Klub Miłośników Tanganiki

 
Menu Główne
STRONA GŁÓWNA
O Nas
Podział i opisy ryb
Galerie
Artykuły
Jezioro
Strony partnerskie KMT
Ciekawe strony akwarystyczne
Szukaj
FORUM
KONKURSY KMT
Statut Klubu
Napisz do Nas
Kto jest Online
Odwiedziło nas: 2732330
Kalendarium
15 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Brunon,
Gościsława,
Jadwiga, Sewer,
Tekla, Teresa
Do końca roku zostało 78 dni. 
O Nas

Klub Miłośników Tanganiki – ogólnopolskie stowarzyszenie pasjonatów ryb z jeziora Tanganika. Klub powstał w marcu 2008 roku z inicjatywy kilku osób. W tym czasie powstał portal klubowy www.klub-tanganika.pl oraz forum dyskusyjne www.klub-tanganika.pl/forum, które rozwijają się i rozbudowują do dnia dzisiejszego. Od 19 sierpnia 2009 r. jesteśmy formalnym i oficjalnie zarejestrowanym w KRS stowarzyszeniem non profit. Posiadamy REGON oraz staramy się o uzyskanie NIP. Klub reprezentuje 5-osobowy zarząd, którego pracami kieruje prezes. Funkcjonowanie Klubu nadzoruje 3-osobowa rada Klubu.

Działalność nasza ukierunkowana jest przede wszystkim na propagowanie akwarystyki, w tym przede wszystkim związanej z biotopem jeziora Tanganika. Na naszym forum staramy się udzielać wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące użytkowników forum pytania, które zazwyczaj dotyczą doboru obsady, wielkości zbiornika oraz podstawowych aspektów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem zbiornika w szczególności właściwego doboru systemu filtracyjnego. Dzielimy się również swoimi spostrzeżeniami, które generalnie ułatwiają opiekę nad naszymi pupilami oraz pozwalają na utrzymanie zbiorników w nienagannej kondycji. Na naszym forum można między innymi znaleźć specjalistów chorób ryb wraz z bezpośrednim kontaktem, którzy zostali umieszczeni na mapie Polski. Żywimy nadzieję, że mapka specjalistów będzie się systematycznie rozrastać.

Działalność naszą staramy się prężnie rozwijać. Będziemy organizowali różnego rodzaju konkursy. Ogłoszenie pierwszego mamy już za sobą. Mamy również zaprzyjaźnione strony partnerskie, których grono - mamy nadzieję - będzie się stale powiększało. Nasze plany to również udział w ogólnopolskich imprezach zoologicznych, organizowanie prelekcji, pogawędek czy wystawianie w miarę możliwości zbiorników z rybami jeziora Tanganika. Staramy się również o nadsyłanie do poczytnych czasopism akwarystycznych stosownych artykułów. Mamy nadzieję, że grono KMT będzie się stale powiększało (zasady wstąpienia oraz członkowstwa na naszym forum oraz Statucie) a atmosfera panująca w Klubie i na forum przyniesie wszystkim tylko i wyłącznie tych pozytywnych wrażeń, odczuć i refleksji, czego Wam wszystkim oraz sobie życzymy. Rozwijajmy wspólnie naszą pasję!!!


Klub Miłośników Tanganiki


 

 

 


Designed by PixelBunyiP
Copyright Klub Miłośników Tanganiki
statystyka Akwarium.top-100.pl Polski Akwa Ranking Toplista stron akwarystycznych Katalog stron internetowych Klub Miłośników Tanganiki w katalogu Gwiazdor