KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI
Strona pasjonatów ryb z jeziora Tanganiki

Wydarzenia akwarystyczne - Powiększenie szeregów KMT ;)

timus - 31 Października 2008, 16:19
Temat postu: Powiększenie szeregów KMT ;)
Aktualni członkowie KMT zgodnie stwierdzili, że nadszedł czas aby otworzyć swoje szeregi dla kolejnych tanganikomaniaków. Zapraszamy wszystkich pozytywnie zakręconych na punkcie Tanganiki. Jedyne kryterium jakie należy aktualnie spełnić to chęć działania i szerzenia wiedzy o biotopie który nas kręci. Z czasem chcieli byśmy stworzyć z Waszą pomocą pełnoprawny i zarejestrowany klub. Ale to w przyszłości :wink:
Serdecznie zapraszamy! Członkowie KMT

timus - 1 Listopada 2008, 13:42

Rozumiem Przemku że chcesz wstąpić w szeregi KMT :?: :smile:

Wszyscy którzy chcą wstąpić w "nasze szeregi" proszeni są o napisanie tego tu w tym temacie.

Przemysław B - 1 Listopada 2008, 14:12

Może nie tak ogólne że chcę ale wyrażam chęć bo to już chyba zależy od członków :wink:

O rybach i samym biotopie jeszcze dużo przed mną no ale już co nie coś wiem na początku za pewne jak każdy czytam i szukam to co mnie interesuje potem będzie czas na resztę :razz:

Luna - 1 Listopada 2008, 17:46

Ja również tryskam wielką chęcią w tym kierunku. Obawiam się jednak, iż moja wiedza jest nadal zbyt mała aby dostąpić zaszczytu.
kosik155 - 1 Listopada 2008, 17:52

Ja też bym chciał wstąpić w wasze szeregi tylko nie wiem czy moja wiedza jest wystarczająca żeby się załapać do waszego teamu. I jakie są kryteria rekrutacji do KTM?.
artkras - 1 Listopada 2008, 18:06

Drodzy Tanganikomaniacy
Kryteria zostały określone i chyba nie powinniście mieć wątpliwości co do aktualnych zasad naboru. Dobre chęci i zapał do działania to na początek :wink:
Co do swojej wiedzy to nie bądźcie tacy skromi. Zapewne niejedno z Was zagoniłoby mnie w kozi róg w niektórych tematach - także spokojnie.
Jest nam niezmiernire miło, że spotkaliśmy się z Waszym odzewem na nasz APEL.
Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że będzie nas coraz więcej :grin:

kosik155 - 1 Listopada 2008, 18:16

To w takim razie chętnie bym się zapisał.
timus - 1 Listopada 2008, 18:17

Spokojnie to nie nabór do Legi cudzoziemskiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Członkiem może zostać każdy kto tak jak my ma świra na punkcie biotopu tanganickiego i chce się spotykać i szerzyć naszą pasje na wszystkie możliwe sposoby :lol:
Przemysław B - 1 Listopada 2008, 18:18

To odpadam nie mam jeszcze "świra" :razz: tylko zakręcenie na ten temat :grin:
kosik155 - 1 Listopada 2008, 18:22

timus napisał/a
Spokojnie to nie nabór do Legi cudzoziemskiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie traktuje tego w taki sposób :lol: . Tylko jest pytanko czy członkowie klubu muszą mieć ukończone 18 lat?

artkras - 1 Listopada 2008, 18:26

kosik155 napisał/a
Tylko jest pytanko czy członkowie klubu muszą mieć ukończone 18 lat?

Nikt takich kryteriów nie stawia bo niby dlaczego :wink:
Młodzi ludzie niech też mają okazję do wykazania się :grin:

kosik155 - 1 Listopada 2008, 18:28

Tylko jeżeli chodzi o czas to czasami go mi brakuje. (z resztą jak wszystkim) Mam nadzieje że to nie będzie przeszkoda.
Przemysław B - 1 Listopada 2008, 18:31

Tutaj jest to raczej sprawa oczywista że jedno będą/mają dużo czasu a inni mniej ale to na pewno nie może poróżnić przyszłych członków czas i aktywność można nadrabiać inteligencją i chęcią rozwoju .
rufus - 1 Listopada 2008, 19:35

Luna napisał/a
Obawiam się jednak, iż moja wiedza jest nadal zbyt mała aby dostąpić zaszczytu.

tu nie chodzi o jakas super wiedze teoretyczna czy praktyczna. to nie jest zaden wyznacznik.
Cel jest jeden: skupienie miłośników i propagowanie ryb tanganickich i akwarystyki szeroko rozumianej. Jest niezależne forum :grin: , sa gazety, bylo i mam nadzieje beda spotkania w celu wymiany doswiadczen i poszerzania wiedzy :grin:

tymek666 - 1 Listopada 2008, 20:56

Z przyjemnością przystąpię to KMT, mam nadzieję, że mój mały pyszczak trochę mnie 'zluzuje' w najbliżym czasie i pozwoli na większe zainteresowanie akwarystyką.
rufus - 1 Listopada 2008, 21:06

