Aby korzystać z pełnej zawartości FORUM należy się zarejestrować, można to zrobić TUTAJ.
To okienko jest widoczne tylko dla niezarejestrowanych lub niezalogowanych użytkowników!
KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI Strona Główna

KRS 0000333953
REGON 142208970
NIP 525-248-20-01

FB

KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI
Strona pasjonatów ryb z jeziora Tanganiki

RegulaminRegulaminFAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GaleriaGaleria  DownloadDownload
KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI Strona Główna
KLUB MIŁOŚNIKÓW TANGANIKI - Zoobotanika 2013

W dniach 13-15 września 2013 roku we Wrocławiu, w Hali Stulecia odbyła się kolejna,  XII już edycja największych w Polsce targów branży zoologiczno-botanicznej  Zoo-Botanica 2013. Na targach można było obejrzeć wystawę psów, kotów rasowych, gryzoni, pająków, roślin oraz jakże nam bliską wystawę akwarystyczną zorganizowaną w większości przez stowarzyszenia i kluby .
Głównym organizatorem targów jak co roku była Agencja Reklamowa WIGOR oraz jako współorganizator Wrocławskie Towarzystwo Akwarystyczne. Główny sponsor tegorocznej edycji to firma Tropical.
Klub Miłośników Tanganiki korzystając z zaproszenia Organizatorów w tegorocznej edycji targów brał udział po raz 5-ty. Nasi Klubowicze przygotowania do imprezy rozpoczęli już w maju. Tradycyjnie jak to bywało we wcześniejszych latach, wstępne rozmowy i przygotowania do targów rozpoczęły się od dyskusji klubowiczów na forum. Po kilku tygodniach zarysował się skład w jakim będziemy reprezentować nasz klub na targach. W tym roku ekipa dopisała na medal! Skład był silny i jak się później okazało bardzo zgrany. W tym roku niestety organizatorzy nie zapewnili wystawcom akwariów, co nieco utrudniło przygotowania i spowodowało zmianę obsad na wystawę. Na forum toczyła się „burza mózgów”. Bardzo dużą pracę wykonał nasz prezes Lechosław Łątka, który był w stałym kontakcie z organizatorami wystawy. Dzięki Marianowi mogliśmy spać spokojnie – gdyż zapewnił transport części zbiorników  i wielu innych niezbędnych akcesoriów do urządzenia stoiska. Akwaria na naszym stoisku były od: Roberta Zycha – Tanganikafish, Jakuba Celeja – Leju, Mariana Przybyły – marian65. Marian wykonał również na nasze stoisko szafkę, regał oraz stolik. Zaraz po ustaleniu wielkości i ilości zbiorników, nadszedł czas na podjęcie decyzji – co będzie w nich pływać. W tym temacie też wiele było rozmów, w końcu utailiśmy obsady które na miejsce dowieźli nasi klubowicze: Maciej Serafin- maciek987, Grzegorz Sobolewski -Ikola, Marian Przybyła – marian65 oraz Jakub Celej – Leju. Część obsad donaszych zbiorników użyczyły również firmy Tanganikafish Roberta Zycha  oraz Tanganika-Konin Sebastiana Januszkiewicza, za co bardzo serdecznie dziękujemy!
Dzień rozpoczęcia tegorocznych targów Zoobotanica 2013 zbliżał się „wielkimi krokami „ przez co napięcie w grupie wzrastało z każdym dniem. Każdy z Nas nie mógł doczekać się spotkania.  Należy pamiętać że takie spotkania to nie tylko prezentacja Klubu Miłośników Tanganiki, ale również sprawdzenie się w organizowaniu takich imprez, okazja do spotkania ciekawych ludzi, ale też przede wszystkim spotkanie się w wspaniałym gronie akwarystów-pasjonatów których łączy akwarystyka, szczególnie nam bliska, ta skupiająca się na rybach z jeziora Tanganika.
Aż w końcu nastał dzień 12 września 2013 roku….

Dzień pierwszy (12.09.2013)
Na miejscu zameldowali się:

 • Leszek - rufus;
 • Marian - marian65;
 • Maciek - maciek987;
 • Marcin - marcint4m;
 • Kuba – leju;
 • Piotr – pieprzota, który przybył wieczorem. Słowa uznania – jechał z samej północy Polski żeby być razem z nami.

