KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI
Strona pasjonatów ryb z jeziora Tanganiki

Wydarzenia akwarystyczne - Spotkanie

timus - 26 Września 2008, 10:54
Temat postu: Spotkanie
W dniu 18 października 2008 r. odbędzie się spotkanie Klubu Miłośników Tanganiki. Będziemy rozmawiać na temat działalności Klubu, a także, a może przede wszystkim, o tym co nas łączy, a więc o akwarystyce. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza osoby, które chciałyby podzielić się własnymi doświadczeniami, a w przyszłości włączyć się w działalność Klubu.
Korzystając z uprzejmości i zaproszenia właściciela Afrika Cichliden na miejsce spotkania ustalona została siedziba firmy, która mieści się w Sieradzu.
Ze względów organizacyjno - lokalowych chętnych prosimy o potwierdzenie przybycia.
Pozdrawiamy i zapraszamy!

rufus - 26 Września 2008, 12:51

Ja bede jak Tommy Lee Jones w "Sciganym" :mrgreen:
winiar - 26 Września 2008, 13:23

Z tego co wiem ja również się stawiam, pewnie nawet nie sam :)
blondas - 26 Września 2008, 13:29

:cool: :roll:
TANGOMANIACY :!: niech MOC będzie z WAMI
i ja będe :cool:
poadrawiam Tomek H:))
ps.proszę jeszcze napisac o której godzinie to spotkanie :?:

jacekkudla - 26 Września 2008, 13:44

Tak oczywiste że będe że aż dziw mnie bierze że musze o tym pisać :P
timus - 26 Września 2008, 18:37

Ja też powinienem być ;)
artkras - 26 Września 2008, 21:06

Jak wszyscy to babcia też :razz:
Bernard - 26 Września 2008, 21:10

Oczywiście przyjadę i ja :smile:
Przemysław B - 26 Września 2008, 21:17

Za pewne spotkanie będzie udane jak cała ekipa dopisze szkoda że nie zrobiłem do tej pory prawa jazdy :sad: i nie mam jak tam dotrzeć choć na chwilę no trudno co uciecze się nie odwlecze :wink:
artkras - 26 Września 2008, 21:24

Wyborny napisał/a
Za pewne spotkanie będzie udane jak cała ekipa dopisze szkoda że nie zrobiłem do tej pory prawa jazdy i nie mam jak tam dotrzeć choć na chwilę no trudno co uciecze się nie odwlecze

Przemku, spokojnie - mam nadzieję, że okazji będzie jeszcze całe mnóstwo :wink:

yakuzo 77 - 27 Września 2008, 10:02

Oczywiście Polkowice się wstawią.
Fazi64 - 27 Września 2008, 10:21

yakuzo 77 napisał/a
Oczywiście Polkowice się wstawią.

Witam,
To bedzie i wyzerka :?: :!: :razz: :grin:

Luna - 27 Września 2008, 11:31

Zrobię wszystko żeby się stawić :razz: , choć weekendy nie leżą w mojej mocy.
Czy ktoś jedzie przez Inowrocław, bądź okolicę?

Przemysław B - 27 Września 2008, 22:17

O właśnie Luna nasunęła mi myśl jedzie ktoś z wolnym miejscem z 100licy? bądź przez nią tak to bym się zabrał oczywiście dorzucam się do paliwka :wink:
tymek666 - 29 Września 2008, 11:59

A może ktoś z Warmii się wybiera? Nie chce mi się samemu jechać, a i pilot by się przydał ;)
robertk40 - 29 Września 2008, 12:31

Witam
Pabianice oczywiscie też się zjawią

jacekkudla - 29 Września 2008, 14:22

Wyborny ze 100-licy napewno kilka osób się będzie wybierać także napewno z kimś się załapiesz do wozu :) bliżej terminu dogramy szczegóły :)
Bysiu - 29 Września 2008, 17:12

można wiedzieć mniej więcej w jakich godzinach odbyło by sie spotkanie?? 18 mam juz wieczór zaplanowany a to ode mnie to około 200km więdz może i bym sie skusił :mrgreen:

ps. do Luny jak bym jechał to bym Cie zabrał razem zawsze raźniej :grin: jak by co to kontakt przez PW

Luna - 29 Września 2008, 17:14

Oki, będę wdzięczna i czekam na decyzję. Ja niestety dowiem się pewnie w ostatniej chwili ( piątek, w najlepszym wypadku czwartek ) czy będę miała możliwość zostawić dziecko Komuś.
Przemysław B - 29 Września 2008, 17:28

jacekkudla napisał/a
Wyborny ze 100-licy napewno kilka osób się będzie wybierać także napewno z kimś się załapiesz do wozu :) bliżej terminu dogramy szczegóły :)