Bardzo sie cieszymy :grin: .
blondas - 1 Listopada 2008, 21:44

Witam:))
A czy ja mogę też przystąpić do KMT :smile:
pozdrawiam Tomek H:)) :wink:

rufus - 1 Listopada 2008, 21:45

blondas napisał/a
A czy ja mogę też przystąpić do KMT :smile:

co za pytanie,
Tomku jak najbardziej :!: :!: :grin:

blondas - 1 Listopada 2008, 21:52

:smile: Exxxxxxxxxtra :!: :!:
a już myślałem ...... :?:

rufus - 1 Listopada 2008, 21:54

blondas napisał/a

a już myślałem ...... :?:

nie moze byc inaczej, masz kosmate mysli :wink:

blondas - 1 Listopada 2008, 21:58

Leszku wiesz "MY"blondyni mamy swoje zasady :!: :!: :grin:
Przemysław B - 1 Listopada 2008, 22:13

Że tak jeszcze spytam kiedy macie zamiar poszerzyć to grono KMT ?
Czy jest planowany jakiś limit nowych członków aktualnie? czy po prostu kto się zgłosi to hop i po sprawie?
Warto by zrobić jakąś przejrzystą listę kto jest oficjalnie członkiem Klubu :wink:

BAba - 1 Listopada 2008, 22:14

Witam! Świra mam, zakręcony jestem na tym punkcie i napewno mi nie przejdzie bo już trochę mnie to trzyma, poszerzać wiedzę w każdym temacie akwarystyki chcę. Także zgłaszam się jako poborowy do KMT.
Michał

rufus - 1 Listopada 2008, 22:23

Dzieki Michale i zapraszamy :!: :grin:
Bardzo sie cieszymy ze nasze grono stale sie powieksza. tym lepiej dla nasz wszytskich, wiecej i lepiej mozna zdzialac wspolnie, w wiekszym gronie. Nie wspomne o poszerzaniu wiedzy. Zapewne kazdy z nas ma niedosyt w tym temacie :grin:

Przekmu jak widac, proces "rozbudowy i poszerzania" KMT trwa, z czego sie bardzo :grin: ciesze. Jezeli chodzi o liste to na pewno taka powstanie :grin: .

artkras - 1 Listopada 2008, 23:49

Grono fajnie się powiększa :wink:
Super. Z ta listą to coś pomyślimy i chyba wstawi się ją również na stronę klubową. Oczywiście będzie stale uaktualniana.

Przemysław B - 2 Listopada 2008, 20:01

Tak że jeszcze nikt nie zapytał to ja zrobię to z ciekawości kiedy macie zamiar "ogłosić" kto dołącza oficjalnie do grona członków KMT?

Tak samo proponowałbym by administracja forum zrobiła specjalną grupę na forum by łatwo było napisać np do całej grupy tych członków jak również jakieś forum dostępne dla tych że osób. Choć pewnie forum jest :wink:

artkras - 2 Listopada 2008, 20:22

Wyborny napisał/a
kiedy macie zamiar ogłosić kto dołącza oficjalnie do grona członków KMT?

Myślę, że niebawem :wink: :wink: :wink:

Alex - 4 Listopada 2008, 15:08

Witam

Ja również deklaruje wielką chęć zostania członkiem KMT.Oczywiście jeśli jest to tylko możliwe.

Maciek

artkras - 4 Listopada 2008, 15:29

Oczywiście że możliwe :grin:
Fajowo, że nasze grono robi się coraz liczniejsze :wink:

Bernard - 4 Listopada 2008, 23:57

Ja również bardzo się cieszę, że grono KMT powiększy się o kolejnych zakręconych akwarystów :grin:
piotrek w. - 12 Listopada 2008, 17:49

I ja chętnie dołączę do tego sympatycznego grona.
rufus - 12 Listopada 2008, 19:10

Bardzo sie cieszymy :grin:
Mysle ze Radek - Admin strony dzisiaj lub ew. jutro zmieni twoj profil na forum :grin:

Bysiu - 13 Listopada 2008, 18:41

Jeśli można to też chciałbym dołączyć do Waszego grona, wiedze mam niewielką na temat Tangi dlatego jestem jak gąbka i chłonę ją :) ale najważniejsze to, że chcę działać aby inni też byli jak gąbka :)

Pozdrawiam

yakuzo 77 - 14 Listopada 2008, 19:48

Proszę o wpisanie mnie też na tą listę pozytywnie zakręconych.
timus - 14 Listopada 2008, 21:20

Nasz Szanowny Radek to uczyni ;)

Witamy na pokładzie! :mrgreen:

artkras - 14 Listopada 2008, 21:27

timus napisał/a
Nasz Szanowny Radek to uczyni

Marcinie, już uczynił :razz:

Jacek (mjytfc) - 14 Listopada 2008, 23:41

Witam!
Zgłaszam gotowość powiększenia grona KMT o moją skromną osobę :mrgreen:

Pozdrawiam serdeczenie
Jacek

artkras - 15 Listopada 2008, 10:58

Miło nam Jacku, że i Ty się zdecydowałeś :wink:
Teraz tylko trzeba cierpliwie poczekać na ruch naszego niezastąpionego RADKA :mrgreen:

Luna - 15 Listopada 2008, 11:57

Robi Nas się coraz więcej.
A " Im nas więcej , tym jedzenia więcej " :grin:

Maximus - 15 Listopada 2008, 12:36

Również byłoby mi bardzo miło gdybym mógł dołączyć do waszego elitarnego grona członków KMT :)
rufus - 15 Listopada 2008, 13:36

Maximus napisał/a
Również byłoby mi bardzo miło gdybym mógł dołączyć do waszego elitarnego grona członków KMT :)

bardzo sie cieszymy ze jest nas coraz wiecej. W ilosci sila :mrgreen: :mrgreen: . Na pewno bedzie latwiej i lepiej dzialac robiac cos pozytywnego w wiekszym gronie :mrgreen: .

Hmmm, ja osobiscie nie nazwalbym KMT elitarnym. Jest to klub pozytywnie zakreconych na punkcie akwarystyki, a szczegolnie hodowli i poznawania ryb tanganickich. Fakt, jest to specyficzny klub, o dosc waskiej "specjalizacji" :grin: .

JacekB - 20 Listopada 2008, 21:41

Witam! Jestem zaledwie "chwilkę " na tym forum a juz chcę dołączyć do KMT. Lubię te tematy, choć skaczę z ryb Malawi na Tanganikę i odwrotnie, bylo też troszkę Wiktorii. Ale najbardziej fascynują mnie ryby z Tanganiki (pyszczaki). I z chęcią wchłonę troszkę wiedzy od uczestników KMT. Proszę też trochę miejsca i dla mnie.
Pozdrawiam JacekB.

Fazi64 - 20 Listopada 2008, 22:45

Witam,
Cieszymy sie, ze chcesz wstapic w szeregi KMT i witamy :smile: . Teraz tylko musimy poczekac, na naszego Admina (Radka), ktory zmieni kolor Twojego nicka.

artkras - 20 Listopada 2008, 22:54

Fazi64 napisał/a
Teraz tylko musimy poczekac, na naszego Admina (Radka), ktory zmieni kolor Twojego nicka.

To już jutro :wink: WITAMY :grin:

Admin Site - 20 Listopada 2008, 23:31

No to Jacku do dzieła :lol:
artkras - 20 Listopada 2008, 23:35

Administrator napisał/a
No to Jacku do dzieła

A jednak zdążył 29 min przed czasem :wink:

october_rust - 28 Listopada 2008, 14:41

ja równeiż chciałbym wstąpić w poczet członków KMT.
tooold - 28 Listopada 2008, 23:11

october_rust napisał/a
ja równeiż chciałbym wstąpić w poczet członków KMT.

wniosłem postulat na forum KMT, aby członkowie i kandydaci ujawniali swoje imiona i nazwiska i poprosilem aby osoby które tego nie podają nie były dopisywane.

To jednak nie jest jak napisałem, klub anonimowych alkoholików i odrobina jawności jest tutaj wskazana.

october_rust - 1 Grudnia 2008, 22:25

ok. więc ja - Tomasz Szczerbatko chciałbym wstąpić w poczet członków KMT.
rufus - 1 Grudnia 2008, 22:32

Mysle ze jutro Radek - Admin strony dopelni formalnosci :grin:
Bernard - 1 Grudnia 2008, 23:18

Frakcja warszawska rośnie w siłę ;)
october_rust - 1 Grudnia 2008, 23:32

na szczęście nie dla wszystkich mieszkańców warszawy świat kończy sie na pracy i lansowaniu się w utopii lub cinnamonie:))
jacekkudla - 3 Grudnia 2008, 14:52

october_rust napisał/a
na szczęście nie dla wszystkich mieszkańców warszawy świat kończy sie na pracy i lansowaniu się w utopii lub cinnamonie:))

Ale widzę że nie tylko świat się kończy na patrzeniu w baniak :)

winiar - 3 Grudnia 2008, 17:43

jacekkudla napisał/a
Ale widzę że nie tylko świat się kończy na patrzeniu w baniak

Dobrze, że napisałeś baniak a nie szkło :)

october_rust - 4 Grudnia 2008, 14:02

moje motto życiowe to "wino, kobiety i śpiew" ale na inne rzeczy też staram się znaleźć trochę czasu:)))
salmo70 - 9 Grudnia 2008, 23:45

Witam.Miłośnikiem Tanganiki jestem i już zostanę,bo to choroba nieuleczalna.Nigdzie jednak nie jestem zrzeszony i jeżeli się zgodzicie to pragnąłbym to zmienić wstępując do grona członków Klubu Miłośników Tanganiki.Mam nadzieję,że nie jest na to jeszcze za późno.Serdecznie pozdrawiam wszystkich,którzy również pokochali ten surowy,lecz jakże bogaty biotop.Robert Pawlicki.
PS Wypełniłem i wysłałem formularz zgłoszeniowy.

