Aby korzystać z pełnej zawartości FORUM należy się zarejestrować, można to zrobić TUTAJ.
To okienko jest widoczne tylko dla niezarejestrowanych lub niezalogowanych użytkowników!
Klub Miłośników Tanganiki Strona Główna

KRS 0000333953
REGON 142208970
NIP 525-248-20-01

FB

Klub Miłośników Tanganiki
Forum dla pasjonatów ryb z jeziora Tanganika

RegulaminRegulaminFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GaleriaGaleria  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

"Chcesz mieć udział w rozwoju i kształcie KMT, otrzymywać rabaty u partnerów Klubu?....." Zapraszamy do grona klubowiczów.
Wystarczy wypełnić deklarację członkowską ! Szczegóły znajdziesz w tym linku.
Zapraszamy wszystkich chętnych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza Tanga 192L
Autor Wiadomość
djzwierzak

Wysłany: 1 Października 2018, 20:12   Pierwsza Tanga 192L

Nastał nowy projekt na akwarium.

Na początku myślałem, aby dokupić drugie stado do Danio margeritatus i zostawić rośliny jak żyją. W końcu to dopiero 2 lata substratu. Wytrzymało by jeszcze z rok.
Jednak jakiś miesiąc temu jednak zmienił się plan.
Padło na Tanga Tanga Tanganike :)

Technika:
Wymiary: 80x40x60
Oświetlenie: 1 x 24 w Sylvania Aquastar ( przyszłościowo ledy ze sterowaniem zmierzch-świt, i podział na zaciemnione strefy)
Nawożenie, CO2 - brak ( bo po co)
Podłoże: 25 kilo piasku Kreisel 099 z leroya do tego drobny dolimit w około skał.
Ozdoby: serpentynit jako duże kamienie.
Filtr: Unimax 250 w górnym koszyku są gąbki, reszta zasypana grysem koralowym.

Rośliny: anubias, pistie, kryptokoryna karbowana i nurzaniec olbrzymi.
Co z tego przeżyje zobaczymy. Rośliny w koszyczkach mają piasek zmieszany z kamieniami i po 1 kulce glinianej owiniętej w watę.

Zwięrzęta:
Neolamprologus multifasciatus - zwane potocznie multikami
Helenki

Akwarium zostało jakie było.
Dziwna sytuacja. Byłem przekonany od samego początku, że akwarium na 160 L(wymiary 80x40x50). Okazało się jednak chcąc nakleić tło 50 cm wysokości, że jest ono za krótkie. Metrówka w rękę, wyszło 60 cm. Myślę sobie WTF, kupowałem przecież 50 cm wysokości. 2 lata żyłem w przeświadczeniu(akwarium nie miało tła więc wysokości nie sprawdzałem), że akwarium ma 50 cm. Tak naprawdę ma 60 cm czyli 192 litry. Niewymiarowe jeszcze bardziej. No ale lepszy rydz niż nic.

Dlaczego ten gatunek? Prosta odpowiedz. Najciekawszy gatunek do obserwacji. Kopią wszędzie gdzie popadnie.
Ryby już czekają na mnie w Krakowie do odbioru. Wpuszczone będą do na początku listopada kiedy też po nie pojadę.

Co do testów. W kranie mam ph 7,5 gh około 12. Testy zrobię w ciągu kilku dni kiedy to mniej więcej wyklaruje się woda.

Mimo, że piach płukałem 4 godziny dalej troszkę syfu lata.

Bakterie startowe ( Femanga bakto fit) dla szybszego unormowania baniaka. Delikatne mleko bo jeszcze woda się nie wyklarowała po kolejnej dawce bakterii.

Zdjęcie robione telefonem. Światło jest bardziej czerwone nie niebieskie.

Po 3 dniach pierwsze testy. Oto wyniki:
ph 7,8-8
No2 0
No3 20
Gh 17
Kh 9

Dla przełamania piaskownicy jutro dodam troszkę żwirku 2-4 m.
Może dołożę jeszcze jakiś czerwony kamień. Czy dojdzie do tego nie wiem.

Coś nie działa mi dodawanie zdjęć przez załącznik. Poradziłem sobie inaczej. Zdjęcie z wczoraj kiedy dosadzałem rośliny. Trochę syfu fruwało. Dziś już okej :)

Poziom: 2 HP   4%   1/30
   MP   100%   14/14
   EXP   25%   2/8
pinkiPL 

Wysłany: 2 Października 2018, 11:22   

Faktycznie widać że wysokie, ale bardzo dobrze sobie poradziłeś wkładając rośliny które wypełniły górę.
Kamieni bym nie ruszał bo jest dla mnie ok, dodałbym dla ryb więcej muszli.
Piachu można dosypać więcej z uwagi na wysokość akwarium oraz będą większe górki kopane. :D

Dobrze, że rosliny w koszykach to nie wypłyną chociaż jak ryby zaczną kopać to mogą ci te koszyki odsłonić (ale pomysł ok). Można też nitką korzeń do jakiegoś kamienia przywiązać żeby roślina nie wypłynęła (tak z wyczuciem).

Woda jest ok tylko trzeba poczekać aż cykl azotowy się zamknie.

Zapowiada się fajnie z tą obsadą. :yes:

Poziom: 24 HP   9%   121/1353
   MP   100%   646/646
   EXP   91%   62/68
djzwierzak

Wysłany: 2 Października 2018, 16:40   

Rośliny z koszyka nie wypłyną bo są przyszyte do koszyczka. Ciężko to opisać lecz jest taka sieć utworzona z nitki.

CO do piachu to zdjęcie tak wyszło że jest warstwa w połowie zacieniona. W niektórych miejscach jest po 8 cm warstwy. Lecz dosypię trochę jeszcze mieszając ze żwirkiem 2-4 mm.

Poziom: 2 HP   4%   1/30
   MP   100%   14/14
   EXP   25%   2/8
Odpowiedz do tematu