A więc czekam :mrgreen:

blondas - 29 Września 2008, 20:06

Własnie na którą to godzinkę :razz: :lol: czy ktoś zdradzi tą tajemnicę :?:

pozdrawiam Tomek H:))

artkras - 29 Września 2008, 20:25

Moim zdaniem nie później niż 9-10 :mrgreen:
Zobaczycie, że i tak będzie za krótko :razz:

trzcinka3 - 30 Września 2008, 11:51

Ja będę na 100%-i mogę przekimać kilka osób u mnie w domu i przed i po spotkaniu-akurat to ten jedyny weekend w miesiącu gdy mam wolne od 20-tej w piątek do 8mej w poniedziałek.Więc jak ktoś ma daleko to zapraszam-Do Sieradza ode mnie jest 17 km Spokojnie znajdzie u mnie miejsce 4-5 osób-w domu i w aucie
cium
(ha-a myśleliście że ja już wypadłam z obiegu-a tu niestety-trzcina znów zacznie chrobotać)

Luna - 30 Września 2008, 16:54

Trzcina, tylko uważaj, bo jak mi mąż zezwoli, to cienko Cię widzę :lol:
timus - 30 Września 2008, 19:18

trzcinka3 napisał/a

(ha-a myśleliście że ja już wypadłam z obiegu-a tu niestety-trzcina znów zacznie chrobotać)

Martwiłem się co z Tobą. Ale jak widzę na próżno ;)

Luna - 1 Października 2008, 09:31

Timus, ona jest niezniszczalna :grin:

A tak w temacie-czy przewidziane jest oglądnięcie zbiorników z rybciami i ewentualny zakup?

rufus - 1 Października 2008, 09:47

Luna napisał/a

A tak w temacie-czy przewidziane jest oglądnięcie zbiorników z rybciami i ewentualny zakup?

to jest sprawa indywidualna :grin: . Z tego co wiem ogladanie zbiornikow jest w programie spotkania. Jezeli chodzi zas o zakupy. Hym, nie mam w tej kwestii wiedzy, ale zapewne jezeli ktos wyrazi taka wole to pewnie mozna porozmawiac i zapewne istnieje taka mozliwosc :grin: .

py1szczak2 - 4 Października 2008, 18:52

Witam

Niestety 16 do 19 października będę w Bieszczadach,ale życzę udanego spotkania i czekam na fotorelację :wink:

Pozdrawiam Piotr

p.s. może innym razem mi się uda spotkać z Wami

salmo70 - 5 Października 2008, 00:10

Szalenie żałuję,że nie będę mógł Was wszystkich poznać osobiście na zbliżającym się spotkaniu.Niestety o 16:oo muszę posędziować meczyk siatkówki,a z Bydgoszczy do Sieradza jest za daleko bym zdążył wrócić na czas.Dołączam do Piotra i również czekam na fotorelację.Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanej imprezy.
Przemysław B - 9 Października 2008, 11:40

Wiadomo dokładnie w jakich godzinach spotkanie się odbędzie?

Bo już trochę ponad tydzień :wink:

rufus - 9 Października 2008, 11:46

Ja mysle ze bedzie to ok. 10 godziny.
trzcinka3 - 12 Października 2008, 21:18

Tak by uścislić
Sieradz Mickiewicza 6 godz 10.00

Przemysław B - 12 Października 2008, 21:20

Miło wiedzieć tylko szkoda że nie wiem czy ktoś mnie z sobą zabierze do tej pory :neutral:
rufus - 12 Października 2008, 21:37

Wyborny napisał/a
Miło wiedzieć tylko szkoda że nie wiem czy ktoś mnie z sobą zabierze do tej pory :neutral:

mysle ze moze z kims z Warszawy, a bedzie kilka osob jechalo.

trzcinka3 - 12 Października 2008, 21:38

Wyborny-bierz meile-i kontaktuj się z ludzmi-szukaj-a będzie Ci dane znalezienie-Ja Cie mogę zabrać na trasie Ligota -Sieradz-czyli ostatnie 17 km:)
Luna - 13 Października 2008, 08:24

Jeszcze 2 lata temu to i na stopa bym się wybrała. Czasem szło szybciej dotrzeć niż pkp czy pks'em.
Bysiu-jak plany?

Bernard - 13 Października 2008, 21:12

Luna - od Ciebie to "rzut beretem", więc i stopem w 2-3 godzinki byś dojechała :)
artkras - 13 Października 2008, 21:33

bernard napisał/a
Luna - od Ciebie to rzut beretem

Ale mokrym :razz:

rufus - 13 Października 2008, 21:38

Inna miara: "dwie strzaly Robin Hooda".

A tak na powaznie, teraz autostop to trzeba miec gaz, scyzoryk lub odpowiedni kij. No chyba ze ktos lubi "Gwiezdne wojny" (tak jak ja), to miecz swietlny.

Luna nie ryzykuj, jedz bezpiecznie :!:

artkras - 13 Października 2008, 21:41

rufus napisał/a
Inna miara: dwie strzaly Robin Hooda.

Albo: bełt Wilhelma THELL'A (nie pamiętam pisowni ale chyba tak) :wink:

rufus - 13 Października 2008, 21:43

Bełt :?:
To ja tym autostopem bym juz nie pojechal :wink:

artkras - 13 Października 2008, 21:44

rufus napisał/a
To ja tym autostopem bym juz nie pojechal

Dlaczego?

rufus - 13 Października 2008, 22:05

Po "bełcie" to nie wiem gdzie moznaby dojechac :wink:
Luna - 14 Października 2008, 07:24

Kochani, czy mam tak blisko to bym się kłóciła, ale na pewno nie wyruszę stopem, bardziej odpowiedzialna, mądrzejsza, a może po prostu leniwa i tchórzliwa :lol: Trzcinka była tak miła i wyszukała mi nie najgorsze połączenia, ale troszkę się spóźnimy ( jeśli uda się przyjechać ).

