Aby korzystać z pełnej zawartości FORUM należy się zarejestrować, można to zrobić TUTAJ.
To okienko jest widoczne tylko dla niezarejestrowanych lub niezalogowanych użytkowników!
Klub Miłośników Tanganiki Strona Główna

KRS 0000333953
REGON 142208970
NIP 525-248-20-01

FB

Klub Miłośników Tanganiki
Forum dla pasjonatów ryb z jeziora Tanganika

RegulaminRegulaminFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GaleriaGaleria  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

"Chcesz mieć udział w rozwoju i kształcie KMT, otrzymywać rabaty u partnerów Klubu?....." Zapraszamy do grona klubowiczów.
Wystarczy wypełnić deklarację członkowską ! Szczegóły znajdziesz w tym linku.
Zapraszamy wszystkich chętnych.

Poprzedni temat «» Następny temat
72l Kropla tanganiki
Autor Wiadomość
Szarooka 

Pomogła: 43 razy
Wysłany: 25 Sierpnia 2018, 16:49   

Bladeero napisał/a
Czy moglibyscie mi doradzić czy moge 1 kraba tam trzymać wraz z rybami?

Krabika muszlowego możesz wpuścić, te duże kraby potrzebują więcej miejsca..

Poziom: 43 HP   9%   553/6154
   MP   100%   2938/2938
   EXP   44%   86/195
Bladeero 

Wysłany: 26 Października 2018, 21:14   

[AKTUALIZACJA 27.10.18]
Zbiornik spokojnie dojrzewał przez 2 miesiące.W dniu 7.10.18 dostałem od mellancolic'a (muszlowce.pl) 7szt młodych meleagris'ów F1. Profesjonalnie zapakowane, zadbane by wszystkie dojechały całe i zdrowe. Jakiekolwiek pytania, wątpliwości po odebraniu ryb bez problemowo rozwiane przez niego. Jak od niego ryby to nie ma co się martwić, polecam! :)
Co do ryb, spokojnie drogą kropelkową były aklimatyzowane przez 1,5h.Od razu po wpuszczeniu do zbiornika przy zgaszonym świetle były śmiałe, pływały wszędzie.Przykrylem ręcznikiem całe akwarium na cały wieczór i noc aby zniwelować stres. Na drugi dzień dopiero po południu zapalilem światło a podwieczór podałem pierwszy pokarm,które śmiało jadły.Po czasie zauważyłem, że mam 3samce i 4samice, od razu samce zajęły swoje rewiry. Póki co między nimi żadnej agresji nie widzę nawet jak jeden do drugiego podplywa.Jedynie samice podplywajace są poganiane. Obserwując je, można ciekawe rzeczy zaobserwować np. jak samiec bierze krawędź muszli w pysk i przepycha ją, zmieniając miejsce położenia o choć 1cm. Od 2dni niestety ale grupa zmniejszyła się do 6szt.Zniknela samica, szukałem po muszlach, nie było, czy to prawdopodobne że została przez inne wyeliminowana? W jednej muszli widziałem czarny syf, wyjąłem ją i strasznie smierdziala ta muszla. Próbowałem wypłukać ją ale nic to nie dało. Wyrzuciłem bez prób sprawdzania co to. Może to właśnie ta samica, kto wie.
Wodę podmieniam co tydzień, pokarmy podaję codziennie inne, aby była zachowana różnorodność.Zbiornik zaatakowały okrzemki, posiadam dosyć sporo na piasku z przodu i trochę na szybie, lecz na kamieniach i reszcie zero glonów.
Chcialem koniecznie caudopunctatusy, by wypelnialy też górna toń, ale meleagrisy też to robią i jestem póki co zadowolony z obserwacji.👍

Zamierzam jakoś przyciemnic oświetlenie jakoś niedługo albo założyć paski led. Zastanawiam się nad jakąś roślina w miejscu filtra ale z drugiej strony chciałbym bez roślin, taka surową tange. Zdaje sobie sprawę, że jest za mało muszli, na razie tyle i są rozłożone tak by było ok. Już jestem w trakcie załatwiania kilku.To na tyle. 👍

Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   100%   16/16
DarthBane 

Wysłany: 26 Października 2018, 21:28   

Więcej muszli niewiele zmieni, bo meleagrisy powinny zakopać te nieużywane. Ile mają cm? Lada moment przekonasz się jakie to diabełki. Dominujący samiec da popalić reszcie, zero litości :razz:

Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
pinkiPL 

Wysłany: 27 Października 2018, 08:06   

Powierzchnia dna nie rozpieszcza.
Niestety, ale wróżę że zostanie ci może 4 szt. ryb.
Reszta zostanie zdominowana i pewnie wyeliminowana.
Są do niezłe zadziory ale i tak najspokojniejsze z grupy ocellatus (o moim zdaniem najładniejsze).
Miałem, polecam. :yes:

To zbyt krótki czas żeby ryby się uspokoiły, a ty swoim codziennym liczeniem ich i przeglądaniem ich muszli nie pomagasz.
Trzeba niestety pogodzić się z tym że obsada będzie zredukowana.
Wrzuć ślimaki świderki - pomogą w usuwaniu zwłok ryb.

Poziom: 25 HP   9%   134/1490
   MP   100%   711/711
   EXP   28%   21/73
Bladeero 

Wysłany: 28 Października 2018, 22:32   

DarthBane napisał/a
Więcej muszli niewiele zmieni, bo meleagrisy powinny zakopać te nieużywane.

Dobrze wiedzieć 🙂

Co myślicie nad wystrojem?

Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   100%   16/16
Odpowiedz do tematu