Spotkanie Klubu Miłośników Tanganiki. Wrzesień 2020r. Rytro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marian65
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 2910
Rejestracja: 6 lutego 2010, 22:16
Lokalizacja: Rytro, Małopolskie
Kontakt:

Spotkanie Klubu Miłośników Tanganiki. Wrzesień 2020r. Rytro

Post autor: marian65 »

Spotkanie Zarządu i członków Klubu Miłośników Tanganiki.
Rytro 25-27 września 2020r.


W dniach 25-27 września 2020 roku w Beskidzie Sądeckim, w województwie małopolskim,
w powiecie nowosądeckim w miejscowości Rytro, wśród licznych lasów, potoków
i niepowtarzalnej fauny i wczesnojesiennej flory odbyło się kolejne spotkanie Zarządu oraz klubowiczów Klubu Miłośników Tanganiki. Spotkanie możliwe było dzięki naszemu Prezesowi Marianowi i jego niezwykłym zdolnościom organizacyjnym.

Udział w spotkaniu wzięli:
- Marian - marian65, Prezes KMT;
- Aśka - Szarooka;
- Robert - robciu;
- Leszek - rufus;
- Krzysiek - KaRaŚ;
- Radek – Radek;
- Łukasz - lukper;
- Adam- adbul;
- Krzysiek - Ciemnoczarny
- Przemek - PrzemekW.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Część klubowiczów przyjechała do Rytra już w czwartek (24 września). W czwartek część
z nas przywiozła sporą ilość ryb (np. Leszek i Adam przywieźli ryby w 8 dużych wiadrach) celem wymiany lub podarowania ich klubowiczom biorącym udział w spotkaniu.

Pierwszy dzień spotkania, tj. 25 września był traktowany jako nieoficjalny. W tym dniu część klubowiczów udała się na przygotowaną wcześniej wycieczkę akwarystyczną na Słowację. Celem tego wyjazdu było odwiedzenie kilku hodowli i firm zajmujących się sprzedażą ryb akwariowych, w tym głównie z jeziora Tanganika. Efektem tego wyjazdu oprócz zobaczenia pięknych ryb, ogromnych zbiorników było również zakupienie w bardzo atrakcyjnych cenach sporej ilości różnych odmian trofeusów. Uczestnicy wyjazdu mimo widocznego zmęczenia wrócili zadowoleni z zakupów i tego co zobaczyli.

Zdjęcia z wyjazdu na Słowację autorstwa Mariana i Łukasza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Główny dzień spotkania przypadł na sobotę 26 września. Była to część oficjalna. Dzięki uprzejmości Dominika ze Stowarzyszenia Pasjonatów Terrarystyki - Gadziarnia spotkanie Klubu Miłośników Tanganiki odbyło się w Nowym Sączu w lokalu stowarzyszenia tj. w Miejskim Terrarium - Gdziarnia wśród licznych, pięknie urządzonych terriarów i akwariów. Spotkanie rozpoczął Prezes KMT Marian. Po kilku słowach wstępu Marian przedstawił harmonogram spotkania, który zawierał m.in. poniższe zagadnienia:

