Klub Miłośników Tanganiki

 
Menu Główne
STRONA GŁÓWNA
O Nas
Podział i opisy ryb
Galerie
Artykuły
Jezioro
Strony partnerskie KMT
Ciekawe strony akwarystyczne
Szukaj
FORUM
KONKURSY KMT
Statut Klubu
Napisz do Nas
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Kto jest Online
Odwiedziło nas: 2458180
Kalendarium
22 Kwietnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Heliodor, Kajus,
Leonia, Leonid,
Łukasz, Soter,
Strzeżymir, Teodor
Do końca roku zostało 254 dni.

  
Witamy na stronie Klubu Miłośników Tanganiki

 

Na Naszej stronie będziemy zajmować się wszystkim co jest związane z hodowlą ryb pochodzących z Jeziora Tanganika.

P1100901_1.jpg

 

 

 

Firmy wspierające KMT

 

 

 

Z ostatniej chwili
ERETMODUS CYANOSTICTUS - babka z Tanganiki
Redaktor: Marcin Terpiłowski   
18.06.2008.
    Artykułem tym chciałbym przybliżyć państwu kolejną z endemicznych pielęgnic jeziora Tanganika. Już sam dźwięk słowa - eretmodus - przykuł moją uwagę. Gdy zaintrygowany faktem istnienia ryby o tej nazwie zacząłem szperać w internecie, moim oczom ukazała się niewielka,  ale jakże piękna ryba. A sam fakt że jest rybą o zbliżonych potrzebach do trofeusów,  tylko mocniej pchnął  mnie w jej kierunku.
 
Czytaj całość 
 
Fragment jeziora Tanganika w zaciszu domowym
Redaktor: Marcin Terpiłowski   
02.06.2008.
Artykuł dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z tym biotopem.
 
    Pewnie tak jak u wielu akwarystów, moja przygoda z akwarystyką rozpoczęła się dość wcześnie. Jako nastolatek miałem w swoim pokoju akwarium. Było dość spore, bo 300 litrowe, ramowe, z prehistorycznym sprzętem. Cała filtracja opierała się na filtrach gąbkowych zasilanych powietrzem z brzęczka. Jako źródło światła służyły dwie najzwyklejsze żarówki, a o grzałce z termostatem jeszcze nikt nie wiedział. Także obsada akwarium nie była wyszukana. Stanowiły ją głównie żyworódki, takie jak molinezje, czy mieczyki. Z czasem jednak mój apetyt wzrósł, w akwarium  pojawiały się kolejne ciekawe gatunki ryb. W międzyczasie przyszedł czas na odsłużenie 18 miesięcy w służbie wojskowej i akwarystyka musiała tymczasowo zostać zawieszona. Lata mijały, a w sercu wciąż była tęsknota za akwarystyką.
 
 
Aklimatyzacja
Redaktor: Marcin Terpiłowski   
28.05.2008.
    Coraz częściej gro miłośników Tanganiki zaczyna sięgać po delikatniejsze i bardziej wymagające  gatunki ryb. Chciał bym więc opisać bardzo ważną rzecz jaką należy wykonać po podróży nowych nabytków do nas. Mowa tu o aklimatyzacji jaką powinny przejść. Czyli przyzwyczajenia ryb do panujących warunków fizykochemicznych w ich nowym domu. Proszę nie mylić poniższego tekstu z kwarantanną która jest zupełnie odrębną sprawą i przebiega inaczej.
 
 
««  start « poprz. 11 12 13 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 48 z 51

 

 

 
 

Designed by PixelBunyiP
Copyright Klub Miłośników Tanganiki
statystyka Akwarium.top-100.pl Polski Akwa Ranking Toplista stron akwarystycznych Katalog stron internetowych Klub Miłośników Tanganiki w katalogu Gwiazdor