Klub Miłośników Tanganiki
Forum dla pasjonatów ryb z jeziora Tanganika

Fotorelacje z ... - Wizyta w Tanganika-Konin

rufus - 22 Września 2012, 22:08
Temat postu: Wizyta w Tanganika-Konin
Witam,
jak co roku razem z Klubem Miłośników Tanganiki mam przyjemność brać udział w targach Zoo-Botanica we Wrocławiu. Jest to okazja do miłych spotkań i rozmów z forumowiczami w realu, nawiązania nowych znajomości z akwarystami z innych stowarzyszeń i nie tylko. Jest to również okazja do obejrzenia gatunków pochodzących nie tylko z Tanganiki. Zawsze po takiej imprezie przychodzi czas na wyjazd i powrót do domu. Ja w tym roku z Zoobotaniki korzystając z zaproszenia Kingi i Sebastiana - przedstawicieli firmy/hodowli Tanganika-Konin wracałem razem do domku przez Konin. Z racji tego że lubię odwiedzać różnego rodzaju firmy, hodowle, akwarystów z przyjemnością skorzystałem z zaproszenia i zawitałem na jeden dzień do Konina. Powrót z Wrocławia samochodem szybko minął ponieważ w miłej atmosferze cały czas rozmawialiśmy o rybach, akwarystyce, pieskach i muzyce bluesowej :wink: .
Po przyjeździe, bardzo miłym, wylewnym przywitaniu przesympatycznego Basa - pieska rasy Golden Retriever i siedzeniu do późnej nocy lub wczesnego ranka, jak kto woli przy niesamowitych rytmach bluesowych z samego rana zawitałem do hodowli Sebastiana. Tradycyjnie przygotowałem sobie sprzęt foto do robienia fotek i postanowiłem w pierwszej kolejności oglądać ryby przez wizjer aparatu, a jak się zmęczyłem (aparat jest dość ciężki), na spokojnie obejrzałem sobie zbiorniki.
W hodowli Sebastiana pływa tylko Tanganika, innych ryb nie ma. Zbiorniki są różnej wielkości i tak też jest dobierana obsada. Filtracja w zbiornikach jest różna, w zależności od potrzeb. Są to filtry kominowe, głowice, kubełki lub typowe filtry gąbkowe napędzane pompa powietrzną. Woda w zbiornikach jest jest krystalicznie czysta, bez zawiesin i zmętnień. We wszystkich zbiornikach na dnie jest piasek i widać że zbiorniki są utrzymane w czystości. Kondycja ryb sprawia bardzo dobre wrażenie (duża aktywność, żywe kolory, brak wychudzonych ryb). Wśród gatunków które są w zbiornikach można zauważyć przedstawicieli takich rodzajów jak: Julidochromis, Cyprichromis, Altolamprologus, Neolamprologus, Tropheus, Eretmodus, Ophthalmotilapia, Cyphotilapia, Xenotilapia, Lamprologus. Pokolenia ryb to F0, F1 i SNZ. W firmie są ryby dorosłe, młodzież i narybek. Ogólnie podsumowując hodowla robi dobre wrażenie. Żeby nie było tak fajnie i różowo, moim zdaniem jest ciut za mało zbiorników (możliwe że jest to związane z wcześniejszym profilem firmy nastawionym tylko na zakładanie zbiorników), ale z tego co się dowiedziałem Sebastian już niedługo planowana jest rozbudowa hodowli i dostawienie zbiorników.
Poniżej pokazuję kilka gatunków ryb które pływają w akwariach w hodowli Tanganika-Konin. Niestety fotek ryb byłoby więcej, ale bateria w aparacie ładowana na Zoobotanickę "padła".
Największe wrażenie zrobiło na mnie stado pięknych Kasang i niesamowicie dostojnych Cyphotilapia gibberosa.

Do odwiedzenia została mi firma Tan Mal p. Moniki Wisz. Trzeba będzie się "wprosić" :mrgreen: . Plany są w tym zakresie :wink:

Leju - 22 Września 2012, 22:12

o, cos się pojawia :)
rufus - 22 Września 2012, 22:40

c.d. fotorelacji
rufus - 22 Września 2012, 22:50

c.d. fotek z hodowli Tanganika - Konin
rufus - 22 Września 2012, 22:54

c.d i to już chyba koniec jak narazie :wink:
rufus - 22 Września 2012, 22:58

Na koniec jednak zostawiłem tego co nas bardzo wylewnie przywitał od samego progu merdając wesoło ogonkiem, skacząc i zachęcając do zabawy.
Mowa oczywiście o Basie - przemiłym, wesołym piesku rasy Golden Retriever którego opiekunami są Kinga i Sebastian.

