Klub Miłośników Tanganiki
Forum pasjonatów ryb z jeziora Tanganika

Akwarystyczne tematy - Proszę o pomoc w rozpoznaniu gatunku...

wojtekbmw - 15 Stycznia 2018, 00:40
Temat postu: Proszę o pomoc w rozpoznaniu gatunku...
Witam wszystkich z wielkim szacunkiem z KMT.
Jestem akwarysta już od x czasu... Przerabiałem różne gat. ryb.
Od jakiegos czasu miałem rośliniaka ale po pewnym czasie wymieniłem się całym życiem plus dodatkami rosliniaka za tanganike.
Dostałem za piasek kwarcowy, rośliny i gupiki - kruszony koralowiec, skały wapienie i... właśnie...
Jak się nie mylę jest to chyba C.frontosa? Jeśli tak to muszę coś z nimi zrobić bo akwa to 128l...

py1szczak2 - 15 Stycznia 2018, 01:26

Bez zdjęcia się nie obejdzie, jedyną rybą według mnie z którą mógłbyś pomylić młode C.frontosa jest Neolamprologus tretocephalus.
Tak czy inaczej akwarium masz za małe na te ryby.

wojtekbmw - 15 Stycznia 2018, 02:07

Wiem kolego... Właśnie piszę o tym że małe a zdjęcia coś nie mogę dodać. Odrzuca mi... Będę jeszcze próbował...

Chyba jutro tzn. dziś tylko później spróbuję bo nie chce dalej mi dodać. Robię tak jak mi podpowiadacie i lipa...

py1szczak2 - 15 Stycznia 2018, 02:52

Jak piszesz wiadomość na dole masz Podgląd, nastepnie na dole masz załącz/ dodaj załącznik. Wybierasz ze swojego komputera, załącz, wyslij i po sprawie. Ja daję zdjecia o rozmiarze 800x533

Masz tu gotową podpowiedz kolegi Rufus :wink:

Krawiec - 15 Stycznia 2018, 08:15

Tak jak już Piotr pisał,
zdjęcie to podstawa, aby móc Ci w jakikolwiek sposób pomóc.

Póki co z opisu nie wygląda to najlepiej i dla dobra ryb, które masz u siebie należałoby jak najszybciej uporać się z tematem.

wojtekbmw - 15 Stycznia 2018, 21:34
Witam ponownie.
Słuchajcie: zmniejszam rozmiary zdjęć, próbuje, cuduję i dalej nic z dodaniem zdjęcia...
A może muszę mieć jakieś zezwolenie od moderatora na wrzucanie zdjęć czy coś w tym stylu... Bo coś tam, gdzieś tam takiego wyczytałem...?

marian65 - 15 Stycznia 2018, 21:44

wojtekbmw napisał/a
A może muszę mieć jakieś zezwolenie od moderatora na wrzucanie zdjęć czy coś w tym stylu... Bo coś tam, gdzieś tam takiego wyczytałem...?

Nic nie musisz zmieniać poza zdjęciem, nie może mieć więcej niż 1mb,
lub wstaw na jakiś zewnętrzny serwer i za pomocą górnego menu w oknie pisanie wiadomości klikasz img usuwasz istniejący tam wpis http:// i wklejasz link

wojtekbmw - 18 Stycznia 2018, 01:17

Witam Was... Normalnie może teraz pójdzie.... Bo juz brak mi słów...

A więc ponawiam temat jesli z tego linku się dopatrzycie i czy coś w końcu widać... ...
Czy to frontosa? Moba? Jest jak widzę kilka tych odmian ...
Proszę o podpowiedzi i z góry bardzo dziękuje...

Krawiec - 18 Stycznia 2018, 07:25

Link przekierowuje na stronę główną Gmail...ja zdjęcia nie widzę.
wojtekbmw - 18 Stycznia 2018, 11:14

Czyli dalej lipa... Ale walczymy dalej....

W koncu się udało... Pierwszy raz takie wrzucanie i zabawa takze dzieki Wam za podpowiedzi. Jakoś doszedłem do celu po wielu próbach i kombinacji... :wink:

py1szczak2 - 18 Stycznia 2018, 12:22

No niestety, dalej nic nie widać ....
wojtekbmw - 18 Stycznia 2018, 12:25

Hmm... U mnie widac wszystkie te posty co pisalem między nimi też jest to zdjęcie które dziś wstawiłem. Ale to chyba dla mnie widoczne jak się okazuje...

No chyba ze ktoś z Was bylby laskaw i podalby mi swojego maila to z chęcią wysłał bym zdjecie rybek. A ja obiecuję że dalej będę walczył w stawienkem ich na forum. Moze w końcu się uda... 😊

wojtekbmw - 18 Stycznia 2018, 17:07

Dzieki Marian 65... Zdjecie widac takze może ktoś teraz potwierdzi że to frontosa... Może uda się komuś rozszyfr. odmianę?
janas1970 - 18 Stycznia 2018, 17:11

Jak na moje oko to odmiana Burundi
wojtekbmw - 26 Stycznia 2018, 01:52
Witam... Frontosy już sprzedane.Dziś zakupiłem lupka i zabieram się do roboty ... Tlo z drobnych i płaskich łupków wypłacone będzie na cienkiej plexi a z większych aranżacja... Baniak ogólnie dojrzewa po frontosach a więc tylko uporem się z tłem i aranżacja i będę myślał o obsadzie...
Pozdrawiam! Temat do zamknięcia...