Bernard - 10 Grudnia 2008, 00:23

salmo70 napisał/a
Mam nadzieję,że nie jest na to jeszcze za późno

Nigdy nie jest za późno.
Bardzo się cieszymy, że nasze grono wciąż się powiększa :grin:

robertk40 - 10 Grudnia 2008, 14:16

Jak by było można to ja też bym się gdzieś wcisną w szeregi zakręconych
Admin Site - 10 Grudnia 2008, 14:35

Zapraszamy:

http://klub-tanganika.pl/forum/viewforum.php?f=30

Belfegor - 2 Stycznia 2009, 15:53

Tak lansujecie...a zapytam nieskromnie co klub (poniekad wirtualny) moze dac wiecej ponad to forum ?
timus - 2 Stycznia 2009, 15:58

Frajde z możliwości robienia czegoś co promuje nasz biotop również w realu ;)
Belfegor - 2 Stycznia 2009, 16:13

No to akurat daje hobby jako takie i zainteresowanie, ja sie pytam o klub :grin:
timus - 2 Stycznia 2009, 16:51

Tak ale tu będziemy działać wspólnie pod logiem KMT A przywileje pewnie z czasem będą takie jakie mają inne kluby.
rufus - 2 Stycznia 2009, 17:08

Dzialc w tym hobby solo czy tez w grupie, oto jest pytanie :?:
Ja wole w grupie, poniewaz jak to forum pokazuje, zainteresowanie jest tworzone przez wieksza grupe ludzi - pasjonatow akwarystyki. Solo raczej dlugo sie samemu nie pociagnie, chcac np. propagowac akwarystyke na szerszym polu. To forum jak zapewne wiekszosc widzi, caly czas sie zmienia poniewaz tworza go rozni ludzi z roznymi pomyslami. Uwazam to za wielki plus integracji grupy hobbystow, milosnikow ryb tanganickich.

Czy zamnknac sie w czterech scianach przed komputerem :?: chyba nie o to chodzi. spotkania w realu na pewno daja uzupelnienie tego o czym piszemy na forum (przyklad np. wspolne ogladanie zdjec, filmow z komentarzami itp.), daja mozliwosc poznanaia sie. W wiekszej grupie latwiej jest stworzyc mozliwosc do prelekcji. A jezeli kiedys z tego powstanie bardziej formalna grupa w sprzyjajacych oklicznosciach, to tylko sie cieszyc.

Moim zdaniem wlasnie to jest problem polskiej akwarystyki, niechec do tworzenia i integracji grup akwarystow majacych wspolne zainteresowania.

Belfegor - 2 Stycznia 2009, 17:52

Spokojnie, ja nie podwazam ja tylko pytam. :wink:
Bo forum juz zapewnia ta integracje.
Nie pytam rowniez w kwestii domniemanych przywilei "jakie moglbym nabyc".
Ogolnie pytam, co daje zalozenie akurat klubu, moze czegos nie wiem.

rufus - 2 Stycznia 2009, 19:12

Belfegor napisał/a

Bo forum juz zapewnia ta integracje.
Nie pytam rowniez w kwestii domniemanych przywilei jakie moglbym nabyc.
Ogolnie pytam, co daje zalozenie akurat klubu, moze czegos nie wiem.

Staralismy sie pokazac w skrocie cel powolania takiego Klubu, oprocz dzielenia sie wiedza na forum i udzialu w dyskusjach :grin:
Hmm, z tego co wiem to Klubowicze juz maja pewne przywileje :lol: , ale to juz temat na oddzielne "pol litra" herbaty :wink:

Belfegor - 2 Stycznia 2009, 19:25

No no Rufus ale tajemniczo zagailes,Ba! nawet podlales w domysle :lol:
Czy moze chodzi o znizki w pewnych przybytkach ? :wink:

No dobra, a jaki jest "w skrocie cel powolania takiego Klubu, oprocz dzielenia sie wiedza na forum i udzialu w dyskusjach " ?

october_rust - 2 Stycznia 2009, 19:39

Proponuję rzucić okiem na ten link
http://klub-tanganika.pl/...id=12&Itemid=32

tu masz w skrócie cel istnienia KMT.

Belfegor - 2 Stycznia 2009, 20:02

"Jesteśmy formalną grupą akwarystów, pasjonatów, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska stworzyła niezależny Klub"

To w zasadzie wszystko.
A wiec naprzeciw jakim oczekiwaniom i potrzebom srodowiska? :cool:

Bernard - 2 Stycznia 2009, 20:36

Rozumiem, że chciałbyś stworzyć manifest programowy? A więc do dzieła - czekamy na propozycje :)
october_rust - 2 Stycznia 2009, 20:44

rzuć też okiem na zdania następujące po tym, co zacytowałeś.
Belfegor - 2 Stycznia 2009, 20:50

No, to ja raczej oczekiwalem rozwiniecia, a tu sie okazuje ze nic takiego jeszcze nie istnieje poza tym co pokazuje ten tekst ze strony ?
Poza tym "manifest" powinni tworzyc zalozyciele niz "czlowiek z nikad" :wink:
Ja to moge napisac, tylko ze jakos tak "niebardzo" to wyglada zeby pisac komus co mial na mysli :wink:

timus - 2 Stycznia 2009, 20:58

Belfegor napisał/a
No dobra, a jaki jest w skrocie cel powolania takiego Klubu, oprocz dzielenia sie wiedza na forum i udzialu w dyskusjach ?