lukper - 22 Września 2012, 23:15

Relacja SUPER :yes:

rufus napisał/a
Do odwiedzenia została mi firma Tan Mal p. Moniki Wisz. Trzeba będzie się wprosić :mrgreen: . Plany są w tym zakresie :wink:

Mam nadzieję że do mnie zawitasz :?: to jest już rzut beretem :wink:

Szarooka - 23 Września 2012, 07:31

Świetna fotorelacja, piękne rybki :yes:
5pirit - 23 Września 2012, 10:58

Genialne rybcie i widać zadbane.

Kiedyś jak będę miał możliwości na Trofcie to będzie to na pewno Kasanga i teraz te Kalambo mi też wpadły w oko :D

Leju - 23 Września 2012, 11:00

piękne ! szkoda że tak daleko :sad:
duda_master - 23 Września 2012, 13:19

Najważniejsze że Bas w dobrej kondycji :mrgreen: świetne psisko i zawsze miło wita gości. :yes:
Andzin-San - 23 Września 2012, 15:10

Dzięki Leszku za super relacje :yes:
Piękne rybcie .
Tego sympatycznego pieska również miałem okazje poznać :grin:

robciuw - 23 Września 2012, 19:38
Temat postu: Re: Wizyta w Tanganika-Konin
rufus napisał/a
Do odwiedzenia została mi firma Tan Mal p. Moniki Wisz. Trzeba będzie się wprosić :mrgreen: . Plany są w tym zakresie :wink:

jak wreszcie dojdzie do skutku, to pewnie wiejska orkiestra w Rozankach zagra :-)

S.J. - 24 Września 2012, 22:15

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa o rybakch i naszym kochanym piesku, a Leszkowi za piękną fotorelację :smile: Serdecznie zapraszamy do Konina. Kinga i Sebastian
koStas - 26 Września 2012, 08:39

również mieliśmy przyjemność być... widzieć... i pieć z zachwytu ;) szkoda że tak krótko lecz będzie jeszcze okazja ;) gratulacje za relację oraz fotki są naprawdę ok. pozdrowionka ps. potwierdzam pies jest extra ;)
rafiki_78 - 27 Września 2012, 11:44

Super fotorelacja. Potwierdzam, że ryby cały czas są w dobrej kondycji, nakarmione, zbiorniki czyste .... bo często tam zaglądam :grin:
Pozdrowienia dla Kingi, Seby i Basa i do zobaczyska w frmie http://www.tanganika-konin.pl/
Rafał

S.J. - 27 Września 2012, 23:20

Dzięki Rafik :smile:
Staramy się :wink:
Pozdrawiamy i ZAPRASZAMY :grin:

Matush86 - 28 Września 2012, 19:47

S.J., Rybska super fajnie że te cypri i ornatusy już u mnie w domciu śmigają... Pozdro ps. Firma warta polecenia!
S.J. - 30 Września 2012, 00:57

Matush,
Dzięki za miłe słowa :smile:
Daj znać za jakiś czas jak się ryby u Ciebie zadomowiły :wink:

S.J. - 30 Września 2012, 01:15

A propo zdjęć naszych ryb - niedługo będzie ich więcej, ponieważ od dziś na kwarantannie mam około 500 nowch sztuk :grin:
Matush86 - 30 Września 2012, 09:22

S.J., Wow... No to czekamy na relacje( fajny pomysł z tą fotorelacją) :yes:
Szarooka - 30 Września 2012, 09:38

S.J. napisał/a
ponieważ od dziś na kwarantannie mam około 500 nowch sztuk :grin:

To może napisz coś więcej :razz:

Leju - 30 Września 2012, 10:19

Dokładnie Seba :)
co przywiozłeś ciekawego ?

