Warszawskie Dni Akwarystyki 2017. Foto relacja z udziału KMT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marian65
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 2919
Rejestracja: 6 lutego 2010, 22:16
Lokalizacja: Rytro, Małopolskie
Kontakt:

Warszawskie Dni Akwarystyki 2017. Foto relacja z udziału KMT

Post autor: marian65 »

Warszawskie Dni Akwarystyki to największe wydarzenie akwarystyczne w Warszawie, które każdego roku w trakcie Dni SGGW odbywa się na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Kolejna edycja (czwarta) odbyła się w dniach 20-21 maja 2017 r.
Obrazek
Celem Warszawskich Dni Akwarystyki jest zapoznanie uczestników z biologią i ochroną gatunkową, a także różnorodnością organizmów wodnych i ich środowiska. Inicjatywa skierowana jest głównie do studentów, młodzieży szkolnej, pracowników naukowych, akwarystów oraz osób zainteresowanych tematyką akwarystyki, inżynierii środowiska, ochrony przyrody i polskich wód.
Podczas tego wydarzenia akwarystycznego w programie zaplanowane były:
• IV Warszawska Konferencja Akwarystyczna
Konferencja naukowa poświęcona akwarystyce, podczas której swoje prace przedstawili studenci i pracownicy uczelni wyższych, a także specjaliści z całego świata. Tematem wiodącym konferencji było Środowisko naturalne zwierząt akwariowych.
• Międzynarodowa Wystawa Akwariów
Największa wystawa akwarystyczna w Warszawie ukazująca różnorodność zwierząt wodnych i zamieszkiwanych przez nie środowisk z różnych zakątków świata. Zaprezentowane zostały na niej zarówno gatunki zwierząt egzotycznych, rodzimych, jak i inwazyjnych.
• Konkursy
Program :
- II Sesja młodych ichtiobiologów
- III Konkurs wiedzy akwarystycznej
- Warsaw Shrimp Contest
- Warsaw Aquascaping Contest
- Akwarium dla przedszkolaka
- Najciekawsze akwarium Warszawskich Dni Akwarystyki 2017


Obrazek

Obrazek


Podczas IV edycji Warszawskich Dni Akwarystyki w Warszawie Klub Miłośników Tanganiki reprezentowali następujący klubowicze:
- Marian - marian65;
- Leszek - rufus;
- Piotrek - krawiec;
- Łukasz- lukper;
- Maciek - maciek897.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wystawiono 4 zbiorniki z następującymi obsadami:
- Tropheus sp. black Bemba, Eretmodus marksmithi Mpimbwe;
- Julidochromis ornatus, Lamprologus ornatipinnis, Neolamprologus pulcher;
- Julidochromis transcriptus, Lamprologus meleagris;
- Reganochromis calliurus, Triglachromis otostigma.
Florę w zbiornikach z muszlowcami stanowił rogatek.

Obrazek

Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Po godzinie 10-tej 20 maja (sobota) rozpoczęliśmy oficjalnie kolejną edycję wystawy. Zwiedzających z każdą minutą przybywało coraz więcej. Nasze stoisko, a dokładniej ryby które zaprezentowaliśmy, cieszyły się dość sporym zainteresowaniem. Cieszył nas fakt, że coraz więcej zwiedzających hoduje "małe" gatunki ryb z jeziora Tanganika w swoich domach. Wiedza na ich temat, patrząc z perspektywy czasu, jest coraz większa. Bardzo nas to cieszy. Przy okazji oglądania naszych zbiorników zwiedzający zadawali liczne pytania związane z przygotowaniem akwarium i hodowlą ryb. Udzielaliśmy porad, odpowiadaliśmy na pytania, staraliśmy się propagować nasz biotop najlepiej jak tylko potrafiliśmy. Na zwiedzających duże wrażenie zrobił zbiornik z Reganochromis calliurus oraz Triglachromis otostigma, które ciągłe przekopywały dno. Zwiedzający rozbili zdjęcia aby móc obejrzeć jak zmieniało się ułożenie dna w akwarium w kolejnych godzinach wystawy. Miłym zaskoczeniem dla nas okazało się zainteresowanie dzieci naszymi rybami. Rodzice opowiadali swoim pociechom o naszych rybach korzystając z opisów, które znajdowały się przy zbiornikach.
Obrazek

Podczas trwania Warszawskich Dni Akwarystyki można było oglądać bardzo ładnie i ciekawie urządzone zbiorniki biotopowe z różnymi gatunkami ryb z różnych stron świata(min. Ameryka Południowa, Malawi). Można było obejrzeć dość rzadko prezentowane na wystawach zimnowodne zwierzęta (ryby, bezkręgowce) naszych wód oraz Bałtyku. Oprócz nich były prezentowane również dość licznie krewetki karłowate i raki.
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


W programie znalazły się wygłaszane bardzo ciekawe prelekcje. Nas oczywiście zainteresowała prelekcja Patrick'a Tawil'a (Francja) wygłoszona 21 maja pt.: "Wybrane gatunki ryb akwariowych z jeziora Tanganika". Prezentowane były taksony z plemienia Lamprologini. Patrick Tawil to wielki miłośnik i znawca pielęgnic oraz bardzo sympatyczny człowiek. Autorytet w kwestii ewolucji i systematyki, szczególnie gatunków z jeziora Tanganika. W prelekcji uczestniczył nasz cały zespół. Mieliśmy okazję zadawać pytania, na które prelegent bardzo chętnie odpowiadał.
Obrazek

Patrick Tawil
Obrazek

Po prelekcji Patrick'a Tawil'a. Od lewej: Marian, Patrick Tawil, Piotrek i Leszek
Obrazek

Niestety od początku żyliśmy świadomością, że za kilka godzin trzeba będzie wracać do domów… Czas bardzo szybko minął. Sprzątanie naszego stoiska, które nie ukrywamy, że idzie nam coraz sprawniej, zakończyliśmy o godzinie 19-tej. Nieco zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego czasu wśród pasjonatów o podobnych zainteresowaniach wracaliśmy pełni wrażeń do domu. Dodatkowym atutem spotkania była możliwość pozyskania nowych ryb oraz kamieni o ciekawej fakturze, które przywiózł z południa Polski Marian.



Podsumowanie

Kolejna edycja Warszawskich Dni Akwarystyki za nami. Czas poświęcony na przygotowania, urządzanie zbiorników i późniejszą prezentację klubu można uznać za udany. Była to kolejna okazja do spotkania się z akwarystami z innych stowarzyszeń . Takie spotkania pozwalają również na większą integrację wśród akwarystów. Atmosfera przez wszystkie dni wystawy była bardzo wesoła i luźna. Wrażenia z wystawy przenosiliśmy do pokoju, gdzie późnonocnym miłym rozmowom o akwarystyce i nie tylko, nie było końca.
Wyjazd i prezentacja Klubu Miłośników Tanganiki podczas trwania Warszawskich Dni Akwarystyki nie mogłyby się odbyć bez wsparcia naszych sponsorów. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie:
- firmie Tan - Mal Monika Wisz;
- sklep internetowy akwarystyczny.24 Andrzej Konarski.
Dziękujemy!


Team Klub Miłośników Tanganiki,
Warszawskie Dni Akwarystyki, Warszawa, 2017

AUTOR : Lechosław Łątka - rufus
Ostatnio zmieniony 4 października 2020, 19:58 przez marian65, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanganika 25 zbiorników :shock: prawie 7000 l
Marian. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z życia Klubu”