13 Listopada 2018

xrpsam.jpg

Autor: KMT
18.01.2018.

Tanganika od kuchni, czyli moje nowe akwarium dla ryb z plemienia Ectodini.
Autor: Piotr Krawczyk
26.08.2014.

Myślę, że każdy akwarysta cierpi na tę samą przypadłość co ja, a mianowicie na nieustannie zbyt małe zbiorniki przeznaczone do hodowli naszych ulubionych ryb. W moim przypadku, już po miesiącu od ustawienia zbiornika o pojemności 240 litrów, czułem niedosyt. Bo przecież szafka ma 10cm szerokości więcej, to żal, że nie mam zbiornika 300L.  A po jakimś czasie kolejne spostrzeżenie: przecież filtr stoi między szafką a kaloryferem. Ta przestrzeń i tak nie jest wykorzystywana. To czemu jej nie zabudować dając możliwość ustawienia większego zbiornika? I tak narodził się pomysł zmiany akwarium na większe. Mając na uwadze fakt, że niewiele czasu upłynęło od założenia tanganickiej niecki w akwarium 240 litrowym, odłożyłem realizację pomysłu na później.

Preferencje pokarmowe pielęgnic z jeziora Tanganika
Redaktor: Lechosław Łątka
20.08.2014.
Jezioro Tanganika jest fenomenem pod względem bioróżnorodności występujących w nim przedstawicieli fauny i flory. Większość gatunków świata zwierzęcego stanowią  gatunki ryb z rodziny pielęgnicowatych (Cichlidae).  Są one taksonami endemicznymi, występującymi tylko w jednym miejscu na Ziemi czyli w jeziorze Tanganika. Pielęgnicowate same w sobie są wyjątkowe, ponieważ reprezentują szereg różnych specjalizacji rozrodczych, pokarmowych oraz behawioralnych. Dlatego też owa różnorodność spowodowała duże zainteresowanie gatunkami tanganickimi wśród szerokiego grona akwarystów na całym świecie.

Każdy pasjonat dbając o dobrą kondycję swoich ryb powinien zadbać przede wszystkim o właściwą karmę dla swoich podopiecznych. Ryby w naturze mają dostęp do nieograniczonej ilości pokarmu, który mogą  wybierać według swoich preferencji pokarmowych zajmując dany ekosystem. W warunkach sztucznych (akwarium) niestety nie mają takich możliwości i są zdane na to, co dostaną od swojego opiekuna.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 49