To forum i strona to tylko część tego co chcemy robić. I to w dodatku strona wirtualna.

Chcemy także pokazywać się na imprezach akwarystycznych. Pisać artykuły do rodzimych pism akwarystycznych. Organizować spotkania z ciekawymi ludźmi. Występować publicznie w realu a nie tylko z monitorów komputera.

Idea jest prosta poznawać i propagować to co nas kręci w tym biotopie. Na wszystkie możliwe sposoby.

Bernard - 2 Stycznia 2009, 21:10

Wymiana myśli i doświadczeń, chęć poznania innych pasjonatów ryb z jeziora Tanganika, wspólne spotkania i rozmowy nt. ryb i wszystkiego co jest z nimi związane - dla mnie był to wystarczający bodziec do wzięcia udziału w tej inicjatywie.
Są to moje "oczekiwania i potrzeby" i dlatego stałem się członkiem KMT :)

A przywileje? Cóż - wystarczy mi życzliwość tej grupy ludzi i chęć podzielenia się ze mną posiadaną wiedzą - podczas spotkania, na forum, przez telefon, czy email.
Czy to nie korzyść?

timus - 2 Stycznia 2009, 21:13

Pięknie to ująłeś Bernardzie ;) Strona duchowa też jest tu bardzo ważna ;)
blondas - 2 Stycznia 2009, 21:21

No dla mnie korzyść jest taka że mogę poznac "pozytywnie zakręconych Tangomaniaków"
a wiedz kolego Belfegor że miałem już okazje i było naprawdę OK! i oczywiście cały czas
pogłębianie swojej wiedzy :grin: :!: :!:
pozdrawiam Tomek H:))

Belfegor - 2 Stycznia 2009, 21:39

Powinniscie jednak to zdanie : "wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom środowiska " rozwinac.
Tak troche sloganowo to brzmi jak z minionej epoki :wink:
A o tyle warto to rozwinac iz wyjdzie z tego jaki jest sens hodowli wzgledem wlasnie srodowiska, tyle ze naturalnego choc to moze troche brzmi paradoksalnie.

A propos klubu to jakie warunki formalno-prawne sa potrzebne do rejestracji?

Bernard - 2 Stycznia 2009, 21:42

Belfegor napisał/a
A propos klubu to jakie warunki formalno-prawne sa potrzebne do rejestracji?

Póki co nie ma żadnych. Wystarczą szczere chęci, pasja i życzliwość wobec innych. Oczywiście w dłuższej perspektywie oczekujemy od członków aktywności na forum, próby podzielenia się własnymi doświadczeniami w formie artykułu, pomocy w organizacji spotkań. Jednak nic na siłę. Nawiązując do znanej reklamy - prawdziwy członek KMT rodzi się z czasem ;)

Po chwili namysłu mam wątpliwość, czy chodziło Ci o rejestrację Klubu, czy rejestrację w Klubie.... ;)
Co do pierwszej kwestii - pracujemy nad tym, choć również bez nadmiernego pośpiechu. Opisywanie w tym miejscu całej procedury chyba nie ma sensu.

Belfegor - 2 Stycznia 2009, 22:00

W kwestiach formalno-prawnych pytalem z ciekawosci jak to wyglada,jak jest "klasyfikowane".
Chodzilo oczywiscie o rejestracje prawna klubu.

Myslalem ze prawdziwy czlonek rodzi sie w czepku a tu sie okazuje ze z zegarkiem :grin:

Bernard - 2 Stycznia 2009, 22:13

Belfegor napisał/a
jak jest klasyfikowane.

Osobowość prawną ma stowarzyszenie i zwykle kluby hobbystyczne przybierają taką właśnie formę prawną.

robciuw - 3 Stycznia 2009, 00:17

od konca lat 70 obserwuje srodowisko akwarystyczne w Polsce, najpierw jako maly gowniarz potem jako dosc aktywny czlonek PZA o/Rzeszow

osobiscie bardzo bliskie sa mi idee laczenia sie akwarystow w Kluby / Stowarzyszenia itp
to jako wstep :-)

zawsze bylo duzo pesymistow, a po co ? , a co mi to da , co z tego bede mial ?
takie glosy nalezy o... , dyskusja nie ma absolutnie sensu, nie ma sensu przekonywac, namawiac , wyjasniac, szoda energii, ktora trzeba spozytkowac na cos innego

praktyka mowi, ze wiekszosc pesymistow potem pokornie przychodzi i wlacza sie w dzialalnosc , wielkokrotnie sa to ludzie , ktorzy bardzo duzo dobrego w strukture wnosza
i staja sie autorami wielu super projektow

Fazi64 - 3 Stycznia 2009, 00:21

Witam,
robciuw napisał/a
...wiekszosc pesymistow potem pokornie przychodzi i wlacza sie w dzialalnosc , wielkokrotnie sa to ludzie , ktorzy bardzo duzo dobrego w strukture wnosza i staja sie autorami wielu super projektow...

czego i "naszym" forumowym pesymistom zycze :wink: :wink:

Belfegor - 3 Stycznia 2009, 02:00

Robciuw

A gdzie masz jakies takie glosy tutaj ktore chciabys osikac? :cool:
W jednym sie mylisz: przekonywac trzeba zawsze,namawiac,wyjasniac tracac wiele energii....zapomniales jak kiedys bylo ? :grin: Przeca to na tym polegalo miedzy innymi.