A może pielgrzymka piesza? :lol: Ktoś ma wprawę w masowaniu stóp? :lol:

Luna - 14 Października 2008, 20:51

no i wielka dupa
Piotr będzie schodził z nocki po 12h i nie da rady z małą. Żal mi ... ściska. Nastawiłam się strasznie. :cry:

artkras - 14 Października 2008, 20:58

A może by jednak dał radę, jak kocha to na pewno zostanie z maleństwem :wink:
Luna - 15 Października 2008, 07:47

W piątek idzie na 6 rano do 14, później na 18 do 6 rano. W domu będzie o 7, a o tej godzinie mam już wyjazd. Czy raczej miałabym. Po całym tygodniu "dwunastek" temu dziecku ciężko dać radę.
Nadzieja w babci, raczej się nie ucieszy :neutral:

artkras - 15 Października 2008, 07:51

Trzymam jednak kciuki :wink:
timus - 15 Października 2008, 18:59

Wszyscy trzymamy kciuki :!: Babcie w takich sytuacjach są niezawodne ;)
Luna - 15 Października 2008, 19:14

Bardzo Wam dziękuję.
Mamcia obiecała, że jeśli nie będzie miała dniówki to się podejmie. Jest nadzieja.

Luna - 17 Października 2008, 07:44

Nadzieja matką głupich.
Spotkamy się innym razem :cry:

Proszę spisać każde słówko , odnotować każdy zachwyt i fotografować każdy uśmiech. A później udostępnić i dobić Lunę :smile:
Pozdrawiam wszystkich
Buźka

Luna - 17 Października 2008, 07:49

No i nie wątpię, że zrobicie również masę zdjęć ryb i zbiorników...
blondas - 17 Października 2008, 07:58

Witam:))
No to lipa LUNA :cry: :cry: :cry: ale to już ostateczna decyzja :!: :!:
pozdrawiam :wink: Tomek H:))

Luna - 17 Października 2008, 11:48

Niestety Tomku, ostateczna, wszelkie znaki na ziemi i niebie mówią, że się nie da. Zawsze mówię, że tu się da nidę, tam się da nidę i się da, ale tym razem przegrałam. Bardzo mi przykro, dlatego proszę o szczegółową relację ze spotkania.
Pozdrawiam

blondas - 17 Października 2008, 12:21

Szkoda Lunka :cry: :!: ,ale będziemy z tobą "duchem"
a o szczegółową relację nie masz o co się martwić :!:

trzcinka3 - 17 Października 2008, 17:13

Bedzie tam choc jedna jeszcze baba-poza mną-czy znów ja sama jak ten rodzyneczek-z bab?
Luna - 17 Października 2008, 17:18

"Rodzyneczek"-dobre sobie.
Ale za to jaki słodki :wink:
Becia, bardzo dziękuję Ci za pomoc, ale niestety mnie nie będzie...

Przemysław B - 17 Października 2008, 21:02

No szkoda jednak że nie każdy może być mi się udało dzięki uprzejmości pracodawcy mieć jutro wolne oraz dzięki Bernardowi że mnie zabierze i uciekam do domu z pracy spać bo o 4 muszę jakoś wstać.

Do zobaczenia :wink:

Bernard - 17 Października 2008, 21:56

Wyborny napisał/a
dzięki Bernardowi że mnie zabierze

nie ma sprawy :)

Luna napisał/a
niestety mnie nie będzie...

wielka szkoda :(

Alex - 18 Października 2008, 13:45

Pewnie niezle się tam bawicie,bardzo żałuje że nie mogłem przyjechać,również liczę na bardzo obszerną fotorelacje z całego spotkania.

Maciek

Przemysław B - 18 Października 2008, 19:34

Wielka szkoda że nie mogłeś być no niestety..

Spotkanie było bardzo miłe i pozytywnie je przyjąłem.
Sam się zdziwiłem będąc po raz 1 i poznając ludzi że pasja tak zbliża :wink:

I czekam również na fotorelacje Marcina :smile:

Alex - 18 Października 2008, 19:47

No niestety... Ja też czekam na mase zdjęć,mam nadzieje że będzie duzo zdjęć Petrochromisów,no i oczywiscie fotki ze spotkania.

Maciek

Luna - 18 Października 2008, 20:21

A ja jedno już dostałam , z wytkniętym jęzorem
Czekam na kolejne; dużo, dużo, dużo zdjęć

Przemysław B - 18 Października 2008, 20:23

Chyba wiem które sam je robiłem :razz:
Luna - 18 Października 2008, 20:24

Wyborny napisał/a
Sam się zdziwiłem będąc po raz 1 i poznając ludzi że pasja tak zbliża

Dane mi było doświadczyć tego w Krakowie. Nawet osoba tak nieśmiała jak ja czuła się dobrze.

Luna - 18 Października 2008, 20:26

Wyborny napisał/a
Chyba wiem które sam je robiłem :razz:

Znów jęzorek?! Ale mam dziś ...

