Nowa kategoria

Wasze oceny odnośnie forum, propozycje itp.

Moderator: Admin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
winiar
-#Honorowy Członek Klubu
-#Honorowy Członek Klubu
Posty: 2892
Rejestracja: 28 marca 2008, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Nowa kategoria

Post autor: winiar »

Ostatnimi czasy duże emocje wzbudziła dyskusja na temat rozwiązań NGBC w odniesieniu do początkujących akwarystów.

Aby rozwiązać ten problem proponuję utworzenie nowej kategorii w dziale Hodowla pt np "Nowinki techniczne" lub inny jaki zostanie wymyślony. W nowym dziale umieszczane byłyby wątki tupu NGBC. Kącik dla początkujących i Nowinki techniczne byłyby wyraźnie oddzielone i nie powodowałyby zamieszania takiego jakie powstało w ostatnim czasie.
Myśl jak ryba, nie jak człowiek

Marek
Awatar użytkownika
Patryk1009
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

Zdecydowanie popieram :wink: :yes: :yes: :yes:
I dodam ,że przydała by się również kategoria "DIY" zrobione samemu :yes:
Awatar użytkownika
rufus
-#Admin
-#Admin
Posty: 9313
Rejestracja: 28 marca 2008, 14:49
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: rufus »

Ja osobiście uważam, że na obecną chwilę nie ma potrzeby tworzenia nowego działu, kategorii o których wspomniano wyżej.
Kiedyś już, o ile dobrze pamiętam coś podobnego sugerował deccorativo i wówczas wyjaśniłem mu co i jak.
Zakładanie tematu przez danego użytkownika forum powinno być poprzedzone analizą treści przez niego samego i umieszczenie we właściwej kategorii na forum. Może, a nawet powinien na samym początku zrobić to autor tematu, a później ew. Moderator przeniesie do właściwego jak nastąpi pomyłka, bo tylko autor tematu wie o czym będzie pisał i ew. oczekuje w tym temacie opinii, dyskusji itd.. W umieszczeniu danego tematu w odpowiedniej kategorii mają pomagać opisy przyporządkowane do danej kategorii.

Podam swój przykład.
Tematy związane z TMNPBT, NGBC lub "inną" chemią mającą wpływ na procesy chemiczne w akwarium umieszczamy w kategorii Chemia, która po części jest też związana z filtracją. Dlaczego :?: ponieważ procesy które zachodzą w akwarium dzięki czy przy udziale danych środków, preparatów dodawanych do akwarium czy to do filtra czy też do wody są procesami chemicznymi, a jak rozumiem autor to chciałby opisywać. Związki które są usuwane również są chemiczne.
W kategorii dośc blisko powiązanej z Chemią jest Filtracja, ale tu raczej powinny być poruszane tematy samej filtracji, czyli dobór filtrów, sposób ich użycia, wkładów, projekty systemów filtracyjnych itd.

Temat NGBC według mnie nie jest nowinką "techniczną" ponieważ według mnie z techniką nie nic wspólnego, a nowością też nie jest, bo na rynku akwarystycznym ten wkład jest już od dłuższego czasu. A to że u nas dopiero teraz się pojawił, widocznie nie było potrzeby wcześniej opisywania i dyskutowania na ten temat.
Co do DIY. Kiedyś taka kategoria była planowana, ale jak widać po obecnej lekturze forum sami autorzy wątków czasami mieszają tematy i pojawiają się tematy wielowątkowe, typu kupić "gotowe" czy zrobić samemu. Moim zdaniem problemu nie będzie jak dany temat właściwe opiszemy i przyporządkujemy do danej kategorii.
Ostatnio zmieniony 4 września 2015, 17:44 przez rufus, łącznie zmieniany 1 raz.
Są trzy sposoby zdobywania mądrości. Pierwszy to refleksja - to najbardziej szlachetny, następnie naśladowanie -jest on najłatwiejszy, a trzeci to doświadczenie - najbardziej gorzki ze wszystkich.
~ Konfucjusz

Pozdrawiam - Leszek
Awatar użytkownika
winiar
-#Honorowy Członek Klubu
-#Honorowy Członek Klubu
Posty: 2892
Rejestracja: 28 marca 2008, 13:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: winiar »

Rozumiem. Moją ideą było oddzielenie wątków nazwijmy to bardziej zawansowanej akwarystyki od informacji dla początkujących akwarystów. Takie stwierdzenia pojawiły się w wątku - niezależnie od tego w którym miejscu był umieszczony. Ale skoro nie potrzeba zakładać nowej kategorii.
rufus pisze:Temat NGBC według mnie nie jest nowinką "techniczną" ponieważ według mnie z techniką nie nic wspólnego, a nowością też nie jest, bo na rynku akwarystycznym ten wkład jest już od dłuższego czasu. A to że u nas dopiero teraz się pojawił, widocznie nie było potrzeby wcześniej opisywania i dyskutowania na ten temat.
Mam inne zdanie na ten temat. Nikt tego nie testował i dlatego wątek się nie pojawił.
Myśl jak ryba, nie jak człowiek

Marek
daras77
-#Senior
-#Senior
Posty: 128
Rejestracja: 21 stycznia 2014, 23:15
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: daras77 »

Na tym forum jednak jest nowością, a temat o nim jest dość burzliwy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i uwagi”