S.J. - 30 Września 2012, 14:17

Wieczorkiem coś skrobnę :wink:
S.J. - 30 Września 2012, 23:15

Moi nowi podopieczni to m.in.:
Altolamprologus calvus black Zambia
Altolamprologus calvus white Chaitika
Altolamprologus calvus black white Pearl
Altolamprologus compressiceps goldhead Kasanga
Callochromis melanostigma Red Uvira Zaire
Cyphotilapia gibberosa moba Blue Zaire
Cyprichromis leptosoma Mpulungu
Cyprichromis leptosoma jumbo Kigoma
Cyprichromis leptosoma jumbo specleback Moba
Cyprichromis microlepidotus Kasai
Julidochromis marlieri Burundi
Lamprologus meleagris
Neolamprologus leleupi orange Uvira
Tropheus Duboisi

bolek1pl - 30 Września 2012, 23:40

No Seba rewelacja..tylko szkoda ze MU wtopil :wink:
S.J. - 30 Września 2012, 23:54

Bolek,
Masz rację kolego - przeżyłem wczoraj smsowy dramat (byłem za granicą i nie widziałem tego meczu)...a ostatnio opuściłem mecz MU jak byłem mały :wink:

Co do ryb - sam jutro ocenisz :smile:

Leju - 1 Października 2012, 09:39

Callochromis melanostigma Red Uvira Zaire - Seba, jak najszybciej fotki :mrgreen:
jakiej są wielkości ? pleć do określenia?

5pirit - 1 Października 2012, 11:42

Leju też się ślinię na tą rybkę, ale póki co jest tylko w sferze marzeć :razz:

Masz dostęp do jakiejś charakterystyki tej rybci ale po Polskiemu? Szukałem w necie i jakieś dziwaczne opisy są w jakiś egzotycznych językach.

Leju - 1 Października 2012, 11:57

Po Polsku raczej ciężko, ale jak nie znasz języka to spokojnie możesz tłumaczyć praktycznie każdy za pomocą google.

http://www.malawicichlidh...lanostigma.html

http://www.cichlidae.com/...?id=219&lang=pl

S.J. - 2 Października 2012, 00:02

Callochromis ok 3 cm. Jeszcze nie wybarwione. Ale już widać,że super rybki będą :wink:
Widziałem dorosłe-Piękne i kolorowe :grin:

Leju - 2 Października 2012, 14:29

S.J. napisał/a
Callochromis ok 3 cm. Jeszcze nie wybarwione. Ale już widać,że super rybki będą :wink:
Widziałem dorosłe-Piękne i kolorowe :grin:

to faktycznie maleństwa, ale takimi rybami zbiornik zasiedlić najfajniej - obserwacje od narybku...

S.J. - 3 Października 2012, 01:15

Prawda :yes: Jest na co popatrzeć :wink:
S.J. - 9 Października 2012, 00:41

Z początkiem października 2012 firma Tanganika-Konin wprowadziła do swojej oferty tła oraz moduły Back To Nature.
Serdecznie zapraszamy :wink:

ANDREW - 15 Października 2012, 23:32

Polecam!!!!!
S.J. - 21 Października 2012, 00:47

Wczoraj przyjechały do nas:

1. Altolamprologus Compressiceps Red Fin
2. Altolamprologus Compressiceps Gold Head Kasanga
3. Altolamprologus Calvus Black Zambia
4. Altolamprologus Calvus White Chaitica
5. Altolamprologus Compressiceps Goldhead Muzi :smile:
6. Altolamprologus Sumbu Shell
7. Callochromis Macrops
8. Cyprichromis leptosoma jumbo Kigoma
9. Cyprichromis Zonatus Chituta
10. Cyprichromis leptosoma Mpulungu
11. Cyprichromis jumbo Kitumba Albino
12. Cyphotilapia Frontosa Moba Blue Zaire
13. Eretmodus C. Kigoma
14. Julidochromis Ornatus Yellow
15. Julidochromis transcriptus Gombe
16. Lamprologus Meleagris
17. Lamprologus Signatus
18. Neolamprologus Leleupi Uvira Orange
19. Synodontis Petricola
20. Tropheus Duboisi Maswa
21. Xenotilapia melanogenys Namansi Reef

Serdecznie zapraszamy! :smile:

Andzin-San - 21 Października 2012, 11:18

Chciałbym bardzo zobaczyć fotki chociaż niektórych gatunków z tej dostawy .
Mam nadzieję , że wkleicie na forum jakieś zdjęcia w niedługim czasie :razz:

rufus - 21 Października 2012, 11:33

S.J. napisał/a

Cyprichromis microlepidotus Kasai
i

mam pytanko związane z tą formą barwną.
Czy rzeczywiście samiec ma mocno czarne płetwy grzbietową, odbytową i ogonową :?: Czy ciemna pigmentacja "wchodzi" również w różnym nasyceniu na grzbiet i część tułowia ryb :?:

S.J. - 21 Października 2012, 21:57

Andzin fotki będą za jakiś czas :wink:
Rufus jest tak jak piszesz. Czarny kolor wchodzi na grzbiet.
Ryby mają niesamowite kolory.

