Klub Miłośników Tanganiki

 
Menu Główne
STRONA GŁÓWNA
O Nas
Podział i opisy ryb
Galerie
Artykuły
Jezioro
Strony partnerskie KMT
Ciekawe strony akwarystyczne
Szukaj
FORUM
KONKURSY KMT
Statut Klubu
Napisz do Nas
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Kto jest Online
Odwiedziło nas: 2380194
Kalendarium
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.

  
Witamy na stronie Klubu Miłośników Tanganiki

 

Na Naszej stronie będziemy zajmować się wszystkim co jest związane z hodowlą ryb pochodzących z Jeziora Tanganika.

image014ruf.jpg

 

 

 

Firmy wspierające KMT

 

 

 

Z ostatniej chwili
Rośliny niepożądane w akwarium, czyli glony. Cz. II
Redaktor: Lechosław Łątka   
21.09.2009.

    Glony są grupą samożywnych (z pewnymi wyjątkami) organizmów, bardzo prosto zbudowanych . Glony nie stanowią grupy systematycznej, są grupą życiową.
    W skład glonów wchodzi dziewięć gromad; dziesiąta , warunkowo jest zaliczana do glonów (ze względu na ekologie) i stanowią ją sinice.
Glony dość często występują również w akwarium. Najczęściej spotykanymi glonami w akwarium są:

  • sinice (Cyanophyta), do nich zaliczamy często spotykane w akwarium cyjanobakterie;
  • zielenice (Chlorophyta);
  • krasnorosty (Rhodophyta);
  • okrzemki.

Czytaj całość
 
Rośliny w akwarium z rybami tanganickimi. Glony w akwarium. Cz. I
Redaktor: Lechosław Łątka   
03.09.2009.
    Większość z nas zakładając akwarium myśli o urządzeniu zbiornika z roślinami. W przypadku zbiornika z rybami tanganickimi może to być dość trudne i stanowi w pewnym sensie wyzwanie dla akwarysty. Trudność aranżacji zbiornika z roślinami polega na tym, że hodując ryby z jeziora Tanganika musimy zapewnić przede wszystkim warunki życiowe rybom, a dopiero na drugim miejscu jest umieszczenie roślin w akwarium. Ryby tanganickie wymagają nieco innej pod względem parametrów wody jak większość ryb hodowanych w akwariach. Woda ta powinna się charakteryzować min. wysokim pH, a nie każdy gatunek roślin może sprostać takim warunkom. Dobierając rośliny do naszego akwarium z rybami tanganickimi musimy dokładnie sprawdzić wymagania poszczególnych gatunków roślin.
 
 
Kwarantanna i aklimatyzacja nowo zakupionych ryb w naszym akwarium
Redaktor: Lechosław Łątka   
05.08.2009.
Każdy miłośnik ryb tanganickich ma z czasem w planach poszerzenie swojej hodowli o nowe, ciekawe gatunki ryb lub uzupełnienie już hodowanych stad o nowe osobniki w celu np. uniknięcia chowu wsobnego. Taka to już natura akwarysty!

W ostatnim czasie na polskim rynku akwarystycznym pojawiło się kilka firm posiadających w swojej ofercie ryby z naturalnego odłowu lub z hodowli przyjeziornych. Importerzy ci w znacznym stopniu przyczynią się do pojawiania się nowych, rzadkich gatunków, które do tej pory nie były spotykane i hodowane w naszych akwariach. Jest to jedna „strona medalu”. Drugą stroną jest jednak to, że akwarysta może napotkać niespotykane do tej pory problemy w adaptacji ryb do warunków sztucznych oraz możliwość „wprowadzenia” do swojej hodowli nie znanych chorób. Chcąc zminimalizować ryzyko zakażenia ryb chorobami oraz mając na względzie min. wzmocnienie układu odpornościowego nowych ryb należy właściwie przeprowadzić kwarantannę oraz adaptację nowo nabytych osobników do warunków w akwarium. Każdy sztuczny zbiornik, jakim jest akwarium, posiada właściwą dla siebie florę bakteryjną, tworzoną przez ryby oraz mikroorganizmy bytujące w ich otoczeniu. Cały ten mały ekosystem odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie akwarium oraz organizmów go współtworzących. Jest to bardzo ważny element od którego wiele zależy.

Kwarantannę przeprowadza się w celu ew. wyeliminowania przenoszenia chorób przez nowe ryby które mogłyby w późniejszym okresie zarazić ryby już będące w akwarium. Kwarantanna pozwala również na lepszą obserwację ryb i ew. szybsze zareagowanie akwarysty na pojawiające się czynniki chorobotwórcze u ryb. Kwarantanna może trwać, w zależności od warunków i ryb, od 2-3 tygodni do kilkunastu tygodni.

Czytaj całość

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 47

 

 

Aquatika
Haplochromis

Designed by PixelBunyiP
Copyright Klub Miłośników Tanganiki
statystyka Akwarium.top-100.pl Polski Akwa Ranking Toplista stron akwarystycznych Katalog stron internetowych Klub Miłośników Tanganiki w katalogu Gwiazdor