Klub Miłośników Tanganiki

 
Menu Główne
STRONA GŁÓWNA
O Nas
Podział i opisy ryb
Galerie
Artykuły
Jezioro
Strony partnerskie KMT
Ciekawe strony akwarystyczne
Szukaj
FORUM
KONKURSY KMT
Statut Klubu
Napisz do Nas
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Kto jest Online
Odwiedziło nas: 2459260
Kalendarium
23 Kwietnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.

  
Witamy na stronie Klubu Miłośników Tanganiki

 

Na Naszej stronie będziemy zajmować się wszystkim co jest związane z hodowlą ryb pochodzących z Jeziora Tanganika.

image001ruf.jpg

 

 

 

Firmy wspierające KMT

 

 

 

Z ostatniej chwili
Benthochromis tricoti - majestatyczny władca otwartych wód jeziora Tanganika
Autor: Lechosław Łątka   
02.05.2011.
Artykuł pierwotnie ukazał się w Naszym Akwarium Nr 119/2010.
 
               Benthochromis tricoti należy do endemicznych gatunków pielęgnic jeziora Tanganika i występuje na obszarze całego jeziora. Gatunek ten zamieszkuje jezioro na głębokościach  40 metrów i więcej. Przedstawicieli tego gatunku spotykano również na głębokościach 150 metrów. W środowisku naturalnym tworząc ławice przemierza otwartą głęboką toń wodną w poszukiwaniu pokarmu. Jedynie na okres rozrodu dojrzałe osobniki wędrują na płytsze wody jeziora (od 20 do 40 metrów) gdzie gotowe do tarła samce obierają swoje rewiry zaciekle ich broniąc, jednocześnie starając się o względy dojrzałych samic. W literaturze można spotkać opisy dwóch różnych rodzajów terytoriów samców Benthochromis tricoti (Ad Konings).
 
 
Altolamprologus sp. „compressiceps Shell”
Autor: Jakub Celej   
07.10.2010.

Artykuł nagrodzony 1 miejscem w I konkursie Klubu Miłośników Tanganiki

Altolamprologus sp. „compressiceps Shell” – bo o nim będzie mowa w tym artykule – to bardzo ciekawa i niewątpliwie piękna ryba. Od chwili kiedy zadomowiła się w moim akwarium, zrobiła na mnie duże wrażenie. Wiele mówi się i czyta, że jest to rybka płochliwa, że nie nadaje się do chowu w parach czy akwariach jednogatunkowych. Jest w tym dużo prawdy, jednak ja osobiście tego nie doświadczyłem i według mnie wiele zależy m.in. od wystroju akwarium. Muszę jednak stwierdzić i przyznać, że ten muszlowiec jest śmielszy w towarzystwie innych ryb, co nie wyklucza trzymania go w parach. Na początku obserwowałem parkę w akwarium jednogatunkowym o pojemności 54 l. Partnerzy zaakceptowali się niemal natychmiast. Miłość kwitła, a ja czekałem na pierwsze potomstwo.

Czytaj całość

 
Ichtiofonoza
Autor: Lechosław Łątka   
13.07.2010.
Ichtiofonoza jest to choroba wywołana przez grzyb Ichthyophonus hoferi atakująca narządy wewnętrzne: wątrobę, nerki, skrzela, mięsień sercowy, mięśnie, kości, mózg, narządy rozrodcze. Jest to schorzenie trudne do zewnętrznego (wzrokowego) zdiagnozowania ponieważ nosiciele tego grzyba (ryby) mogą zachowywać się bezobjawowo przez dłuższy czas.
Żywicielami Ichthyophonus hoferi mogą być wszystkie gatunki ryb, zarówno morskie (zarażone ryby mogą być podawane jako karma dla innych ryb) jak i słodkowodne. Najczęściej jednak ichtiofonoza występuje u ryb ozdobnych (akwariowych), hodowlanych, silne infekcje stwierdzano również u śledzi.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 12 z 51

 

 

 
 

Designed by PixelBunyiP
Copyright Klub Miłośników Tanganiki
statystyka Akwarium.top-100.pl Polski Akwa Ranking Toplista stron akwarystycznych Katalog stron internetowych Klub Miłośników Tanganiki w katalogu Gwiazdor