Spotkanie klubowe KMT - Kraków 22.03.2014 r.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admin
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: 27 marca 2008, 12:12
Kontakt:

Spotkanie klubowe KMT - Kraków 22.03.2014 r.

Post autor: Admin »

W dniu 22 marca 2014 roku w pięknym mieście, dawnej stolicy Polski w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie klubowe Klubu Miłośników Tanganiki. Uczestnikami spotkania byli członkowie Zarządu, Rady klubu oraz klubowicze.
Udział w spotkaniu wzieli:
- Lechosław Łątka - rufus, Prezes KMT;
- Andrzej Świtalski - Andzin-San, członek Rady KMT;
- Krzysztof Karasiewicz - KaRaŚ, członek Rady KMT;
- Artur Krasuski - artkras, skarbnik;
- Joanna Adamska-Maślanka - Szarooka, Klubowiczka;
- Marian Przybyła - marian65, Klubowicz;
- Jakub Celej - Leju, Klubowicz;
- Maciek Serafin - maciek897, Klubowicz;
- Marcin Trzebunia - marcint4m, Klubowicz;
- Piotr Krawczyk - pieprzota, Klubowicz;
- Radosław Kaszyński - Radek, Klubowicz.

Spotkanie rozpoczął Leszek- rufus kilkoma słowami wstępu przedstawiając cel spotkania. Następnie Artur- artkras zapoznał wszystkich ze szczegółowym harmonogramem spotkania, który zawierał min. poniższe zagadnienia:
1. Rozliczenie działalności KMT za 2013 rok (omówienie, ocena działalności).
2. Rozliczenie finansowe za 2013 rok.
3. Praca Zarządu i Rady KMT (ocena, uwagi, propozycje zmian w funkcjonowaniu Zarządu zgodnie ze Statutem).
4. Zamierzenia na 2014 rok (konkursy, spotkania, prelekcje, szkolenia itd.).
5. Współpraca z mediami.
6. Zasady promocji KMT (np. Facebook).
7. Zmiany w prowadzeniu forum, klubu itd.
8. Inne tematy.
Finanse klubu przedstawił Artur - artkras. Biorący udział w spotkaniu klubowicze, mogli szczegółowo zapoznać się z obecnym stanem finansowym klubu, wydatkach oraz potrzebach wydatków w 2014 roku.

Obrazek
Dzięki Arturowi- artkras'owi spotkanie przebiegało zgodnie z planem, dalej siedzą marian65, Leju i maciek897

Obrazek
Andzin-San relacjonuje pojaiwnie się KMT na FB

Następnie zostały poruszone tematy związane z funkcjonowaniem strony głównej KMT oraz forum. W tym temacie omawiane były zagadnienia związane z umieszczaniem artykułów na stronie, opisów ryb oraz zdjęć w stale rozbudowywanej galerii.
Pojawił się też pomysł umieszczania na forum w odpowiednim temacie informacji dla forumowiczów o możliwości przewiezienia, dostarczenia „po koleżeńsku, przy okazji” ryb lub innych produktów akwarystycznych między forumowiczami. Takie informacje na pewno ułatwiłby bezpieczny transport ryb ograniczając korzystania z PKP czy np. autobusów, busów.
W punkcie dotyczącym zamierzeń na 2014 rok omówiono:
- organizowanie spotkań klubowych, klubowiczów i forumowiczów w połączeniu z prelekcjami, pogawędkami na wybrane tematy, itd.;
- plan konkursów organizowanych przez KMT;
- udział KMT w imprezach akwarystycznych (wystawy akwarystyczne).
Kalendarz imprez na 2014 roku wyglądałby następująco:
1. 5/6.04 Częstochowa - WYSTAWA I TARGI AKWARYSTYCZNE „AQUA JURA 2014”
2. 23/24.05 SGGW - prelekcja Maćka nt. ryb z Tanganiki (Limnochromini) w połączeniu z prezentacją zbiornika.;
3. 7/8.06 Śląski Weekned Akwarystyczny - Katowice,
3. 29.06 Żychlin - prelekcja Maćka nt. ogólnie jeziora Tanganika, biotopów w jeziorze oraz podstawowych wymagań hodowlanych wybranych gatunków ryb tanganickich;
4. cały czerwiec Stary Sącz - wystawa akwarystyczna;
5. 03/04.10 Zoobotanica - Wrocław.
Ustalono że Klub Miłośników Tanganiki będzie współpracował z mediami na dotychczasowych zasadach poprzez pisanie artykułów do czasopism akwarystycznych, krótkich tekstów o gatunkach ryb z jeziora Tanganika oraz będzie współpracować z Magazynem Akwarium w kwestii doradztwa w hodowli ryb tanganickich w kategorii "pytanie-odpowiedź".