rufus - 21 Października 2012, 22:33

S.J. napisał/a

Rufus jest tak jak piszesz. Czarny kolor wchodzi na grzbiet.
Ryby mają niesamowite kolory.

o to mi chodziło :yes: :yes: :yes: :mrgreen:

rufus - 12 Listopada 2012, 14:49

W ten weekend ponownie zawitaliśmy do firmy Kingi i Sebastiana - Tanganika-Konin.
Od ostatniej wizyty po Zoobotanice trochę się w firmie zmieniło. Przybyło i jak widzę będzie przybywać zbiorników. Tak samo jest z ilością ryb pod względem ilościowym i gatunkowym. Do tego oferta firmy zwiększyła się tła i moduły Back to Nature. Daje się zauważyć w zbiornikach dość sporą ilość Cyphotilapia gibberosa Moba różnej wielkości, od narybku 3-4 cm, poprzez osobniki ok. 10 cm do wyrośniętych (powyżej 25 cm). Efekt tych ryb w dużej grupie robi wrażenia.
Ponownie zachwyciło mnie stado Tropheus sp. Kasanga oraz mała grupa pięknie wybarwionych Tropheus sp. "black" Bemba.
W zbiornikach pływało kilka nowości. Nie pamiętam wszystkich, ale były tam min. pięknie wybarwione, ale zadziorne Cyprichromis microlepidotus Kasai. Ładne też były niektóre odmniany Altolamprologus.

Ryby sprawiają wrażenie dobrze odkarmionych i mam nadzieję że tak będzie w przyszłości z pożytkiem dla nas wszystkich, potencjalnych klientów.

Żeby sie nie powtarzać wkleję tylko część fotek którą zrobiłem podczas wizyty w firmie:

Leju - 12 Listopada 2012, 14:52

Piękne Cyprichromisy
rufus - 12 Listopada 2012, 14:53

c.d. fotek z Tanganika- Konin.
rufus - 12 Listopada 2012, 14:56

Leju napisał/a
Piękne Cyprichromisy

Kuba cyprichromisów pływało kilka gatunków i odmian, w tym paracyprichormisy. Były nawet jakieś Albino.
W mniejszych zbiornikach pływa mnóstwo narybku, jak rozumiem pochodzącego z własnej hodowli.

Leju - 12 Listopada 2012, 14:57

:wink: chętnie bym pooglądał też na żywo, niestety kawał drogi do konina :wink: widze też jedne z moich ulubieńców(signatusy) :roll:
rufus - 12 Listopada 2012, 15:04

Leju napisał/a
:wink: chętnie bym pooglądał też na żywo, niestety kawał drogi do konina :wink: widze też jedne z moich ulubieńców(signatusy) :roll:

muszlowców tez jest kilka gatunków. Signatusy kręciły sie po całym zbiorniku jakby były nakręcone :wink: .
Daje się zauważyć że ilość popularnych trofeusów jest dość symboliczna, ale te co są robia wrażenie. Po rozmowie z Sebastianem wyjaśnił mi dlaczego tak jest. Problem leży w niemożliwości postawienia większej ilości konkretnych zbiorników pod trofeusy, czyli ograniczają to mozliwości lokalowe, ale widze że Sebastian chce coś zrobić w tym kierunku żeby to po części zmienić. Te trofeusy które są w firmie są pięknymi stadami i jak się są to ryby przeznaczone do hodowli. Przynajmniej tak jest z Kasangą i Bembą.

lukper - 12 Listopada 2012, 21:42

Leszek, a jakiś filmik nagrałeś z wizyty u Sebastiana :?:
rufus - 12 Listopada 2012, 21:50

ŁUKASZ SZIN napisał/a
Leszek, a jakiś filmik nagrałeś z wizyty u Sebastiana :?:

tak, ale nie chcę wchodzić za mocno w temat. Filmy przekazałem Sebastianowi i zapewne on coś pokaże. Nawet nie wiem jak wyszło nagrywanie :wink:

baqugan - 12 Listopada 2012, 22:22

rufus napisał/a
Nawet nie wiem jak wyszło nagrywanie :wink:

Znając Twoje dotychczasowe relacje jest :yes:

rufus - 12 Listopada 2012, 22:41

baqugan napisał/a
rufus napisał/a
Nawet nie wiem jak wyszło nagrywanie :wink:

Znając Twoje dotychczasowe relacje jest :yes:

dziekuję, ale jak sobie przypomnę to ciepło, gorąc w pomieszczeniu gdzie stoja akwaria, parowanie filtra na obiektywie oj to róznie może być :wink: .

