Zapamiętanie danych logowania

Wasze oceny odnośnie forum, propozycje itp.

Moderator: Admin

Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Bottom post of the previous page:

Pisałem o tym problemie już na początku zainstalowania nowej szaty forum, do tej pory nic się nie zmieniło, choć przy starym forum wszystko było ok. Przez ten mankament wchodzę bardzo rzadko na forum bo zwyczajnie w.....a mnie ciągłe logowanie, zapewne podobnie jest w innych przypadkach. Dziwne jest co najmniej podejście co niektórych forumowiczów obwiniających za ten stan rzeczy członków forum. Skoro w stary forum było ok przy tych samych parametrach, ustawieniach komputera, a teraz jest źle to wina MUSI leżeć po stronie strony forum, tłumaczenie jakiekolwiek i kogokolwiek jest co najmniej słabe. Czemu na innych forach, choć by http://forum.klub-malawi.pl/ nie ma tego problemu.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Mam Windows 10 i jest to samo co u kolegów z Windows 7 , nie ma opcji zapamiętania, ale to raczej wina osób zmieniających szatę i działanie forum.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

http://klub-tanganika.pl/forum/ucp.php? ... c8b9fa7f9e Tak to wygląda,


A to co zaznaczyłem na czerwono to co to może oznaczać
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

http://klub-tanganika.pl/forum/ucp.php? ... c8b9fa7f9e Tak to wygląda, nie ma żadnego ptaszka do odznaczenia
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
marian65
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 2919
Rejestracja: 6 lutego 2010, 22:16
Lokalizacja: Rytro, Małopolskie
Kontakt:

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: marian65 »

janas1970 pisze: 9 lipca 2022, 17:25 http://klub-tanganika.pl/forum/ucp.php? ... c8b9fa7f9e Tak to wygląda, nie ma żadnego ptaszka do odznaczenia
To jest screen po wejściu z twojego linku. Ciekawe co to może być co zaznaczyłem na czerwono?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tanganika 25 zbiorników :shock: prawie 7000 l
Marian. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Marian zaznaczenie tego kwadracika nic nie daje, nie ma żadnego znaczenia, czy go zaznaczę czy nie zawsze muszę się logować od nowa
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Ten kwadracik do zaznaczenia jest tak jak gdyby dla picu i tyle. Na forum malawi jak zalogowałem się kilka miesięcy temu tak pamięta moje logowanie do dziś, jedynie gdy czyszczę pamięć i ciasteczka, muszę ponownie zalogować się na naszym forum bez przerwy.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
marian65
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 2919
Rejestracja: 6 lutego 2010, 22:16
Lokalizacja: Rytro, Małopolskie
Kontakt:

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: marian65 »

Nie mam siły już ci tłumaczyć, może spróbuj poczytać o bezpieczeństwie zabezpieczeniach w sieci może wreszcie coś zrozumiesz. Ciekawe czy do banku też byś chciałbyś być cały czas zalogowany? Sprawdź choćby OLX czy inne serwisy też co jakiś czas musisz się zalogować, na tym polega bezpieczeństwo w sieci.
Tanganika 25 zbiorników :shock: prawie 7000 l
Marian. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Marjan co jakiś czas to nie znacz za każdym razem , nawet wchodząc na forum 100 razy w 1 godzinę za każdym razem muszę się logować., na tym forum zabezpieczenia są 100 x większe w takim razie jak w banku, co do OLX, Forum malawi. allegro., fb , poczta i wiele innych potrafili tak zrobić że hasło jest zapamiętane , na naszym forum za trudno chyba było zrobić, albo ktoś nie potrafił tego ogarnąć, bo po co jest ten kwadrat do zaznaczania skoro nic nie powoduje,
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
marian65
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 2919
Rejestracja: 6 lutego 2010, 22:16
Lokalizacja: Rytro, Małopolskie
Kontakt:

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: marian65 »

Ale czego nie rozumiesz? Tylko ty masz taki problem, to, co mam jechać do ciebie by naprawić Ci system? U mnie jakoś działa, powiesz, że mam konto administratora tak mam, ale mam też dodatkowe konto do sprawdzania ewentualnych problemów i też działa poprawnie. Pytałem może 20 użytkowników których znam osobiście i nikt nie potwierdza twoich problemów. Może wreszcie postaraj się poszukać problemu u siebie.
Tanganika 25 zbiorników :shock: prawie 7000 l
Marian. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krawiec
-#Forum Expert
-#Forum Expert
Posty: 4658
Rejestracja: 24 lutego 2011, 21:58
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: Krawiec »

janas1970 pisze: 12 lipca 2022, 18:23 Marjan co jakiś czas to nie znacz za każdym razem , nawet wchodząc na forum 100 razy w 1 godzinę za każdym razem muszę się logować., na tym forum zabezpieczenia są 100 x większe w takim razie jak w banku, co do OLX, Forum malawi. allegro., fb , poczta i wiele innych potrafili tak zrobić że hasło jest zapamiętane , na naszym forum za trudno chyba było zrobić, albo ktoś nie potrafił tego ogarnąć, bo po co jest ten kwadrat do zaznaczania skoro nic nie powoduje,
U mnie też nie działa opcja zapamiętania. Ale nie robię z tego problemu. Jeśli mi zależy, to i tak się zaloguję. A staram się robić to choć raz dziennie. Także Krzychu, myślę, że taki problem, to nie problem :D
"Mądrzy ciągle się uczą, głup­cy wszys­tko umieją."
Apolinary Despinoix