1. Rozliczenie działalności KMT za 2020 rok (omówienie, ocena działalności).
2. Rozliczenie finansowe za 2019/2020 rok.
3. Praca Zarządu i Rady KMT (ocena, uwagi, propozycje zmian w funkcjonowaniu Zarządu zgodnie ze Statutem).
4. Przygotowanie Klubu do jesiennych wyborów nowych władz na kolejną 3- letnią kadencję.
5. Omówienie zmian związanych z funkcjonowaniem forum pod względem informatycznym (min. zmiana hostingu na "nazwa.pl" - zrealizowana; przejście ze starego php na nowe; certyfikat bezpieczeństwa SSL).
6. Zamierzenia i plany na 2021 rok w okresie epidemii (konkursy, spotkania, prelekcje, szkolenia itd.).
7. Współpraca ze sponsorami klubu.
8. Przygotowanie kalendarza oraz innych gadżetów klubowych, w tym ulotek i folderów.
9. Zasady promocji KMT (np. Facebook, strony Internetowe).
10. Aktualizacja strony głównej KMT (artykuły, galeria).
11. Propozycje zgłaszane przez uczestników spotkania dotyczące zmian w prowadzeniu forum, klubu itd.
12. Tematy różne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podczas spotkania każdy z uczestników otrzymał gadżety akwarystyczne w postaci chemii akwarystycznej i pokarmów od naszych sponsorów, tj. Sklep Internetowy Akwarystyczny 24 (chemia do akwarium i pokarmy) oraz North Fin (pokarmy). Kolejny sponsor firma Tan - Mal Monika Wisz przygotowała "wsparcie" na spotkanie integracyjne po spotkaniu oficjalnym ;-). Odbyło się również wręczenie klubowiczom koszulek KMT.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po części oficjalnej w Nowym Sączy wróciliśmy do Rytra aby wziąć udział w spotkaniu integracyjnym. Mimo lekkiego ochłodzenia w godzinach popołudniowych humory dopisywały i mogliśmy przystąpić do kolejnego punktu spotkania, tj. rozpalenia grilla
i pieczenia kiełbasek. Jedzenie było smaczne i bardzo szybko znikało z paleniska. Przy smacznych kiełbaskach, ogórkach itp. oraz "wsparciu" firmy Tan-Mal rozmawialiśmy
o rybach, akwarystyce i nie tylko. Wszystko na wesoło, w luźnej atmosferze w pięknych okolicznościach przyrody w tle z szumiącym Popradem. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Wsparcie" kilku "wojowników" od firmy Tan - Mal :-)

Obrazek


Następnego dnia, tj. 27 września wszyscy spotkaliśmy się u Moniki i Mariana w domu. Podczas tego spotkania część z nas pakowała ryby, które były na przechowaniu w zbiornikach Mariana, a inni popijali przed wyjazdem pyszną kawę przygotowaną przez żonę Mariana - Monikę. Ryb do pakowania było trochę, ale wprawa przy ich łapaniu przydała się, bo wszystko poszło bardzo sprawnie. Później krótkie pożegnanie i wszyscy rozjechaliśmy się do domów.

Obrazek

ObrazekKolejne spotkanie Klubu Miłośników Tanganiki za nami. Po raz kolejny pokazaliśmy, że można się spotkać, rozmawiać o swojej pasji w miłej i serdecznej atmosferze. Teraz czekamy do następnego spotkania, a gdzie to będzie, nie wiadomo. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie klubowe z nadzieją, że odbędzie się ono w liczniejszym gronie. Naprawdę warto się spotykać i rozmawiać!
Informacja o takim spotkaniu na pewno będzie podana dużo wcześniej na forum KMT.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom, tj. Sklepowi Internetowemu Akwarystyczny 24, firmie Tan - Mal Monika Wisz oraz firmie North Fin za pomoc
w organizacji spotkania, podarowanie produktów które były rozdane uczestnikom podczas spotkania. Dziękujemy również Dominikowi ze Stowarzyszenia Pasjonatów Terrarystyki - Gadziarnia Nowy Sącz za udostępnienie nam lokalu na spotkanie klubowe w pięknie urządzonym i ciekawym miejscu jakim jest Gadziarnia w Nowym Sączu. Warto odwiedzić to miejsce i poznać tajemnice węży, gekonów, jaszczurek, pająków itp. oraz ryb które tam się znajdują przy ciekawym komentarzu opiekuna zwierząt - Dominika. Nie możemy również zapomnieć o Monice i Marianie dziękując im za stworzenie miłej
i rodzinnej atmosfery podczas gościny w ich domu przez kolejne dni spotkania oraz przepraszamy Monikę, że zjedliśmy jej przepyszny bigos ;-).

Dziękujemy!
Do następnego spotkania!

Opracował i foto: Lechosław Łątka - rufus

Rytro, Nowy Sącz, 26.09. 2020 r.
Tanganika 25 zbiorników :shock: prawie 7000 l
Marian. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z życia Klubu”