Ja sie waham,a to dlatego ze wiele pracy poszlo na przemial.Ciezkiej pracy.
Mysle ze powinno sie poszukac starych kumpli i nie liczyc na to ze sie zjawia w pokorze.
I jeszcze ich przekonac ze ponownie warto tracac wlasnie ta "energie" ktora mozna by...itd.
Tak to widze, nie wiem czy moj widok odpowiada reszcie.

october_rust - 3 Stycznia 2009, 03:47

ja za to uważam, że jeśli coś się robi w imię hobby czy pasji to robi się to z przyjemnością i radością. Trudno zatem mówić o traceniu energii. cóż, jeśli ktoś tak do tego podchodzi to jego sprawa. z tego co mi wiadomo KMT ma zrzeszać ludzi, którzy mają określoną pasję, chcą się nią dzielić (na różne sposoby). Jeśli ktoś chce współpracować, zakładam, że przyjmiemy go z radością, jeśli nie, nikogo nikt tu do niczego nie będzie zmuszał. Jeśli ktoś chce, jak się wyraziłeś "tracić energię" na coś innego niż aktywność w KMT - czy to forum czy też w inny sposób to proszę - to tylko jego i wyłącznie decyzja.
Ja tak to widzę.

rufus - 3 Stycznia 2009, 19:58

Mnie nikt nie namawial do hobby jakim jest akwarystyka, nikt mnie nie namawial do wstapienia do PZA, nikt mnie nie namawial do hodowli ryb tanganickich, nikt mnie nie namawial do wstapienia do KMT. Sam to zrobilem, bo tak chcialem z wielu powodow :lol: . wiedzialem ze w ten sposob bede mial okazje spotkac prawdziwych milosnikow akwarystyki, bede mogl zdobywac i rozszerzac swoja wiedze z zakresu akwarystyki itp.

Szukanie na "sile" i zapraszanie wedlug mnie mija sie z celem.
Ja osobiscie bardzo sie ciesze widzac ze codziennie ktos nowy przybywa na forum :grin: .

Belfegor - 3 Stycznia 2009, 20:27

Nie do konca sie rozumiemy jak widze (nadinterpretacje),ale nie jest to takie znowu istotne "tu i teraz".
october_rust - 3 Stycznia 2009, 20:59

Ciekawe, że wszyscy Cię nie rozumiemy - przynajmniej Twoim zdaniem. Może problem leży w tym, że to Ty nie rozumiesz nas??:))). O ile można to nazwać problemem.
Belfegor - 3 Stycznia 2009, 21:14

Problemem moze byc jesli ktos wypowiada sie za wszystkich - moim zdaniem.
october_rust - 3 Stycznia 2009, 21:33

może doczytaj "erystykę" do końca..
Belfegor - 3 Stycznia 2009, 21:42

Ja tu nie widze erystyki (bo nawet nie ma ku temu powodu) tylko zaczatki przepychanki slownej.
Potrzebne ci to do czegos?

rufus - 3 Stycznia 2009, 21:52

Mi sie wydaje ze glowny cel jaki "przyswiecal" nam zakladajac KMT i nie komercyjne forum podalismy, nie wiem w czym problem :?:
Dla mnie to fajna sprawa jezeli ludzie ktorzy wczesniej sie nie znali, nawet w wiekszosci nie znamy sie w realu, tworzymy wspolnie cos co nas laczy: wspolna pasja i zainteresowania.

Jezeli to komus nie wystarczy, to trudno. Kazdy ma prawo do swojej opini.

Belfegor - 3 Stycznia 2009, 23:07

Nie ma tu zadnego problemu,chyba ze problem wynika z tego ze poruszylem okolice celu.
Ale nie sadze abym cokolwiek podwazal, w zwiazku z tym moge polemizowac majac racje lub tez nie,wchodzac w pewne zagadnienia i chcac pozyskac opinie.
Nie podchodze osobiscie,ale niestety widze ze z drugiej "strony" nie do konca.
Skad ta nerwowosc wobec "Jako założyciele strony jesteśmy cały czas otwarci na Wasze propozycje i uwagi dotyczące zarówno strony jak i forum" ?

Rufus

Nie moze nie wystrczyc, bo wowczas jaki jest sens przebywania chocby na forum takiego "kogos" ?

Powinniscie troche wyluzowac panowie :wink:

kosik155 - 3 Stycznia 2009, 23:51

Reasumują do zaistniałej sytuacji co do pertraktacji mojej mentalności myślę Belfegor że szukasz dziury w całym, prowokujesz do utarczek słownych i próbujesz podważać niektóre teorie które są właściwe nie mówię tu tylko o tym temacie.
rufus - 4 Stycznia 2009, 11:16

Belfegor napisał/a
Nie ma tu zadnego problemu,chyba ze problem wynika z tego ze poruszylem okolice celu.
Ale nie sadze abym cokolwiek podwazal, w zwiazku z tym moge polemizowac majac racje lub tez nie,wchodzac w pewne zagadnienia i chcac pozyskac opinie.