Przemku, opowiadaj jak było!!!

Bernard - 18 Października 2008, 21:17

Alex napisał/a
będzie duzo zdjęć Petrochromisów

będzie będzie :)

Luna napisał/a
jak było!!!

Wedlug mnie spotkanie było bardzo sympatyczne. Osobiście miałem okazję poznać kilka nowych osób - podobnie zakręconych Tanganiką, a przy okazji wymienić doświadczenia, dowiedzieć się sporo nowych rzeczy, no i pooglądać piękne ryby :)

Luna - 18 Października 2008, 21:20

Bernardzie-mało mało mało!!! :evil:
Kochani gdzie te zdjęcia, jak ja mogę pójść spać?! Jedno choć na piękny sen, proszę.

Fazi64 - 18 Października 2008, 21:32

Witam,
Bylo milo, duzo wrazen, poznani dotychczas znani tylko wirtualnie wspoltworzacy Forum ludzie (pozdrawiam wszystkich), szkoda, ze nie wszyscy (moze nastepnym razem).
Oczywiscie nie obylo sie bez zakupu ryb :wink: :wink: (Synodontis multipunctatus),
ale trudno bylo sie oprzec na ich widok.
Inne ryby tez r e w e l a c j a - gratulacje dla Przemka i firmy AfrikaCichliden - profesjonalnie przygotowane zbiorniki, piekne ryby, mile przyjecie i goscina - dzieki serdeczne.
PS.
Fotki wkleje jeszcze dzis, po obrobce i wyborze najlepszych.

Bernard - 18 Października 2008, 21:37

Piękne zdjęcia będą jak wstawią je Timus, Fazi, Blondas i kilka innych osób robiących fotki. Ja niestety mam kiepski aparat, ale tak na rozgrzewkę kilka Petrusi :)

i coś na wesoło :)

Przemysław B - 18 Października 2008, 21:39

I tu masz rację Synodontis multipunctatus nie dało rady się oprzeć chyba każdy to powie pięknie wyglądają w większej grupie...

I żałuję że zbiornik 240l mam za dość świeży by zaryzykować dziś ich kupna i wpuszczenia ale za 2-3 tygodnie na pewno u mnie zagości z 7 szt :wink:

Bernard - 18 Października 2008, 21:41

Byłbym zapomniał - chwała tym, którzy przywieźli ze sobą smakołyki - a zwłaszcza ciasto i grzybki - rewelacja :smile:
Alex - 18 Października 2008, 21:42

Nie żałuj Krzyśku zdjęć, nie żałuj,zwłaszcza jeśli masz Petrusie :smile:

Maciek

Alex - 18 Października 2008, 21:43

W momencie gdy pisałem posta pojawiło się kilka innych :grin:
Wspaniałe Bernardzie,wspaniałe !!

Maciek

Fazi64 - 18 Października 2008, 21:56

Witam,
Moze zaczne nie od ryb :grin: :grin:

kosik155 - 18 Października 2008, 22:12

KURDE!!!!!!!!! Ale się tam działo szkoda że ja nie mogłem jechać. Ale może nie tym to następnym razem będzie okazja się spotkać w rzeczywistości i pogadania.
rufus - 18 Października 2008, 23:55

Ja rowniez bardzo dziekuje Wam za miłe spotkanie i Przemkowi za mozliwosc spotkania sie w jego firmie :!:

Chcialbym rowniez bardzo podziekowac Panu lek. wet. Maciejowi Draganowi za wiele cennych wskazowek, wyjasnien w sparwie watpliowsci zwiazanych z chorobami ryb i ich opieka. Szkoda ze nie bylo mozliwosci dluzej porozmawiac :sad: , ale .........

Bylo wesolo, przynajmniej ja tak odbieralem, troche powaznie :wink: i slodko. Krzysztof WIELKIE dzieki za slodkosci i grzybki. Super:wink: !
Bardzo sie ciesze i jest mi niezmiernie milo z moglem poznac kolejnych milosnikow Tanganiki :grin: . Dziekuje za mozliowsc porozmawiania z Wami na nasze wspolne zakrecone tanganickie tematy.
Wyciagnalem wnioski i nastepnym razem postaram sie nieco lepiej przygotowac filmy. Z "ciekawszym" ujeciem zachowania ryb w akwarium.

Niestrudzony Marcin caly czas fotografowal nas i ryby. Musial wstac o 0.30, dojechac na czas, robic forki i wracac noca do domku. Podziwiam i dziekuje :grin:

yakuzo 77 - 19 Października 2008, 08:34

Z mojej strony wielkie dzięki za miło spędzony czas, jesteście pozytywnie zakręceni.
Dzięki za poczęstunek, mam nadzieję że firma się rozwinie, filmy były ok. :lol:

Luna - 19 Października 2008, 11:04

Ach, jak mi źle...
Jednak cieszę się , że spotkanie się udało,że wszyscy są zadowoleni i że w ogóle spotkanie się odbyło.
Głowy obciąć sobie nie dam, ale stanę na niej, by znaleźć się na kolejnym. Mała szybko rośnie ( bo i czas szybko leci ) , więc i chętnych do opieki nad nią pewnie będzie więcej niż babcia i tatuś.
Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za szybciutkie zdjęcia i relację wrażeń.