Pozdrawiam Piotr
KnowHow
-#Junior Expert
-#Junior Expert
Posty: 697
Rejestracja: 31 października 2011, 15:53

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: KnowHow »

Prawdopodobnie macie namieszane w sekcji ustawienia -> autouzupełnianie -> zapisane hasła (wrzucam screena po angielsku)

Jeżeli w zapisanych hasłach macie klub tanganiki więcej niż jeden raz przeglądarka głupieje i nie loguje Was automatycznie. Skasujcie dodatkowe rekordy (albo wszystkie i zalogujcie + zapamiętajcie dane na nowo).
Jeżeli strone macie zapisaną niżej, żeby w ogole nie zapamietywala to wiadomo co trzeba zrobic.

Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Zrobiłem tak jak podałeś, wykasowałem hasła i zalogowałem się na nowo i jest to samo nie działa. Mi na przykład to ciągłe logowanie przeszkadza tym bardziej że w starej szacie forum tego nie było ba i w większości miejsc wymagających logowania tego kłopotu również nie ma i niema to nic wspólnego z bezpieczeństwem w sieci, jak pisze Marian, trudno nie można tego naprawić , będę wchodził dużo rzadziej.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
marian65
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 2919
Rejestracja: 6 lutego 2010, 22:16
Lokalizacja: Rytro, Małopolskie
Kontakt:

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: marian65 »

janas1970[/quote pisze:
Po pierwsze nic nie będziemy zmieniać dla jednej rozhisteryzowanej osoby tym bardziej, że nie ty decydujesz o kształcie klubu i prowadzonych przez nas stron.
Po drugie nie ośmieszałbyś się wrzucając jakiś scren ze stron angielskich i to jeszcze nie tego skryptu. Nie wiem co chciałeś tym pokazać. Mógłbyś się troch postarać i sprawdzić na jakim skrypcie jest forum a co ty wrzuciłeś, ale pomogę ci i podpowiem, forum jest na phpBB3 a ty wrzuciłeś WordPress, może się domyślisz o nie to samo.

Po trzecie zawsze można wstąpić do nas do klubu, płacić składkę i mieć wpływ na kształt klubu nie tylko wymagać, jeżeli nie jesteś w klubie nie ponosisz kosztów utrzymania stron to musisz się dostosować do naszych zasad a nie my do twoich.
Na pewno nie będziemy się przejmować twoi szantażem czy straszeniem „ będę wchodził dużo rzadziej”
Na tym kończę tą dyskusję i nie zamierzam do niej wracać
Tanganika 25 zbiorników :shock: prawie 7000 l
Marian. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janas1970
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1101
Rejestracja: 8 listopada 2009, 07:28

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: janas1970 »

Marian to nie ja wrzuciłem scren, czytaj uważnie napisałem tylko że będę wchodził rzadziej i tyle, Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2022, 16:09 przez janas1970, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Krawiec
-#Forum Expert
-#Forum Expert
Posty: 4658
Rejestracja: 24 lutego 2011, 21:58
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zapamiętanie danych logowania

Post autor: Krawiec »

janas1970 pisze: 13 lipca 2022, 19:28 Zrobiłem tak jak podałeś, wykasowałem hasła i zalogowałem się na nowo i jest to samo nie działa. Mi na przykład to ciągłe logowanie przeszkadza tym bardziej że w starej szacie forum tego nie było ba i w większości miejsc wymagających logowania tego kłopotu również nie ma i niema to nic wspólnego z bezpieczeństwem w sieci, jak pisze Marian, trudno nie można tego naprawić , będę wchodził dużo rzadziej.
Krzychu, muszę jednak stanąć po stronie Mariana - jest możliwość zapamiętywania loginu i hasła. Kiedy najeżdżam na okienko "nazwa użytkownika/login w podpowiedzi jest mój nick i po wybraniu go hasło samo się wpisuje. Rozumiem, że to jest właśnie to zapamiętywanie i mnie zupełnie wystarcza.

Ale pisałem wcześniej, że nie mogę tej opcji włączyć. I tak mam w pracy - tam muszę mieć chyba wprowadzone jakieś zabezpieczenia i mimo zaznaczania tej opcji, nie działa ona. Także przyjrzyj się wnikliwie swojej przeglądarce..może coś musisz pozmieniać.
"Mądrzy ciągle się uczą, głup­cy wszys­tko umieją."
Apolinary Despinoix

Pozdrawiam Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i uwagi”