Klub Miłośników Tanganiki

 
Artykuły

                                          

Ulepszenia filtrów EX
Autor: TETRA   
15.12.2010.

Ulepszenia filtrów EX w trosce o satysfakcję klienta 

Od momentu wprowadzenia na rynek linii filtrów zewnętrznych EX, Tetra zyskała sobie rzeszę zwolenników. Dzięki atrakcyjnej cenie, dużej powierzchni filtracji oraz cichej pracy, filtry te stały się dla wielu akwarystów niezbędnym urządzeniem przy pielęgnacji akwarium.  Dodajmy do tego, że są w pełni wyposażone, a uzyskamy to, czego oczekuje od nas najbardziej wybredny Klient.

Dział Kontroli Jakości firmy Tetra regularnie monitoruje obecne na rynku i cieszące się dużym zainteresowaniem klientów produkty, aby zagwarantować najwyższą jakość i komfort użytkowania. Efektem kontroli urządzeń technicznych Tetra było wprowadzenie w ostatnim czasie zmian technologicznych w niektórych modelach pomp akwariowych oraz filtrach zewnętrznych EX. Wprowadzone ulepszenia sprawiły, że urządzenia Tetra są technologicznie bardziej zaawansowane,  wygodne w użytkowaniu i niezawodne.

 

Ewolucja Filtrów Tetratec EX

Cieknące zawory

 

Zdj 1

 

Zdj. 1. Brak dodatkowej plastikowej złączki

 

 

Zdj 2

 

Zdj. 2. Dodatkowa uszczelka

 

Przeciek przy przycisku zalewania

Zdj 3
Zdj 4

Zdj. 3, 4. Osłona startera – dodatkowe wzmocnienie.

Zdj 5
 Zdj 6

Zdj. 5, 6. Dodatkowe wzmocnienie.

 

Dodatkowe uszczelnienie AquaStop

 

Zdj 7

 

Zdj. 7. Wersja przed zmianami – pojedyncza uszczelka na wyjściu do głowicy

Zdj 8

 

Zdj. 8. Wersja po zmianach – podwójna uszczelka na wyjściu do głowicy

 

Zawór Aquastop

 

Zdj 9

 

Zdj. 9.

 

Zdj 10

 

Zdj. 10. Zmiana -  króciec wraz z o-ringiem, na którym jest osadzony zawór kulkowy został zmodyfikowany tak aby jeszcze sprawniej uszczelnić zawór kulkowy – przybliżenie zaworu kulkowego do   o-ringu. Widoczne elementy na zdjęciach 9 i 10 przedstawiają starą wersję z lewej i nową wersję z prawej strony obydwu fotografii.

 

Dodatkowe zabezpieczenie/wzmocnienie pokrętła zaworu

 

Zdj 11

 

Zdj. 11. Ulepszenie: wzmocnienie pokręteł poprzez przedłużenie żeberek. Dostępne na rynku od lutego 2010 roku.

Ponadto Model EX 2400 został udoskonalony poprzez dodatkowe smarowanie uszczelki głowicy, które zabezpiecza ją przed uszkodzeniem a nam ułatwia montaż.

 

Zdj 12

 

Zdj. 12. Dodatkowe smarowanie zabezpiecza uszczelkę przed uszkodzeniem i zmniejsza tarcie pomiędzy uszczelką na głowicy a zbiornikiem filtra

Dodatkowo usunięcie powietrza z komory wirnika i wyciszenie pracy filtra to zmartwienie wielu początkujących akwarystów. Dlatego też, Tetra w trosce o Klienta, umieściła dodatkową instrukcję wyjaśniającą jak rozwiązać tą sytuacje.

Wprowadzone modyfikacje poprawiają jakość filtrów EX, oraz jeszcze bardziej podnoszą komfort i satysfakcję z ich używania, a obecnie można je nazwać wręcz bezawaryjnymi.

Ewolucja Tetratec APS 400

Ponadto Tetra dbając o ciągłe doskonalenie i podnoszenie jakości swoich produktów wprowadziła kolejne udoskonalenia w pompach akwariowych. TetraTec APS 400 to pompa napowietrzająca do akwariów o pojemności 260-600 l. Wprowadzając wodę akwariową w ruch wzbogaca ją w tlen ważny dla życia ryb, roślin i mikroorganizmów. Pompa wyposażona jest w gumowe nóżki minimalizujące wibracje oraz trwałe zawory Silaflex. Od lutego 2010 w sprzedaży dostępne są pompy z dodatkowym zestawem membran, wykonanych z tworzywa najlepszej jakości. Nowe, mocniejsze membrany gwarantują komfortowe użytkowanie pomp bez spadku wydajności. Obecnie już w sprzedaży.

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany spełnią Państwa oczekiwania i przyczynią się do większego komfortu i satysfakcji z użytkowania naszych produktów.

 

 

 


Designed by PixelBunyiP
Copyright Klub Miłośników Tanganiki
statystyka Akwarium.top-100.pl Polski Akwa Ranking Toplista stron akwarystycznych