S.J. - 12 Listopada 2012, 23:48

Leszku,
Wielkie dzięki za piękną jak zwykle fotorelację no i oczywiście odwiedziny :smile:
Leju,
Nie gadaj, że masz tak daleko :wink: Zapraszamy serdecznie!

S.J. - 13 Listopada 2012, 00:01

W ramach uzupełnienia składu osobowego w zbiornkach :wink: - w najnowszej dostawie pojawiły się:
- A. calvus black Zambia
- A. calvus white Chaitika
- A. compressiceps gold head Kasanga
- A. sumbu shell
- A. compressiceps gold head Muzi
- C. frontosa (gibberosa) Moba
- C. jumbo Chaitika
- C. jumbo speckleback Moba
- C. Mpulungu
- C. microlepidotus black Kiriza
- C. microlepidotus Ubwari
- C. microlepidotus Kasai
- C. zonatus Chituta
- Callochromis melanostigma red Uvira Zaire
- N. leleupi Uwira
- L. signatus
- L. meleagris
- J. regani Kipili
- J. transcriptus Gombe
- T. vittatus
- Eretmodus Kigoma
- i oczywiście tła i moduły BTN :grin:
Zapraszamy serdecznie!
Sebastian i Kinga

lukper - 13 Listopada 2012, 06:21

Sebastian,

Może byś ujawnił te filmiki bo jestem ciekaw jak to teraz wszystko wygląda u Ciebie .
Ewentualnie mógł byś na stronce coś zamieścić .

lukper - 13 Listopada 2012, 21:25

rufus napisał/a
W ten weekend ponownie zawitaliśmy do firmy Kingi i Sebastiana - Tanganika-Konin.

Leszku, czyżby Ci nowi podopieczni przybyli :wink:
Pochwal się ...

S.J. - 13 Listopada 2012, 23:55

Łukasz,
Do końca tygodnia postaram się umieścić je i na forum i na stronie :wink:
Ale i tak zachęcam, żebyś zobaczył wszystko na żywo - serdecznie zapraszamy :mrgreen:

lukper - 14 Listopada 2012, 20:18

S.J. napisał/a
Ale i tak zachęcam, żebyś zobaczył wszystko na żywo - serdecznie zapraszamy :mrgreen:

Seba,
Bardzo dziękuję na pewno skorzystam .
Jak tylko zdarzy się okazja bycia w Twoich stronach .

baqugan - 15 Listopada 2012, 15:33

ŁUKASZ SZIN napisał/a
Jak tylko zdarzy się okazja bycia w Twoich stronach .

samo przebywanie w jakichś stronach nie do końca musi wiązać się z odwiedzeniem jakiegoś miejsca lub jakiejś osoby. Zmierzam do tego że czasem przejeżdżam przez Konin i planuję zawitać do Seby ale zawsze (jak do tej pory) nie mam możliwości zatrzymania się w Koninie właśnie. Człowiek całe życie gdzieś się spieszy :sad: Ale któregoś razu pojawię się tam na pewno. :cool:

S.J. - 16 Listopada 2012, 00:37

Zapraszam :wink: Tylko daj wcześniej jakiś znak sygnał :grin:
Leju - 22 Listopada 2012, 09:53

Bardzo pozytywnie :yes:

L.Signatus :roll: :roll:

S.J. - 25 Listopada 2012, 19:37

W związku ze zbliżającą się nową dostawą ryb, wyprzedaż obecnej obsady. Atrakcyjne ceny na wybrane gatunki. Serdecznie zapraszamy :grin:
S.J. - 25 Listopada 2012, 19:38

Dodatkowo w piątek 30 listopada możliwy dowóz ryb na trasie Konin, Września, Poznań, Nowy Tomyśl, Świebodzin, Franfurt nad Odrą. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.
Leju - 25 Listopada 2012, 21:38

Seba, jakieś konkrety ?? :mrgreen:
na stronie brak informacji :roll: :roll:

rufus - 25 Listopada 2012, 22:14

Leju napisał/a

no właśnie, tu trochę są zaległości :wink:

lukper - 26 Listopada 2012, 06:17

rufus napisał/a
Leju napisał/a

no właśnie, tu trochę są zaległości :wink:

Miały być też zdjęcia z hodowli :wink: ,a nie wspomne już o jakimś filmie.