blondas - 19 Października 2008, 15:44

Dzięki bardzo :smile: za spotkanie z wami i że w końcu mogliśmy się poznać oczywiście za te słodkości a przedewszystkim za grzybki-Krzysztof rewelka :!: :!: (poproszę o przepis :cool: ) fajnie poznać fachowców TANGOMANIAKÓW :roll:
pozdrawiam Tomek H:))

blondas - 19 Października 2008, 17:00

Oto kilka fotek "rozmowy w toku i zainteresowanie" :!:

blondas - 19 Października 2008, 17:44

A teraz to co tygryski lubią najbardziej :!: :razz: :razz: :razz:

Alex - 19 Października 2008, 17:55

Nareszcie :grin: Super fotki,piękne rybcie no i wspaniałe Petrusie

Maciek

artkras - 19 Października 2008, 18:40

Witojcie, witojcie
Ja również chciałbym podziękować wszystkim za "spotkanie".
Przede wszystkim wielkie dzięki dla samego gospodarza, który zgodził się i umożliwił nam tanganikomaniakom spotakć się w realu. Dzięki wielkie za jego poczęstunek. Dzięki Przemkowi mogliśmy przenieść się z "virtuala do reala" jak to sie mawia potocznie :mrgreen: Przemku, gratuluję w tym miejscu za profesjonalne podejście do tematu, tzn. akwaria i ich utrzymanie, kondycja ryb, doskonała i przemyślana filtracja - to jest to i oby tak dalej. Jednym słowem, jeśli mogę tak napisać, widać w tym wszystkim znajomość tematu akwarystyki i tyle.
Serdeczne podziękowania chcę skierować również dla pana Macieja, który zaszczycił nas swoją obecnością pomimo ważnej uroczystości rodzinnej. Można jedynie "ubolewać" nad tym, że musiał trochę wcześniej z tego właśnie powodu wyjechać bo rozmowy z nim były naprawdę pouczające i wartościowe. Muszę napisać, że pan Maciej zaakceptował wstępnie naszą propozycję związaną z jego przyjazdem na kolejne nasze spotkanie. Z tym, że na następnym spotkaniu pan Maciej ... ale o szczegółach to może jak przyjdzie co do czego :wink:
Dziękuję Wszystkim za obecność i poświęcenie z tym związane. Co niektórzy musieli jeszcze dojechać do domku (setki kilometrów) i na godzinę 24 iść do pracy. To jest prawdziwe tanganikomaniactwo :wink:
Osobiście bardzo się cieszę, że mogłem w końcu poznać naszych forumowiczów, oczywiście tych których jeszcze nie znałem a ze starymi znajomymi uścisnąć przysłowiową grabę. W mojej ocenie było bardzo miło i sympatycznie.
Krzysztofie, mam nadzieję, że już podziękowałeś żonie za przepyszne ciasto - było na prawdę rewelacyjne :grin:

Luna - 19 Października 2008, 18:54

Piękne zdjęcia pięknych ryb, aż mój Piotruś przykleił się do monitora. Troszkę się Go zaczynam bać, szykuje się na remont pokoju i mówi dużo o petrusiach, póki co, że ładne, że duże, że coś tam o nich czytał-kto by pomyślał... Jak ja z Nim walczyłam o pierwszy zbiornik z trofciami...
Fazi64 - 19 Października 2008, 19:32

Witam,
Kolejna porcja moich fotek ze spotkania:

I jeszcze dwie:
- Marcin przy pracy:

- cos dla ciala:

trzcinka3 - 19 Października 2008, 20:07

Fajnie było sie spotkać-
Posłuchać -pooglądać.
No i zostałam zawstydzona że nie czyszczę fittrów-więc wczoraj poszłam spać o 3-ciej w nocy-bo zrobiłam klar w szkiełku.
No i Ewuniu-anubiaski-już u mnie posadzone-trudno-kara musi być-ciężka i dokuczkiwa-o :razz:
W filtrach-poza prawidłowym syfkiem bakteryjnym-mimo że nie otwierane przez ponad rok-nie było detrytusu ani niczego innego-nie były zamulone -itp.

Po rozmowie z Leszkiem-zostałam natomiast wyleczona z petrusi-oczywiście-biorąc pod uwagę-możliwości rozmiarowe akwa.Ryby piękne-ale nie dla mnie.
Więc tych rybci-u mnie nie będzie.Ale za tro na pewno stanie szkiełko z sumikami i węgorkami-gdy tylko Przemek -zabierze moje Telmatochromisy(zwolni sie miejsce)i plum
A poza tym zjedliśmy-jakieś takie niedobre ciemne ciasto-i taki niedobry grzybek-rydzyk-na niedobrym talerzyku-który stał koło mnie-więc musiałam-go zjeśc z zawartością-by inni nie musieli sie męczyć. :mrgreen:
A na to niedobre ciaasto Fazi na pewno nie da przepisu-he he-bo sławne rzeczy zostaja tajemnica domu :wink:
Bardzo fajnie było pooglądac filmy.
Myślę że na następnym spotkaniu-każdy mógłby sie pochwalić takimi-z ciekawymi sytuacjami z naszych akwariów.
Kilka godzin spotkania przeleciało jak z bicza strzelił.
I cieszę się że będę mogła nareszcie kupować ryby po normalnych cenach i niedaleko siebie. :mrgreen:

