Aby korzystać z pełnej zawartości FORUM należy się zarejestrować, można to zrobić TUTAJ.
To okienko jest widoczne tylko dla niezarejestrowanych lub niezalogowanych użytkowników!
Klub Miłośników Tanganiki Strona Główna

KRS 0000333953
REGON 142208970
NIP 525-248-20-01

FB

Klub Miłośników Tanganiki
Forum dla pasjonatów ryb z jeziora Tanganika

RegulaminRegulaminFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GaleriaGaleria  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

"Chcesz mieć udział w rozwoju i kształcie KMT, otrzymywać rabaty u partnerów Klubu?....." Zapraszamy do grona klubowiczów.
Wystarczy wypełnić deklarację członkowską ! Szczegóły znajdziesz w tym linku.
Zapraszamy wszystkich chętnych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wątpliwości filtracji do 72l
Autor Wiadomość
Yarkiser 

Wysłany: 11 Lutego 2018, 15:26   Wątpliwości filtracji do 72l

Mam akwarium 72l i na potrzeby tanganiki pozbyłemm się filtra aquael turbo 500 wymieniając go na aqua nova ncf-1000. Ostatecznie okazuje się, że jednak gabarytowo troche przecholowałem, a też jednak ciutke mi przeszkadza w zasypianiu przez ledwo słyszalne buczenie (tak wyciszałem go już i mimo to dalej go słysze).

Pytanie moje jest takie - czy jest sens kupienie jednak filtra wewnetrznego (np aquael turbo 1000/2000) zamaist tegp mojego obecnego kubełka? Wiem, że kubełek lepszy, ale na gabaryty pokoju, który wynajmuje to przesada. A i trche sie boje jak aię rozszczelni mimo wszystko.

Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   11%   1/9
qba 

Wysłany: 12 Lutego 2018, 10:00   

Ja w swoim 72l mam własnie wewnętrzny Aquael Unifilter 500 z wkładem bio i zamontowaną deszczownicą na tylnej ścianie.
Po 1,5 roku jego pracy mogę powiedzieć że był to dobry wybór. Zajmuje co prawda miejsce w środku ale jest praktycznie niesłyszalny oraz cały czas wydajny (czyściłem go tylko raz). Do tego z utrzymaniem parametrów oraz względnym czyszczeniem też nie ma problemów. Oczywiście trzeba mu pomóc czyszczeniem podczas cotygodniowych podmian ale to normalne. Mogę go tylko polecić.

Poziom: 12 HP   2%   6/319
   MP   100%   152/152
   EXP   55%   15/27
Patto 

Wysłany: 15 Lutego 2018, 11:56   Re: Wątpliwości filtracji do 72l

Yarkiser napisał/a
Mam akwarium 72l i na potrzeby tanganiki pozbyłemm się filtra aquael turbo 500 wymieniając go na aqua nova ncf-1000. Ostatecznie okazuje się, że jednak gabarytowo troche przecholowałem, a też jednak ciutke mi przeszkadza w zasypianiu przez ledwo słyszalne buczenie (tak wyciszałem go już i mimo to dalej go słysze).

Pytanie moje jest takie - czy jest sens kupienie jednak filtra wewnetrznego (np aquael turbo 1000/2000) zamaist tegp mojego obecnego kubełka? Wiem, że kubełek lepszy, ale na gabaryty pokoju, który wynajmuje to przesada. A i trche sie boje jak aię rozszczelni mimo wszystko.

Najlepiej kup głowice aquaszuta t-head 550 z gąbką.
Circulatory Aquaela (1000/2000) o których piszesz to się nadadzą do akwarium ponad 200l i 120 cm długości :D

Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   35%   7/20
Odpowiedz do tematu