Od razu po przyjeździe zabraliśmy się do przygotowania naszych zbiorników i stoiska. Pracy było mnóstwo. Rozładowanie szafek, regałów, akwariów, skręcanie, nalewanie wody, ustawianie dekoracji i wiele innych czasochłonnych „operacji” zostało wykonanych sprawnie, ale to zasługa zgrania ekipy i rozumienia się „bez słów”. Około godziny 20-tej, zmęczeni zameldowaliśmy się w hostelu podzieleni na dwa pokoje. Hostel „późny Gierek”, ale po generalnej modernizacji. Oczywiście w tym miejscu należy wykonać ukłon w kierunku Organizatorów, którzy pokryli koszty noclegu oraz diet. Atmosfera przez wszystkie dni targów była super. Wrażenia z targów przenosiliśmy do pokojów, gdzie późnonocnym miłym rozmowom o akwarystyce i nie tylko nie było końca. Atmosfera bardzo wesoła i luźna. Tu również spotykaliśmy się z akwarystami reprezentującymi inne stowarzyszenia i kluby.

Foto1

Foto2

Foto3

Foto4

Foto5

Foto6

Foto7

Zbiorniki i obsady jak przygotowaliśmy na tegoroczną Zoobotanicę:

 • 50x40x30 ( Telmatochromis vittatus);
 • 50x40x30 (exLamprologus brevis + Altolamprologus sp.c. "shell" );
 • 60x30x30 (exLamprologus multifasciatus);
 • 150x50x60(Aulonocranus dewindti + Xenotilapia flavipinnis  + Paracyprichormis nigripinnis)
 • konkursowe 60x30x30 z exLamprologus signatus;
 • 2 kostki konkursowe Aquael z muszlowcami, czyli T. vittatus oraz exLamprologus melagris.

Dzień drugi (13.09.2013)

Piątek to pierwszy dzień targów, zwany „dniem technicznym”. Po przyjściu na halę, dopinaliśmy wszystko na „ostatni guzik”, aby przed przyjściem zwiedzających wszystko było w jak najlepszym porządku. W południe dojechał do ekipy Ernest Dudek – duda_master ze swoim akwarium konkursowym. Leszek, Maciek i Piotr zajęli się również pozostałymi zbiornikami konkursowymi. Pierwszy dzień targów traktowany jest taki dzień roboczy dla wystawców. Frekwencja zwiedzających jest znikoma. Jest to okazja do spokojnego obejrzenia sobie wystawianych zbiorników oraz stoisk. Można bezstresowo wykonać sobie również swoją foto relację z targów.

 

Foto8

Foto9

Foto10

Foto11

Dzień trzeci (14.09.2013)

Sobota – to dzień największego zainteresowania. Od samego rana mieliśmy sporo „pracy”. Ku naszej uciesze stoisko Klubu Miłośników Tanganiki cieszyło się sporym zainteresowaniem. Zwiedzający podziwiali mimo małych rozmiarów muszlowce które bardzo efektownie prezentowały się licznej publiczności. Przy okazji oglądania naszych zbiorników wiedzący zadawali liczne pytania związane z przygotowaniem akwarium i hodowlą ryb. Udzielaliśmy porad, odpowiadaliśmy na wiele pytań i staraliśmy się propagować nasz biotop najlepiej jak tylko potrafimy. Sobota to również dzień na spotkania formowe. Nasze stoisko odwiedzili również inni klubowicze i forumowicze: Asia – Szarooka, Radek, Karaś, nismo, Tomek – blondas, Łukasz Szin, Sebastian Januszkiewicz oraz wielu innych których z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za przybycie. Fotki potwierdzają tylko że takie spotkania są bardzo miłe i odbywają się w wesołej atmosferze. Grunt to dobra zabawa!

 

Foto12

Foto13

Foto14

Foto15

Foto16

Foto17

Foto18

Dzień czwarty (15.09.2013):

Dzień rozstania… również w niedziele, na hali pojawiło się sporo osób chcących porozmawiać, zaciekawionych naszym stoiskiem. Niestety od początku żyliśmy w świadomości, że za kilka godzin będzie trzeba rozjechać się do domów… Czas bardzo szybko zleciał i po chwili trzeba było zacząć sprzątanie. Ostatni z hali wyjechali Marcin, Marian i Kuba… poniżej kilka zdjęć naszych zbiorników pracy było tyle, że nikt nie miał czasu udokumentować tego na zdjęciach.

 

Foto19

Foto20

Foto21

Foto22

Foto23

Foto24

Foto25

Foto26

Ekipa Klubu Miłośników Tanganiki na Zoobotanica 2013 Wrocław (od lewej): Marian, Leszek, Marcin, Asia, Piotrek, Maciek, Kuba

 

Do zobaczenia za ROK !

Powrót


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 3