Obrazek
Od lewej marcint4m, Radek, Andzin-San i rufus

Promowanie KMT będzie odbywać się poprzez udział w imprezach akwarystycznych, pisanie artykułów oraz reklamowanie KMT w czasopismach, wykonywanie drobnych gadżetów z logo klubu (smycze, długopisy itd.). Ustalono że w roku 2014 będzie realizowana nowa edycja koszulek klubowych, w tym dla forumowiczów. Kolejnym elementem promocji będzie prowadzenie strony KMT na Facebook'u. Podczas spotkania w Krakowie przyjęto że KMT będzie prowadzić na FB swoją grupę zamkniętą, gdzie będą podawane informacje o klubie, imprezach i innych tematach związanych z KMT oraz akwarystyką tanganicką. Strona będzie cały czas wzbogacana o nowe informacje o naszych rybach oraz umieszczanie zdjęć i filmów naszych ryb i nie tylko.
Ponadto zaproponowano utworzenie na forum podkategorii tematycznej, w której chętni mogli by wpisywać planowane trasy podróży po kraju (i nie tylko) w celu pomocy w przewożeniu ryb. Miałoby to na celu udzielenie transportowej pomocy forumowiczom, którzy chcieliby od kogoś kupić ryby a mieli by problem z połączeniem/przesyłką.

Obrazek
Od lewej Karaś, Leju i maciek897

Obrazek
Nasza Perła w KMT czyli zamyślona Asia - Szarooka. Asiu dziękujemy za spotkanie!

Kolejną propozycją było utworzenie na You Tube konta KMT. Można by było wklejać tam np. wywiady na konkretne tematy (hodowla ryb, technika, problemy), krótkie reportaże z pobytu KMT na imprezach zoologicznych, filmiki naszych zbiorników, itp.
Ostatnim punktem spotkania było wyróżnienie najbardziej aktywnych klubowiczów w promowaniu Klubu Miłośników Tanganiki oraz firm wspierających nasz klub.
W podziękowaniu za poświęcenie swojego czasu, bezinteresowne zaangażowanie w propagowanie klubu oraz akwarystyki wyróżnieni zostali: Marian Przybyła, Jakub Celej, Maciek Serafin, Piotr Krawczak, Marcin Trzebunia oraz Andrzej Świtalski. Podziękowaliśmy również firmie Tan-Mal Monika Wisz za kilkuletnie wspieranie nas od samego początku powstania KMT w różnego rodzaju imprezach oraz współpracę przy organizowaniu konkursów i nie tylko.

Obrazek
W miłym towarzystwie czas płynie w wesołej atmosferze. Uradowany rufus

Obrazek
Wręczanie podziękowań

Obrazek
Wręczanie podziękowań c.d.

Chcieliśmy zaznaczyć, że spotkanie odbyło się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, przy wspaniałej aurze pogodowej (pogoda była oczywiście zamówiona) oraz ogromnej gościnności naszej klubowiczki – Szarookiej, która zapewniła zaplecze lokalowe na spotkanie w sklepie zoologicznym MIX ANIMALS w Krakowie przy ul. Kalwaryjskiej 25. Dlatego w tym miejscu chcieliśmy jej wszyscy bardzo mocno podziękować za serdeczną gościnę oraz udostępnienie lokalu.

Obrazek
KMT team Kraków A.D. 2014

Zarząd i Rada
Klubu Miłośników Tanganiki
Ostatnio zmieniony 3 kwietnia 2014, 09:39 przez Admin, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z życia Klubu”