Klub Miłośników Tanganiki

 
Menu Główne
STRONA GŁÓWNA
O Nas
Podział i opisy ryb
Galerie
Artykuły
Jezioro
Strony partnerskie KMT
Ciekawe strony akwarystyczne
Szukaj
FORUM
KONKURSY KMT
Statut Klubu
Napisz do Nas
Kto jest Online
Odwiedza nas 2 gości
Odwiedziło nas: 2665867
Kalendarium
16 Czerwca 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Alina, Aneta, Benon,
Budzimir, Jan,
Justyna, Ludgarda
Do końca roku zostało 199 dni. 
" Pielęgnice Jezior Tanganika i Malawi "
Autor: KMT   
18.01.2018.

Na wiosnę 2018 zaplanowana została premiera książki

 " Pielęgnice Jezior Tanganika i Malawi "

Część o Tanganice autorstwa naszego klubowego kolegi Lechosława Łątki, a część o Malawi autorstwa Wojciecha Sierakowskie członka klubu Malawi.

 Będzie to pierwszy polski praktyczny poradnik hodowcy . 
Książka rekomendowana przez Klub Miłośników Tanganiki, Klub Malawi oraz Magazyn Akwarium. 

 

Poniżej zdjęcie okładki 

ksika.jpg

 

 

 
Tanganika od kuchni, czyli moje nowe akwarium dla ryb z plemienia Ectodini.
Autor: Piotr Krawczyk   
26.08.2014.

Myślę, że każdy akwarysta cierpi na tę samą przypadłość co ja, a mianowicie na nieustannie zbyt małe zbiorniki przeznaczone do hodowli naszych ulubionych ryb. W moim przypadku, już po miesiącu od ustawienia zbiornika o pojemności 240 litrów, czułem niedosyt. Bo przecież szafka ma 10cm szerokości więcej, to żal, że nie mam zbiornika 300L.  A po jakimś czasie kolejne spostrzeżenie: przecież filtr stoi między szafką a kaloryferem. Ta przestrzeń i tak nie jest wykorzystywana. To czemu jej nie zabudować dając możliwość ustawienia większego zbiornika? I tak narodził się pomysł zmiany akwarium na większe. Mając na uwadze fakt, że niewiele czasu upłynęło od założenia tanganickiej niecki w akwarium 240 litrowym, odłożyłem realizację pomysłu na później.

Czytaj całość

 
Preferencje pokarmowe pielęgnic z jeziora Tanganika
Redaktor: Lechosław Łątka   
20.08.2014.
Jezioro Tanganika jest fenomenem pod względem bioróżnorodności występujących w nim przedstawicieli fauny i flory. Większość gatunków świata zwierzęcego stanowią  gatunki ryb z rodziny pielęgnicowatych (Cichlidae).  Są one taksonami endemicznymi, występującymi tylko w jednym miejscu na Ziemi czyli w jeziorze Tanganika. Pielęgnicowate same w sobie są wyjątkowe, ponieważ reprezentują szereg różnych specjalizacji rozrodczych, pokarmowych oraz behawioralnych. Dlatego też owa różnorodność spowodowała duże zainteresowanie gatunkami tanganickimi wśród szerokiego grona akwarystów na całym świecie.
 
Każdy pasjonat dbając o dobrą kondycję swoich ryb powinien zadbać przede wszystkim o właściwą karmę dla swoich podopiecznych. Ryby w naturze mają dostęp do nieograniczonej ilości pokarmu, który mogą  wybierać według swoich preferencji pokarmowych zajmując dany ekosystem. W warunkach sztucznych (akwarium) niestety nie mają takich możliwości i są zdane na to, co dostaną od swojego opiekuna.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 49

 

 


Designed by PixelBunyiP
Copyright Klub Miłośników Tanganiki
statystyka Akwarium.top-100.pl Polski Akwa Ranking Toplista stron akwarystycznych Katalog stron internetowych Klub Miłośników Tanganiki w katalogu Gwiazdor