O i jeszcze-wiadomośc dla tych co nie było-to było nas więcej niż na pierwszych fotkach widać-tylko sie trochę rozpeuzliśmy -porzy akwariach-i na salonach :grin:

rufus - 19 Października 2008, 20:15

trzcinka3 napisał/a

A poza tym zjedliśmy-jakieś takie niedobre ciemne ciasto-i taki niedobry grzybek-rydzyk-na niedobrym talerzyku-który stał koło mnie-więc musiałam-go zjeśc z zawartością-by inni nie musieli sie męczyć. :mrgreen:

hym, Beato a mi ktos wypił moja Cole :wink:

Ciasto rewelacja :!: Ahh,.......................

Alex - 19 Października 2008, 20:34

Sądząc po stopniu koncentracji Marcina czeka nas jeszcze wspaniała porcja fotek :smile: .Fotki Petrusi i innych ryb dosłownie wspaniałe,zobacze więcej takich fotek i się dosłownie załamie że mnie nie było...

Maciek

trzcinka3 - 19 Października 2008, 20:58

Sump-to jest słowo na myśl którego nawet się bałam myśleć-ale gdy zobaczyłam-profesjonalnie wykonana filtrację (sumpy-na bokach szkiełek)w firmie Przemka-to przestałam sie go bać-i bardzo realnie myśle o zrobieniu w przyszłości właśnie takiego akwa-opartego o taka filtrację.
Bardzo profesjonalnie urządzone lokum dla rybci-no i ile jeszcze miejsca w firmie do rozwoju.
Za rok-to dopiero tam bedzie sie działo.
Ryby widać w dobrej kondycji-każde akwa ma swoją siatkę do odłowu.No i lekarz -profesjonalista i pasjonat zajmujący sie zdrowiem rybeniek.Chyba bedziemy myślę -koledzy i koleżanki zadowoleni
Mnie tam nie może wyśc z głowy to piękne stadko ikolek-cudeńko-joj cudeńko.
i tak miło jest pomyśleć-że my się na prawdę lubimy.
Chciałabym-jeszcze raz pożreć takiego keksika i rydzyka-i Faziemu wychłeptac kolę :lol:

timus - 19 Października 2008, 21:27

Ja powtórzę się po kolegach. Było miło i niech żałuję ten co nie był :twisted:

Oto mała porcja fotek. Musiałem sporo posiedzieć żeby je przebrać ;) To tak tylko na połechtanie :lol:

To tyle na dziś ale jeszcze coś będzie ;) Jestem padnięty a rano do pracy :razz:

timus - 19 Października 2008, 21:36

trzcinka3 napisał/a
Sump-to jest słowo na myśl którego nawet się bałam myśleć-ale gdy zobaczyłam-profesjonalnie wykonana filtrację (sumpy-na bokach szkiełek)w firmie Przemka-to przestałam sie go bać-i bardzo realnie myśle o zrobieniu w przyszłości właśnie takiego akwa-opartego o taka filtrację.

Beato ta filtracja u Przemka to raczej panele filtracyjne a nie sump. Choć jak by mocno się uparł :?: :?: :?: :lol:

artkras - 19 Października 2008, 21:39

timus napisał/a
Beato ta filtracja u Przemka to raczej panele filtracyjne a nie sump. Choć jak by mocno się uparł

Uparł jak uparł ale postawił pod akwa i zwiększył trochę objętość na ewentualne przejęcie wody z baniaka :razz:

trzcinka3 - 19 Października 2008, 21:55

Chodzi mi raczej o zasadę działania-sumpika-wiem że wielkośc -ważna-dla mnie diabeł miał duże oczy-bo nie wyobrażałam sobie zasady działania-tu zaciąga tam przepływa -tu rura tam rureczka-a to przecież takie proste-gdy sie zobaczy.
jacekkudla - 20 Października 2008, 07:40

No i ja bardzo dziękuję Przemkowi za możliwość spotkania "nicków" forumowych w realnym świecie i wszystkim rzeczonym "nickom" za spotkanie również serdecznie dziękuje, było przemiło. Mam nadzieję że nstp razem będzie nas jeszcze więcej :)

Beato Przemek na panele boczne one troszkę inaczej funkcjonują od sumpa :)

Ja też wróciłem do domu z nowymi rybciami a dokładnie z parką tanganicodusów, są prześliczne :)

Luna - 20 Października 2008, 08:46

trzcinka3 napisał/a

No i Ewuniu-anubiaski-już u mnie posadzone-trudno-kara musi być-ciężka i dokuczkiwa-o :razz:

Beatko, niech Ci zdrowo rosną. Tak już widać musi być, że pięknych roślin to ja się nie doczekam... A karę to ja mam ogromną-nie wyrwałam się z domu, nie obejrzałam pięknych ryb, nie spotkałam i poznałam Was, nie kupiłam Ikol i nie przywiozłam roślinek. A teraz czytam i oglądam i bardzo mi źle ( widać jestem masochistką, bo jestem Wam za każde słowo i zdjęcie ogromnie wdzięczna :grin: ).

A no i nie spróbowałam sławetnego już ciasta, a na słodkości rzucam się pierwsza :razz: i obawiam się Leszku, że pozostałyby Ci jedynie grzybki :mrgreen:

Fazi64 - 20 Października 2008, 09:28

Luna napisał/a
...nie spróbowałam sławetnego już ciasta, a na słodkości rzucam się pierwsza...

Witam,
Bedzie kolejna impreza, beda ryby do wziecia i... - bedzie ciasto, nie martw sie niepotrzebnie :smile: :grin: :lol:

blondas - 20 Października 2008, 09:37

Krzysztof jak tam twój nowy nabytek zakupiony na spotkaniu mowa tu oczywiście o synodontach :?: czekam z niecierpliwością na pierwsze spostrzeżenia :shock: bo z tego co mówiłes miały zamieszkać z xenami :!:

Luna - 20 Października 2008, 19:03

Fazi64 napisał/a
Bedzie kolejna impreza, beda ryby do wziecia i... - bedzie ciasto, nie martw sie niepotrzebnie :smile: :grin: :lol:

No ja myślę :grin: I dzięki za pocieszenie, jeszcze pogłaskać mnie po główce i już mi dobrze będzie :lol:

timus - 20 Października 2008, 20:17

No to kilka fotek "świrów" :mrgreen:

Kilka całuśnych pyszczków ;)

Bernard - 20 Października 2008, 20:26

Marcin, dobrze zrobiłem, że odpuściłem sobie dłuższe fotografowanie. Twoje fotki są naprawdę świetne!
rufus - 20 Października 2008, 21:05

Ten z "czerwonymi gałami" jest czadowy :!: urzekły mnie zaraz po wejsciu na salę.

Bernardzie co to za gatunek i odmiana :?: Mowiles mi, ale kurcze zapomnialem :oops:

Bernard - 20 Października 2008, 21:08

Petrochromis fasciolatus - (nazwa handlowa "red eye") - odławiany w różnych miejscach (Ikola, Kekese)
rufus - 20 Października 2008, 21:20

Dzieki :!: piekny jest :grin:
Jacek (mjytfc) - 20 Października 2008, 21:51

Timus, jak się zwie właściciel tego pyszczka na środkowym zdjęciu?
Jacek (mjytfc) - 20 Października 2008, 21:54

:grin: przed chwiką miałem na ekranie trzy fotki obok siebie, a teraz jest 8. Chodzi mi o rybcię na fotce 1 i 7 i chyba 8.- to chyba ta sama :smile:
rufus - 20 Października 2008, 21:58

Ta srodkowa fotka , tak z przodu to chyba Tanganicidus is. Moba.
rufus - 20 Października 2008, 22:06

Bardzo mi sie podoba fotka Benrarda przy zbiorniku z Prtrusami na ktorj widac zainteresowanie wkurat tym zbirornikrm i ta radosc na twarzy Bernarda. Wow, i o to chodzi :!: :!:
Bernard - 20 Października 2008, 22:29

:lol: Leszku, niektórzy proponowali mi nawet klęcznik...

Jacek (mjytfc) napisał/a
Timus, jak się zwie właściciel tego pyszczka na środkowym zdjęciu?

To jest Petrochromis Macrognathus Nsumbu

trzcinka3 - 20 Października 2008, 23:25

Petrochromis fasciolatus pływały razem z
Petrochromisami Macrognathus Nsumbu( i to jest właściciel tego pyszczka o którego pytałeś-gdyby nie rozmiar rybki-to tak samo ujmujacy za serducho jak paszczoszczęka tanganicoduska-nieprawdaż?)w akwa obok Frontos.
A swoją drogą to bardzo dziwny jest ten petruś fasciolatus.
Normalnie nie rozumie wobec tego-jak wygląda jego pyszczek(bardziej pachorzy na ryby mięsożerne-niż petrusie)
jakie są zasady przydzielania ryb do taksonów.
Nie wyobrażam sobie jak ta ryba skrobie glony ze skałek-przecież anatomia jej pyska wcale jej w tym nie pomaga.Wysunieta dolna szczęka-
pewnie też to zauważyliscie.

Luna - 21 Października 2008, 09:19

Timus zdjęcia pierwsza klasa, po prostu super. To było do przewidzenia, maaasz do tego smykałkę.
Bernardzie, wcale się nie dziwię Twojemu zafascynowaniu, bo było co podziwiać. Przy tak pięknych rybach klęcznik powinien być na wyposażeniu stałym :smile: czy choćby krzesełko, taborecik, pieniek... :grin:

timus - 21 Października 2008, 20:57

Dzięki za miłe słowa. Ale ja wciąż widzę braki w moich fotkach :???: . Z czasem się dokształcę :mrgreen: Tu potrzeba praktyki i wypoczętego umysłu. A z tym było ciężko :mrgreen:
afrikacichliden - 21 Października 2008, 21:19

Witam Wszystkich !

Bardzo dziękuje Wam wszystkim za miłe słowa - jest mi bardzo miło.

