.lodz.pl

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o.
Al. Politechniki 4; 93-590 Łódź; tel. +48 42 636 29 83, fax +48 42 637 29 35
NIP 7272786024; KRS 0000411216 Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia XX Wydział KRS
Kapitał zakładowy 4.856.900 PLN
_________________
Myśl jak ryba, nie jak człowiek

Marek
 
 
     
Poziom: 42 HP   6%   345/5755
   MP   100%   2747/2747
   EXP   44%   83/186
kocan1 


Wiek: 60
Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 296
Skąd: Legionowo
Wysłany: 16 Maj 2013, 07:09   Fotorelacja z Łodzi:
http://www.akwa-mania.mud.pl
 
 
     
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   10%   4/39
winiar Pomógł: 12 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Maj 2013, 13:35   

Jak zwykle relacja pierwsza klasa! Dzięki!
_________________
Myśl jak ryba, nie jak człowiek

Marek
 
 
     
Poziom: 42 HP   6%   345/5755
   MP   100%   2747/2747
   EXP   44%   83/186
duda_master Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 890
Skąd: Kielce
Wysłany: 24 Maj 2013, 20:40   

Wystawa bez Kocana to tak jak by wystawy nie było :mrgreen:
Oby tak dalej !
_________________
Dudi pozdrawia !
 
 
     
Poziom: 26 HP   2%   32/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   65%   51/78
kocan1 


Wiek: 60
Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 296
Skąd: Legionowo
Wysłany: 26 Maj 2013, 14:37   

Mnie tam nie było. Fotorelacja na podstawie zdjęć mojej żony. Ja mam nogę w gipsie. Ale już niedługo.
 
 
     
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   10%   4/39
Krawiec Pomógł: 187 razy
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 4516
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 26 Maj 2013, 16:38   

Szybkiego powrotu :grin: do zdrowia życzymy :grin:
_________________
"Mądrzy ciągle się uczą, głup­cy wszys­tko umieją."
Apolinary Despinoix

Pozdrawiam Piotr
 
     
Poziom: 49 HP   12%   1081/9013
   MP   100%   4303/4303
   EXP   81%   209/256
winiar Pomógł: 12 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Czerwca 2013, 15:39   

kocan1 napisał/a
Ja mam nogę w gipsie

To dużo zdrowia!
_________________
Myśl jak ryba, nie jak człowiek

Marek
 
 
     
Poziom: 42 HP   6%   345/5755
   MP   100%   2747/2747
   EXP   44%   83/186
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17