Aby korzystać z pełnej zawartości FORUM należy się zarejestrować, można to zrobić TUTAJ.
To okienko jest widoczne tylko dla niezarejestrowanych lub niezalogowanych użytkowników!
Klub Miłośników Tanganiki Strona Główna

KRS 0000333953
REGON 142208970
NIP 525-248-20-01

FB

Klub Miłośników Tanganiki
Forum dla pasjonatów ryb z jeziora Tanganika

RegulaminRegulaminFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GaleriaGaleria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie można zamówić pokarm mrożony?
Autor Wiadomość
timus 

Wysłany: 24 Kwietnia 2017, 18:55   

Marek...

Albo czytasz bez zrozumienia albo manipulujesz deko.

Skoro Lechu pisał że podawanie w kostkach cyklop petrochromisom mija się z celem bo nie będą wyłapywały tak drobnego pokarmu z toni nijak ma się do pobierania pokarmu w środowisku naturalnym.

Tam skorupiaki zostają pobierane z zeskrobanymi glonami. Po prostu przy okazji. W akwarium serwujesz im kostkę która się rozpuszcza i drobniutki plankton fruwa w toni.

Możemy także je umieścić w własnoręcznie robionych mieszankach które są zbrylone w większe frakcje.

Drobinki i tak będą olane przez petro i opadną na dno.

Tropheusy dorosłe też jakoś entuzjastycznie nie reagują na cyklop. Chyba że chwycą większy kawałek nie rozmrożonej kostki.

Ot i cała prawda.

Poziom: 49 HP   11%   991/9013
   MP   100%   4303/4303
   EXP   83%   215/256
rufus 

Wysłany: 24 Kwietnia 2017, 19:11   

Pokarm, a dokładniej jego wielkość w pierwszej kolejności dobieramy do wielkości pyska ryby. Oczywiście mając na uwadze preferencje pokarmowe danego gatunku. Ot, cała tajemnica. Złe dobranie pokarmu pod względem ilości i wielkości spowoduje zanieczyszczanie zbiornika, min. wzrost PO4. Resztę napisał Marcin.

wojtekr napisał/a
rufus napisał/a
Ja stosuję podmiany wody, ryby karmię pokarmami sztucznymi i mrożonymi (mrożonki przepłukuję na sitku), a ryb mam trochę i nie mam problemu z sinicami

rufus, czyli tylko tymi podmianami załatwiasz sprawę PO4? No ja mam z tym duży problem. .

sprawa jest bardzo prosta. Staram się ryb nie przekarmiać, karmię małymi porcjami, ale częściej, stosuję głodówki (ryby dorosłe) nawet kilkudniowe, podmieniam wodę raz na tydzień oraz staram się aby w akwarium była dobra cyrkulacja. Nigdy nie miałem problemu z PO4. Sinice miałem raz wiele lat temu w akwarium z xenotilapiami. Zwiększenie cyrkulacji wody (u tych ryb ciężko jest dobrać tą właściwą, bo raczej lubią wodę bardziej spokojną) oraz poprawa higieny zbiornika spowodowała zniknięcie sinic u kilku roślin które były w akwarium. To był jedyny przypadek cyjanobakterii w moich zbiornikach.

Pozdrawiam - Leszek
Ostatnio zmieniony przez rufus 24 Kwietnia 2017, 19:21, w całości zmieniany 2 razy  

Poziom: 62 HP   22%   4115/18707
   MP   25%   2261/8931
   EXP   34%   152/436
winiar 

Wysłany: 27 Kwietnia 2017, 08:58   

Marcin,
mogę odpowiedzieć dokładnie w taki sam sposób jak zacząłeś swoją ostaną wypowiedź w wątku, tylko po co? Znowu, ktoś by napisał że się czepiam.
Leszek zapytał w jednym z poprzednim postów - kto karmi roślinożerców mrożonkami? Stąd też moja polemika i podanie wcześniejszych wypowiedzi z forum.

Powtórzę zatem co napisałem wcześniej:
Wracając do postawionego wcześniej pytania: Kto karmi roślinożerców mrożonkami?, myślę że śmiało można odpowiedzieć, że każdy doświadczony hodowca.Każdy, który zna potrzeby żywieniowe swoich podopiecznych i potrafi obserwować i dbać o swoje ryby. A temat PO jest wydaje mi się marginalny, co wynika z kwestii przygotowania pokarmu, bądź wystroju zbiornika.

Marek

Poziom: 42 HP   7%   402/5755
   MP   100%   2747/2747
   EXP   44%   82/186
Awokado 

Wysłany: 27 Kwietnia 2017, 09:21   

rufus napisał/a
Staram się ryb nie przekarmiać, karmię małymi porcjami, ale częściej, stosuję głodówki (ryby dorosłe) nawet kilkudniowe

Rufus, opisz proszę trochę dokładniej jak często karmisz ryby i jakie są to porcje. Jestem ciekaw :wink: Ja karmie codziennie raz lub dwa razy dziennie. Wiem, że ryby zjedzą ile im wrzucę, ale porcje są myślę w sam raz bo znikają w ciągu kilkunastu sekund.

Poziom: 11 HP   2%   5/272
   MP   100%   130/130
   EXP   52%   13/25
ZbikoSw 

Wysłany: 27 Kwietnia 2017, 21:29   Re: gdzie można zamówić pokarm mrożony?

wojtekr napisał/a
ZbikoSw napisał/a
marekjaworski napisał/a
Proszę o jakieś namiary na mrożonki.Dzięki

http://www.ichthyotrophic.pl/frozen_pl.html

To jest strona produenta. Od nich bezpośrednio nie kupisz, chyba, że jesteś handlowcem.
Chidzio nam raczej o namiar, na takie miejsce, gdzie akwarysta może kupić to w detalu.

Wystarczy do nich zadzwonić i spytać gdzie w mojej okolicy można kupić towar z ich oferty. Proste.
Julidochromis transcriptus Kissi
Altolamprologus calvus Black Pectoral
Altolamprologus compressiceps Red Kigoma
Synodontis petricola

Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   95%   21/22
Odpowiedz do tematu