Cieszę się również , że mogłem Was wszystkich gościć . Nie miałem zbyt wiele czasu żeby z każdym porozmawiać , ale sami wiecie :)

Co do zdjęć Timus to sam wiesz że są super , nie ściemniaj :)

Odnośnie filtracji to był to jeszcze kiedyś pomysł mojego kolegi - Romka, który wcześniej mi troszkę pomagał. Ja na początku mówiąc szczerze nie byłem do nich przekonany, ale z biegiem czasu :) :) ... i na prawdę się sprawdzają. Tanie , praktyczne i przede wszystkim RYBY nie narzekają jak widać.

Miło mi również, że choć na chwilę mogłem Wam udostępnić możliwość rozmowy z Maćkiem - Doktorem jak go nazywam :)
Miał mało czasu szczególnie tego dnia, ale widzę, że coraz częściej zagląda na Wasze Forum i co najważniejsze podobno nie głupie rzeczy tu piszecie . :) :)

Lechu mam nadzieję, że na następne spotkanie też zawieje Was do mnie :) :) Mówie do Leszka, bo jemu najgorzej się wstaje :) :);)

Pozdrawiam wszystkich gorąco,

Przemek / AfrikaCichlidenSieradz

afrikacichliden - 21 Października 2008, 21:21

P.S.

Bernard'O musisz przyznać, że Petrochromisów można pooglądać ?:)?:)?:)

Bernard - 21 Października 2008, 21:40

afrikacichliden napisał/a
musisz przyznać, że Petrochromisów można pooglądać ?:)?:)?:)

co prawda, to prawde :)

timus - 22 Października 2008, 19:47

Co do zdjęć Timus to sam wiesz że są super , nie ściemniaj :)

Nie ściemniam Przemku ;) Ja porównuje moje fotki do zdjęć Magdy "Sue" czy Przemka "Tasmy" i jeszcze mi sporo do nich brakuje. Poniekąd są to różnice sprzętowe, zdolności obróbki zdjęć jak i wprawa. Z czasem porównamy sobie fotki i zobaczysz że miałem racje ;)

Bernard'O musisz przyznać, że Petrochromisów można pooglądać ?:)?:)?:)

Co racja to racja. Ale ja mam nadzieję że z czasem bedzie można i inne gatunki pooglądać. :twisted:

Luna - 22 Października 2008, 19:54

timus napisał/a
Poniekąd są to różnice sprzętowe

Taak, widziałam Ich sprzęt. Ale nie odmawiaj sobie komplementów zasłużonych

robertk40 - 10 Listopada 2008, 13:51

Witam serdecznie
Ja niestety musiałem opuścić spotkanie dość wczesnie , tak więc apeluję o organizację następnego

rufus - 10 Listopada 2008, 14:22

robertk40 napisał/a
wczesnie , tak więc apeluję o organizację następnego

nie ma sprawy :mrgreen: :mrgreen:

robertk40 - 10 Listopada 2008, 14:25

Ciekawe co na to Przemek i jego pupile
Przemysław B - 10 Listopada 2008, 14:47

Witam jestem za następnym spotkaniem chyba jak większość z nas tylko czy by Przemek udostępnił nam znów swojej siedziby?? :wink:
Luna - 10 Listopada 2008, 21:28

Może tym razem udałoby się i mnie...
timus - 10 Listopada 2008, 21:53

Cytat
tylko czy by Przemek udostępnił nam znów swojej siedziby??

A kto powiedział że kolejne spotkanie odbędzie się znowu w AC :?: :twisted:

A może....... :lol:

afrikacichliden - 11 Listopada 2008, 23:02

Ja zapraszam :)
artkras - 11 Listopada 2008, 23:05

Miło Przemku, dzięki :wink:
trzcinka3 - 13 Listopada 2008, 22:18

Jeśli Przemek zaprasza-to ja jestem jak najbardziej za-wszyscy mają tu taką samą drogę-no a ja mam najbliżej :twisted: :lol:
Luna - 14 Listopada 2008, 10:25

trzcinka3 napisał/a
Jeśli Przemek zaprasza-to ja jestem jak najbardziej za-wszyscy mają tu taką samą drogę-no a ja mam najbliżej :twisted: :lol:

Pani się tak nie wymądrza :twisted: , bo jeśli nie będzie to zimą to i z bąblem przyjadę. I będzie mnie Pani musiała odebrać, przekimać, znieść co nieco i jeszcze z uśmiechem odwieźć :twisted:

robin - 23 Lutego 2009, 14:02

kończy się luty,a o następnym spotkaniu cisza
marti - 23 Lutego 2009, 14:58

robin, spotkanie było w tamtym tygodniu.
Nikt Cię nie zawiadomił :?: :wink:

robin - 23 Lutego 2009, 15:05

Ja tu od niedawna,nie wiedziałem,że już było
jacekkudla - 23 Lutego 2009, 15:11

Marti proszę nie wprowadzać w błąd kolegi Robina...
Nie było spotakania o którym mowa od początku tego wątku, jeśli było inne to napisz konkretnie jakie i gdzie, bo ja też nic o spotkaniu nie wiem....

marti - 23 Lutego 2009, 15:14

żarcik Panowie, żarcik :wink: