Klub Miłośników Tanganiki

 
Menu Główne
STRONA GŁÓWNA
O Nas
Podział i opisy ryb
Galerie
Artykuły
Jezioro
Strony partnerskie KMT
Ciekawe strony akwarystyczne
Szukaj
FORUM
KONKURSY KMT
Statut Klubu
Napisz do Nas
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Kto jest Online
Odwiedziło nas: 2459241
Kalendarium
23 Kwietnia 2018
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Gerard,
Gerarda, Gerhard,
Helena, Jerzy,
Wojciech
Do końca roku zostało 253 dni.

  
Witamy na stronie Klubu Miłośników Tanganiki

 

Na Naszej stronie będziemy zajmować się wszystkim co jest związane z hodowlą ryb pochodzących z Jeziora Tanganika.

P1050729_Big_Sm_brev.jpg

 

 

 

Firmy wspierające KMT

 

 

 

Z ostatniej chwili
Xenotilapia flavipinnis
Redaktor: Marcin Terpiłowski   
05.08.2008.
Xenotilapia flavipinnis (M. Poll 1985)
 
Rodzaj Xenotilapia wywodzi się z plemienia Ectodini. W skład którego wchodzą również takie gatunki jak Asprotilapia; Aulonocranus; Callochromis; Cardiopharynx; Cyathopharynx; Ectodus; Enantiopus; Lestradea; Microdontichromis; Ophtalmotilapia; Xenotilapia. Xenotilapie dzieli się na dwa typy pielęgnic. Te które preferują siedliska mulistopiaszczyste i te które żyją w strefach przejściowych i skalistych. Xenotilapie flavipinnis zaliczamy do tych pierwszych.
 
 
 
Filtracja w akwarium z pielegnicami z jeziora Tanganika
Redaktor: Lechosław Łątka   
04.08.2008.

W powodzeniu hodowli pielęgnic z jeziora Tanganika ważną rolę odgrywa sprawnie działający system filtracyjny. Ryby z tego jeziora są dość wrażliwe na złą jakość wody. Aby zapewnić naszym podopiecznym właściwe warunki do rozwoju i życia wskazane jest poważnie podejście do zagadnienia filtracji wody w naszym zbiorniku. Ryby mające dobrej jakości wodę odwdzięczą się nam pięknymi barwami, ciekawym zachowaniem oraz licznym potomstwem.

 

Czytaj całość
 
Żywienie ryb roślinożernych z jeziora Tanganika
Redaktor: Lechosław Łątka   
04.08.2008.
    Każdy akwarysta dbając o dobrą kondycje swoich ryb powinien zadbać przede wszystkim o właściwą karmę dla swoich podopiecznych. Ryby w naturze mają dostęp do nieograniczonej ilości pokarmu, który same mogą sobie go dawkować oraz wybierać według swoich preferencji pokarmowych. W warunkach sztucznych (akwarium) niestety nie mają takich wyborów i są zdane na to co dostana od swojego opiekuna. Dlatego tak bardzo ważne jest właściwe dobranie karmy (zbilansowanie) oraz częstotliwość jej podawania. Drugim czynnikiem który ma wpływ na właściwą pracę jelit jest ruch ryb. Ryby mające więcej ruchu lepiej trawią pobierane pokarmy. Środowisko naturalne stwarza nieograniczone możliwości pod tym względem, akwarium niestety nie. Należy zatem zadbać o właściwą przestrzeń życiową ryb hodowanych w naszych zbiornikach. Nie bez znaczenia jest również otoczenie naszych podopiecznych, a mianowicie temperatura wody. W mniejszej temperaturze ryby trawią wolniej, w wyższej szybciej. Ta zależność ma wpływ na ilość podawania karmy, gdzie w niższych temperaturach podajemy jej mniej nie przekarmiając ryb.
 
 
««  start « poprz. 11 12 13 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 44 z 51

 

 

 
 

Designed by PixelBunyiP
Copyright Klub Miłośników Tanganiki
statystyka Akwarium.top-100.pl Polski Akwa Ranking Toplista stron akwarystycznych Katalog stron internetowych Klub Miłośników Tanganiki w katalogu Gwiazdor