Skad ta nerwowosc wobec Jako założyciele strony jesteśmy cały czas otwarci na Wasze propozycje i uwagi dotyczące zarówno strony jak i forum ?

Powinniscie troche wyluzowac panowie :wink:

to ze poruszyles okolice celu , jak rozumiem powstania KMT i forum, to dobrze. Skoro miales taka potrzebe. Wedlug mnie otrzymales od nas odpowiedz na twoje pytanie, watpliwosci i nic nowego sie nie stworzy.
A ta polemika mialaby na czym polegac :? :?: , przeciez to co mielsmy do powiedzenia w tym temacie zostalo powiedzane.
Temat zapraszania starszych kolegow ktory poruszyles nie ma zwiazku z tym co napsialismy. Wedlug mnie, pisze i odwiedza forum ten co chce i nikogo chyba specjalnie nie trzeba zapraszac. Myslalem ze wszystkim ktorym jest bliskie dzielenie sie swoja wiedza beda to czynic, tu czy na innych forach, ale jednak............

Skad ta nerwowosc wobec Jako założyciele strony jesteśmy cały czas otwarci na Wasze propozycje i uwagi dotyczące zarówno strony jak i forum ?

Nasza otwartosc polega na wspolnym tworzeniu forum, strony glownej i KMT - przez wszystkich uczestnikow . Oznacza to rowniez ze wszyscy ktorzy maja ochote dzielic sie swoimi obserwacjami, wiedza i chca pisac beda mile widziani :grin: . Ingerencja Administaratorow jest minimalna i to w konkretnych przypadkach.
Ale nie wiedzialem ze to moze budzic jakies watpliwosci, ze to trzeba wyjasniac. Nie ma tu zadnej nerwowosci. Ja przynajmniej takiego stanu nie oddczuwam :grin:

Co do wyluzowania.
Ja tam jestem caly czas wyluzowany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Belfegor - 4 Stycznia 2009, 13:21

Niestety ta nerwowa reakcja na moj dialog nic nie ma wspolego z otwartocia. :cool:
A jak latwo zauwazyc schodzi w "prywatnosc" i wyglada to tak jakbym poruszyl jakies tabu.
W kazdym razie dowiedzialem sie czego chcialem a nawet wiecej,choc nie zalezalo mi na tym.
Ze swojej strony koncze , nie przestajac sie dziwic :grin:

Bernard - 4 Stycznia 2009, 13:28

Belfegor napisał/a
moj dialog

:?: :wink:

Belfegor napisał/a
wyglada to tak jakbym poruszyl jakies tabu.

Mam wrażenie, że zupełnie niepotrzebnie dorabiasz sobie jakieś teorie.
Zasady są proste - nie ma tu żadnych tajemnic, czy niedomówień.
Nie jest dla nas istotne, czy ktoś jest "starym" akwarystą, czy początkującym. Ważna jest chęć do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią z innymi.

rufus - 4 Stycznia 2009, 13:30

Kazdy to interpretuje na swoj sposob. Kazdy z nas, jak widac, roznie interpretuje otwartosc. Wedlug mnie otrzymales informacje co i jak. Jezeli to za malo dla ciebie, trudno. Z drugiej strony napisales ze dowiedziales sie czego chciales, a nawet wiecej, a nie zalezalo ci na tym.

Mnie wiele w zyciu juz zdziwilo i nadal dziwi. Idzie z tym zyc :grin: . Kwestia zaakceptowania tego co jest :grin:

Rowniez proponuje zakonczyc ta nierowna "walke" :wink: i zajac sie sprawami merytorycznymi.

Belfegor - 4 Stycznia 2009, 13:35

Dobra juz nie pytam. :grin:
blondas - 4 Stycznia 2009, 20:04

W kazdym razie dowiedzialem sie czego chcialem a nawet wiecej,choc nie zalezalo mi na tym.
Stary skąd ty jestes może...........??
Ale szacunek :!:
pozdrawiam Tomek H:))

tooold - 4 Stycznia 2009, 23:59

Belfegor napisał/a
Ze swojej strony koncze , nie przestajac sie dziwic

i tu się mylisz Belfegorku kochany , nie rozumiesz naszych pobudek do stworzenia KMT bo nie można ich zrozumieć z Twojego punktu widzenia , nie rozumiesz co dalej z KMT bo patrz punkt pierwszy.

Ale gwoli oświecenia tak mojego ukochanego potworka z lat dziecinnych (tak, tak jadłem dwie kolacje żeby obejrzeć Belfegora z Luwru) - myślę że nie zdradzę żadnego sekretu jeśli wyjawię Ci Straszliwą Prawdę O Pobudkach Powstania KMT - były w każdym przypadku (stąd pęczek adminów) inne i indywidualne

jacekkudla - 5 Stycznia 2009, 11:54

Belfegor mam małe dejavu jeśli chodzi o Ciebie i Twoje uczestnictwo na naszym forum :)
I wierz mi lub nie, ciesze się :)

artix84 - 11 Stycznia 2009, 13:33

Witam!
Jako nowy użytkownik powoli zaczynam czytać forum od A do Z! Teraz już wiem jedno - jako miłośnik i fascynata Tanganiki chciałbym wstąpić w szeregi KMT. Jeżeli jest to mozliwe?

Teraz napisze trochę o sobie i moich celach!

Nazywam się Artur Krawczyński "artix84" i jestem z Kielc! akwarystyką zajmuje się od dobrych kilkunastu lat, bo od dziecka, ale biotopem Tanganiki zafascynowałem się jakieś 2-3 lata temu! moja pierwsza Tanga to jednogatunkowe Neolamprologus multifasciatus, następnie powstawały kolejne zbiorniki z muszlowcami...
Moim celem jest rozpowszechnianie Tanganiki w Kielcach i okolicach, ponieważ w świętokrzyskim ten biotop jest mało popularny. Osobiście znam kilku ludzi na naszym rodzimym forum którzy się udzielają w tym temacie, lecz nadal jest ich bardzo niewielu.
Jeśli nawet chodzi o ryby to trzeba było sprowadzać od Timusa, czy Tooolda :)

Pozdrawiam
artix84

timus - 11 Stycznia 2009, 13:50

Witaj w naszych szeregach ;)

artix84 napisał/a
Moim celem jest rozpowszechnianie Tanganiki w Kielcach i okolicach,

Widze ze stawiasz sobie ambitne cele. I tak trzymać :!:

artix84 - 11 Stycznia 2009, 13:56

timus napisał/a
Witaj w naszych szeregach ;)

artix84 napisał/a
Moim celem jest rozpowszechnianie Tanganiki w Kielcach i okolicach,

Widze ze stawiasz sobie ambitne cele. I tak trzymać :!:

Rozpowszechnianie np. Tanganiki dla jej miłośnika jest normalną koleją rzeczy :) no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że za jakiś czas powiększy się grono KMT o nowych członków ze świętokrzyskiego.

artkras - 11 Stycznia 2009, 17:20

Witaj na forum mój imienniku :wink:
tooold - 11 Stycznia 2009, 17:54

artix84 napisał/a
jako miłośnik i fascynata Tanganiki chciałbym wstąpić w szeregi KMT. Jeżeli jest to mozliwe?

witamy

jest specjalna zakładka na forum i naszą jedyną prośbą jest to abyś w tej zakładce nie pozostał anonimowy , lubimy rozmawiać z otwartą przyłbicą :mrgreen:

artix84 - 11 Stycznia 2009, 18:55

dziękuje za cieple przywitanie
Zgłoszenie do klubu już wypełniłem!
Nie mam problemów z tym, aby otwierać "przyłbicę" :grin:
bo przyłbice są mi bardzo bliskie zawodowo :wink:

october_rust - 11 Stycznia 2009, 19:03

artix84 napisał/a

ale nie jesteś błędnym rycerzem?:) :mrgreen:

artix84 - 11 Stycznia 2009, 19:33

october_rust napisał/a
artix84 napisał/a

ale nie jesteś błędnym rycerzem?:) :mrgreen:

Rycerzem to nie, ale błędnym to czasem tak :mrgreen:

robin - 23 Lutego 2009, 10:08

Witam serdecznie.Deklaracje członkowską wypełniłem i wysłałem,mam nadzieję,że nie jest za późno.Miałem akwa ogólne,później Malawi,a teraz zauroczyła mnie Tanganika.Mam przygotowanych 8 akwarii po 42L,8akwarii po 84L,3 akwaria po 150,jedno akwarium 300L i jedno akwarium 200L.To wszystko co mam przeznaczone pod Tanganikę.Trzy akwaria (2x200L i 1x160)żona zabrała mi pod paletki.Pozdrawiam
Bernard - 23 Lutego 2009, 11:20

Wow - to masz ogromne możliwości ;)
robin - 23 Lutego 2009, 12:15

A mam.Trzymam to w oddzielnym pomieszczeniu(15m kw)prócz akwarii mojej żony.Jak pozalewam resztę akwarii woda to wstawię foty
jacekkudla - 23 Lutego 2009, 12:55

Pozazdrościć żony:)

a z drugiej strony to i nie bo zabiera baniaki :) ))))

Luna - 23 Lutego 2009, 13:55

robin napisał/a
Jak pozalewam resztę akwarii woda to wstawię foty

Wolałabym obejrzeć je z rybami niż samą wodą :lol: :lol: :lol:

A na poważnie---czekamy.

robin - 23 Lutego 2009, 13:56

Mieliśmy zawsze "wojnę"o ryby i baniaki.teraz ja mam swoje ona swoje
artkras - 23 Lutego 2009, 18:38

Super układ macie, nie często chyba sie tak zdarza coby i żona i mąż byli zakkręceni, tak zakręceni - fajnie, no i oczywiście ja czekam na foty i perwsze relacje :wink:
Przemysław B - 23 Lutego 2009, 20:23

Wszyscy czekamy i witamy :wink: