Członkostwo w KMT

Wasze oceny odnośnie forum, propozycje itp.

Moderator: Admin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk1009
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Członkostwo w KMT

Post autor: Patryk1009 »

Na początek chciałem powiedzieć ,że nie specjalnie czuję się upoważniony do zakładania tematu dotyczącego przyjmowania nowych członków klubu do którego nie należę , zostałem jednak postawiony w sytuacji gdzie temat nie został w moim odczuciu wyczerpany. Liczyłem ,że któryś z moderatorów wyodrębni te posty jako nowy wątek no ale trudno.
Chciałbym zwrócić uwagę ,że wchodząc w zakładkę "użytkownicy" wybierając "klubowicze" natrafiamy na taką oto informacje:
"To jest zamknięta grupa, nowi użytkownicy nie będą przyjmowani"
Pomijając ten fakt KMT liczy 26 członków czy to dużo czy mało można by się spierać, przypuszczam ,że podobną ilość członków mógłby mieć klub miłośników zapalniczek.
Czy biotop tanganiki jest naprawdę aż tak niszowym i elitarnym hobby? Nie sądzę można tu spojrzeć choćby na klub o innych rybach afrykańskich.
marian65 pisze:Patryk1009

tu masz trzy ostatnie zgłoszenia
sj1950
zgłoszenie 2016-03-18
lukper
zgłoszenie 2016-02-03
muszi
zgłoszenie 2015-02-24
Panie Marianie proszę nie odebrać tego jako atak na pana jako prezesa czy klubowicza ale czy naprawdę jest się czym chwalić patrząc na te daty.
marian65 pisze: Proszę odpowiedz mi jak Ty sobie to wyobrażasz, koszt produkcji takiego kalendarza to 40zł, klubowiczów jest niewiele ponad 20 osób a forumowiczów ponad 3700, czyli co my mamy się złożyć byś ty i reszta forumowiczów mogła dostać kalendarz za darmo :?: :shock:
Nie pamiętam bym pisał coś o kalendarzach dla wszystkich za darmo. Teraz wyszło tak ,że sami sobie kupiliście kalendarze z waszych członkowskich składek. I myślę ,że nikt nie ma o to pretensji więc proponował bym już nie ciągnąć wątku tych kalendarzy.
Wracając do tematu może warto się zastanowić czy jedyne(niekomercyjne) w Polsce forum i klub rozwija się prężnie i faktycznie promuje wiedzę i pasje do biotopu tanganickiego i czy taka ilość członków klubu jak i odwiedzających samo forum to już max?
Awatar użytkownika
rufus
-#Admin
-#Admin
Posty: 9313
Rejestracja: 28 marca 2008, 14:49
Lokalizacja: Władysławowo

Re: Członkostwo w KMT

Post autor: rufus »

Patryk1009 pisze: Chciałbym zwrócić uwagę ,że wchodząc w zakładkę "użytkownicy" wybierając "klubowicze" natrafiamy na taką oto informacje:
"To jest zamknięta grupa, nowi użytkownicy nie będą przyjmowani"
Pomijając ten fakt KMT liczy 26 członków czy to dużo czy mało można by się spierać, przypuszczam ,że podobną ilość członków mógłby mieć klub miłośników zapalniczek.
Czy biotop tanganiki jest naprawdę aż tak niszowym i elitarnym hobby? Nie sądzę można tu spojrzeć choćby na klub o innych rybach afrykańskich.

Wracając do tematu może warto się zastanowić czy jedyne(niekomercyjne) w Polsce forum i klub rozwija się prężnie i faktycznie promuje wiedzę i pasje do biotopu tanganickiego i czy taka ilość członków klubu jak i odwiedzających samo forum to już max?
Szkoda tylko że nie zajrzałeś do zakładki O nas na stronie głównej. Tam jest napisane że liczymy na nowych członków KMT i ta grupa nie jest zamknięta :grin: .
Według mnie nie tam szukałeś informacji o klubie gdzie powinieneś.

Jeżeli zaś chodzi o "niszowy i elitarny biotop". Tu po części jest jakaś prawda, ponieważ bardziej popularny z wiadomych względów jest biotop Malawi, gdzie np. Wiktorii mimo ciekawych ryb i zachowań jego jest wogóle nieznany. Propaguje go Krzysiek Haja - Sendog, który prezentuje bardzo ciekawe prelekcje i jak widać mimo to zainteresowanie tym biotopem jest słabe. Wracając do Tanganiki, to jak będziemy popularyzować nasz biotop zależy od nas. Popularyzowanie rozumiem przez "wychodzenie" do ludzi na różnego rodzaju imprezach zoologicznych, akwarystycznych, wystawach itd. Żeby to realizować według mnie największe możliwości daje i ułatwia sprawę udział w stowarzyszeniu. Żeby jednak być członkiem stowarzyszenia trzeba wyrazić dobrowolny akces wstąpienia do klubu i tu pojawia się problem. Ludzie nie chcą się zrzeszać i tyle.
Są trzy sposoby zdobywania mądrości. Pierwszy to refleksja - to najbardziej szlachetny, następnie naśladowanie -jest on najłatwiejszy, a trzeci to doświadczenie - najbardziej gorzki ze wszystkich.
~ Konfucjusz

Pozdrawiam - Leszek
Awatar użytkownika
Szarooka
-#Forum Expert
-#Forum Expert
Posty: 3294
Rejestracja: 26 października 2009, 10:07
Lokalizacja: małopolska Podchybie

Post autor: Szarooka »

Patryk1009 pisze:klubu do którego nie należę
A ja mam inne pytanie - dlaczego do niego nie należysz? Z jakiego powodu nie zdeklarowałeś chęci wstąpienia do Klubu?
Krytykujesz liczebność Klubu, ale sam nie wykazałeś chęci wstąpienia do niego, wspierania go "od środka"...
Pozdrawiam
Joanna
TomaszZiz
-#Junior Expert
-#Junior Expert
Posty: 552
Rejestracja: 12 stycznia 2013, 14:53

Post autor: TomaszZiz »

Marian, chyba zapomniałeś o moim zgłoszeniu - więc zgłoszeń było więcej ;-)
Awatar użytkownika
Andzin-San
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1935
Rejestracja: 19 marca 2009, 09:28
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: Andzin-San »

Patryku zachęcam serdecznie Ciebie i innych chętnych , którzy oprócz czerpania z dobrodziejstw tego forum chcieliby również nieco więcej dać od siebie . Mam nadzieję, że wniesiesz trochę ,, świeżości '' i pomysłów na dalsze i lepsze funkcjonowanie
KMT :grin:
Pozdrawiam !
Andrzej
Awatar użytkownika
Patryk1009
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

Szarooka pisze:
Patryk1009 pisze:klubu do którego nie należę
A ja mam inne pytanie - dlaczego do niego nie należysz? Z jakiego powodu nie zdeklarowałeś chęci wstąpienia do Klubu?
Krytykujesz liczebność Klubu, ale sam nie wykazałeś chęci wstąpienia do niego, wspierania go "od środka"...
W sumie to niewiem. Nikt nigdy mnie nie zapraszał a informacji by klub miał ochotę się powiększać też nigdzie nie znalazłem.
Awatar użytkownika
marian65
-#Site Admin
-#Site Admin
Posty: 2919
Rejestracja: 6 lutego 2010, 22:16
Lokalizacja: Rytro, Małopolskie
Kontakt:

Post autor: marian65 »

Patryk1009 pisze: Nikt nigdy mnie nie zapraszał a informacji by klub miał ochotę się powiększać też nigdzie nie znalazłem.
To kto ty jesteś że trzeba ci specjalne zaproszenie wysyłać :idea: nigdy tu nie zaglądałeś http://klub-tanganika.pl/forum/zgloszen ... 18883318d4
Ostatnio zmieniony 25 października 2016, 14:43 przez marian65, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanganika 25 zbiorników :shock: prawie 7000 l
Marian. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lukper
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 2780
Rejestracja: 30 marca 2011, 21:07
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: lukper »

Patryk, nie bij piany tylko się zapisuje :!: :!: :!:
Pozdrawiam ,
><((((°>Łukasz<°((((><

... Nie ma w życiu rzeczy nie możliwych, Tylko trzeba do nich dążyć...
Awatar użytkownika
rufus
-#Admin
-#Admin
Posty: 9313
Rejestracja: 28 marca 2008, 14:49
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: rufus »

Patryk1009 pisze: Nikt nigdy mnie nie zapraszał a informacji by klub miał ochotę się powiększać też nigdzie nie znalazłem.
Mnie też nikt nie zapraszał do już nie istniejącego Polskiego Związku Akwarystów, a zapisałem się. Podobnie było z KMT. Uważam, że taka chęć i inicjatywa powinna wyjść od zainteresowanego.
Napisałeś, że nie znalazłeś informacji że nie chcemy się powiększać. Deklaracja taka jest, tylko trzeba poszukać:

http://klub-tanganika.pl/index.php?opti ... &Itemid=32

ale z drugiej strony czy taka deklaracja jest potrzebna :?: :wink: Dla "chętnego nie ma nic trudnego" :grin:
Są trzy sposoby zdobywania mądrości. Pierwszy to refleksja - to najbardziej szlachetny, następnie naśladowanie -jest on najłatwiejszy, a trzeci to doświadczenie - najbardziej gorzki ze wszystkich.
~ Konfucjusz

Pozdrawiam - Leszek
Awatar użytkownika
Patryk1009
-#Senior Expert
-#Senior Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 17 grudnia 2014, 20:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Patryk1009 »

marian65 pisze:To kto ty jesteś że trzeba ci specjalne zaproszenie wysyłać
Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł biały.
To tak jak by jeszcze jakaś ważna osobistość się pytała.
Temat ze swojej strony uważam za wyczerpany, wiem co chciałem wiedzieć. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie i uwagi”