ANDREW - 26 Listopada 2012, 16:38

czepiacie się.
:twisted: :mrgreen:

rufus - 26 Listopada 2012, 19:03

ANDREW napisał/a
czepiacie się.
:twisted: :mrgreen:

a co nie wolno :?: :twisted: . Żeby Sebastian za bardzo w piórka nie urósł :wink:

S.J. - 26 Listopada 2012, 22:58

Piórka nie urosły i raczej nie urosną. Brak czasu,to wszystko.
Co do promocji to na maila mogę wysłać cennik. Mam małe problemy ze stroną,a teraz jeszcze pojawiły się z pocztą. Muszę informatyka pogonić :evil:

ANDREW - 26 Listopada 2012, 23:40

Jakie piórka od tej ilości .... to nawet kłaki nie rosną. :mrgreen:
S.J. - 3 Grudnia 2012, 01:08

Po omówieniu szczegółów współpracy i owocnej wizycie w firmie AirFish mamy dla Was do zaproponowania następujące ryby:
Altolamprologus compressiceps Gold Head Mutondwe
Altolamprologus compressiceps Gold Head Muzi
Altolamprologus calvus Black Pectoral
Altolamprologus calvus Black
Altolamprologus calvus White
Altolamprologus fasciatus gold
Callochromis pleurospilus rainbow
Lamprologus ocellatus gold
Lepidiolamprologus Nkambae
Paracyprichromis nigripinnis Blue Neon
Synodontis multipunctatus
Synodontis petricola
Xenotilapia bathyphilus Kekese
O szczegółach jak zwykle w mailu.
Pozdrowionka, Kinga i Sebastian :grin:

Leju - 3 Grudnia 2012, 11:49

S.J. napisał/a
P
Altolamprologus compressiceps Gold Head Mutondwe
Altolamprologus compressiceps Gold Head Muzi
Altolamprologus calvus Black
Altolamprologus calvus White
Altolamprologus fasciatus gold

:shock: :shock: :shock:
Seba, powinieneś zmienić nazwę firmy na Altolamprologus Konin :grin:
a tak na poważnie, to super rybcie :yes: :yes: :yes:

szczególnie ciekawi mnie Callochromis pleurospilus rainbow i Xeny, jakiej wielkości są te rybcie ?

Matush86 - 3 Grudnia 2012, 15:22

:yes: Brawo widzę że firma się rozrasta :yes:
S.J. - 3 Grudnia 2012, 23:48

Leju,
Callochromisy mają po 5-6 cm,Xeny po ok 7-8 cm. Bardzo ładne ryby,zaczynają się już wybarwiać.
Xeny nie były w planach ale jak je zobaczyłem to od razu je nabyłem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

S.J. - 3 Grudnia 2012, 23:49

Matush,
Staramy się :grin:

West - 4 Grudnia 2012, 09:43

Czy są tu jakieś ryby z odłowu ?
S.J. - 5 Grudnia 2012, 01:37

West,
Oczywiście,że są :smile: Zapraszamy :wink:

ANDREW - 5 Grudnia 2012, 11:37

Wszystkie są z odłowu ze zbiorników AirFish :mrgreen:
S.J. - 6 Grudnia 2012, 00:26

Nie wszystkie :razz:
rufus - 22 Grudnia 2012, 21:28

Z racji tego że Sebastian - Tanganika Konin miał problemy z wklejeniem zdjęć ryb z jego firmy na forum zwrócił się do mnie o pomoc w tej kwestii.
Jak widzę jedna fotka jest z ostatniej wizyty w Airfish, w Niemczech

Leju - 23 Grudnia 2012, 10:15

pewnie sie powtórze, ale piękne Cyprichromisy.
Matush86 - 23 Grudnia 2012, 20:41

Leju, Piękne i robiące wrażenie to jest to ostatnie zdjęcie. :yes:
S.J. - 26 Grudnia 2012, 21:34

Zdjęcie robi wrażenie-ale na żywo... To taki mały basen :smile:
Jedyne 16 tys litrów :wink: . Fotka nie oddaje głębi akwarium.
Ogólnie w firmie zastaliśmy bardzo ładne akwaria i przede wszysykim ryby, z których część jest już u nas :mrgreen:

winiar - 28 Grudnia 2012, 09:51

Sebastian, jesteś biegły w jężyku niemieckim?
S.J. - 29 Grudnia 2012, 22:36

winiar-raczej Kinia w języku angielskim :wink:
rufus - 5 Stycznia 2013, 13:20

Kolejne fotki ryb.
Ehh, te xenki i callochromis. Piękne :grin:

Matush86 - 5 Stycznia 2013, 22:22

rufus, AAA dziś byłem i podziwiałem i przywiozłem julidochromis regani chisanse!
Pozdro Seba :yes: tak trzymać :yes:

lukper - 5 Stycznia 2013, 22:32

Tomek, a jakieś zdjęcia zrobiłeś ??
rufus - 5 Stycznia 2013, 22:56

Matush86 napisał/a
..dziś byłem i podziwiałem i przywiozłem julidochromis regani chisanse!

piękna odmiana Julidochromis. Dla mnie jedna z ciekawszych i najpiękniejszych ryb. Również czeka na fotki, ale to może w oddzielnym temacie + opis akwarium, zachowań itd. oczywiście.

Matush86 - 6 Stycznia 2013, 14:58

rufus, ŁUKASZ SZIN, Ryby są od Sebastiana z Konina, zakładam nowy temat w odpowiednim dziale.
S.J. - 6 Stycznia 2013, 22:29

Matush86
Super,że rybki się podobają :wink:
To również moja ulubiona odmiana Julidochromis :grin:

duda_master - 8 Stycznia 2013, 15:44

Młode Calvusy wyglądają imponująco w dużej ilości. Bardzo ładne zdjęcie :yes:
S.J. - 29 Stycznia 2013, 14:19

Witam wszystkich :smile:
2 lutego (sobota) wybieram się w trasę, więc możliwy będzie dowóz ryb na trasie Konin-Września-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem: 609513088

lukper - 29 Stycznia 2013, 18:21

Sebastian,
Czyżbyś do Niemiec się wybierał po nową dostawę rybek :?:

5pirit - 29 Stycznia 2013, 18:34

Te trasy to chyba na złość przeciwko mnie :twisted: zawsze gdzieś niedaleko, ale nigdy przez Piłę :razz:
lukper - 29 Stycznia 2013, 18:47

JA swego czasu dużo ganiałem do Piły :mrgreen:
i nie tylko w tamte strony .
Fajny macie tam sklep zoologiczny .

S.J. - 30 Stycznia 2013, 01:54

5Spirit(fajnie się kojarzy :grin: ) z Piły do Poznania na A2 to kilka kilometrów :wink:
Tak Łukaszu jadę po nową dostawę :grin:

5pirit - 30 Stycznia 2013, 09:26

ŁUKASZ SZIN napisał/a
JA swego czasu dużo ganiałem do Piły :mrgreen:
i nie tylko w tamte strony .
Fajny macie tam sklep zoologiczny .

Który masz na myśli, o ile znasz ulice?

S.J. - niby tak, tylko aktualnie mam bardzo ograniczone możliwości transportu :???:

lukper - 30 Stycznia 2013, 18:04

5pirit napisał/a
który masz na myśli, o ile znasz ulice?

Duży sklep obok Biedronki tam jest pomnik samolotu,
oraz fajny był w piwnicy koło dworca pkp .

ps. sorry za zboczenie z kursu , to jest temat Sebastiana .

rufus - 31 Stycznia 2013, 22:39

Wklejam kolejne fotki ryb z firmy Tanganika Konin bo jak widzę Sebastian ma jakieś trudności w tym temacie :wink:
Andzin-San - 1 Lutego 2013, 01:37

Dzieki Leszku za udostępnienie foto Eretmodus cyanostictus Tembwe :grin:
Julido - 3 Lutego 2013, 22:34

Jeśli teraz będę się powtarzał lub robił coś w tym stylu- TRUDNO :razz: . Moim zdaniem ogromne i pozytywne wrażenie budzi się wtedy, gdy widzi się na żywo hodowlę Sebka. Dzikie Frontosy najbardziej zwracają na siebie uwagę (ten widok gdy rwą się po wrzucone krewetki, a część z nich pogodzi póżniej się z tym, że nie pojedzą sobie bo dominator jest zawsze pierwszy i wcina ich najwięcej :razz: ). Żeby się przypatrzyć każdemu zbiornikowi tam, potrzeba troszkę czasu. Warto na prawdę zobaczyć to miejsce. Mam nadzieje, że Ocellatusy od Sebka będą się dobrze i zdrowo sprawować :smile: .
S.J. - 5 Lutego 2013, 00:12

Julido,
Miło, że podoba Ci się hodowla :smile:
Ja również mam nadzieję, że Ocellatusy będą sie u Ciebie dobrze czuć :smile:

S.J. - 5 Lutego 2013, 00:18

2 lutego tj. w sobotę dołączyli do nas nowi podopieczni :smile:

1. Mastacembelus Ellipsifer
2. Xenotilapia Papilio Tembwe
3. Cyphotilapia Frontosa Kitumba Blue Zaire
4. Cyphotilapia Frontosa Moba Blue Zaire
5. Synodontis Petricola Dwarf
6. Synodontis Multipunctatus
7. Altolamprologus Compressiceps Cape Kabogo (rare)
8. Altolamprologus Compressiceps Gombe Red (rare)
9. Ophtalmotilapia Nasuta Bilila
10. Aplocheilus Pumilum
11. Eretmodus Cyanostictus Mabilibili
12. Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow

Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Pozdrawiamy,
Kinga i Sebastian

5pirit - 5 Lutego 2013, 10:09

Co oznacza : RARE, bo do tego jeszcze nie doszedłem :razz: :oops:
Szarooka - 5 Lutego 2013, 10:21

5pirit napisał/a
Co oznacza : RARE, bo do tego jeszcze nie doszedłem :razz: :oops:

Wg mnie, że jest rzadkie, wyjątkowe :wink:

Matush86 - 5 Lutego 2013, 20:20

Altolamprologus Compressiceps Cape Kabogo

Mega rybka, zdjęcie wrzucam za zgodą Sebastiana.

marian65 - 5 Lutego 2013, 20:33

Jaka szkoda, że ja mam tak daleko do Sebastiana :sad: zazdroszczę wszystkim, co mieli okazje być i oglądać na żywo. Może kiedyś i mi nadarzy się okazja.
Matush86 - 5 Lutego 2013, 22:17

marian65, Daleko :?: miłości nie liczymy w kilometrach :!:
Leju - 5 Lutego 2013, 22:18

z marianem póki co już jedną równie fascynującą wycieczke mamy zaplanowaną, ale o niej niedługo :yes:

Seba, fajne rybcie, dawaj foty :)

5pirit - 5 Lutego 2013, 22:22

Tym Alto to tylko drażnicie ludzi i tyle w temacie :evil:

Żesz w mordę, mieszkam też kawałek drogi i brak połączenia PKS/PKP z Koninem fak siet.

rufus - 6 Lutego 2013, 19:32

Fotki niektórych ryb z nowej dostawy.
Jedna z odmian z altolamprologusów pochodzi z Parku Narodowego Gombe, znajdującego się w północnej części jeziora Tanganika, w zachodniej części Tanzanii.
Ciekawostką są Aplocheilichthys pumilus (syn. Lacustricola pumilus) - Tanganyika lampeye, które nie są pielęgnicami i dość rzadko spotykane są w akwariach. Gatunek bardzo delikatny, ale ciekawy i piękny.

5pirit - 6 Lutego 2013, 19:51

Super i dzięki za foto!

Alto fajny chociaż bardziej mi się podoba Altolamprologus Compressiceps Cape Kabogo .

bolek1pl - 9 Lutego 2013, 22:44

Altolamprologus Compressiceps Cape Kabogo
piękny okaz!!!

Matush86 - 12 Lutego 2013, 16:24

Nowe ryby w akwariach Sebastiana

rafiki_78 - 13 Lutego 2013, 21:36

Byłem wczoraj u Seby, a ryby .... jak zwykle w SUPER FORMIE :yes: , a jak widzą puszkę OSI to by powyskakiwały, aż im się uszy trzęsą z radości :mrgreen:
No i jest parę rarytasów dla koneserów

S.J. - 14 Lutego 2013, 01:42

Rafiki ja tak samo się zachowuję jak widzę schab :mrgreen:
Andzin-San - 14 Lutego 2013, 21:18

S.J. napisał/a
Rafiki ja tak samo się zachowuję jak widzę schab :mrgreen:

Sebastian ja po ostatnim naszym spotkaniu przekonany byłem, że przeszedłeś na wegetarianizm - chyba , że to był skutek ostatnich problemów zdrowotnych :wink: :grin:

ANDREW - 14 Lutego 2013, 22:17

Dla mnie rarytas to Altolamprologus comresiceps "fire fin" i niestety Seba go nie ma!!!
Liczę na to że w najbliższym czasie się poprawi!!

S.J. - 16 Lutego 2013, 00:37

Andrew :wink:
Poprawi się.. poprawi.. :grin:

S.J. - 16 Lutego 2013, 00:38

Andzin-byłem u Ciebie po schabiku :mrgreen:
Andzin-San - 16 Lutego 2013, 10:16

S.J. napisał/a
Andzin-byłem u Ciebie po schabiku :mrgreen:

:shock: W moich oczach właśnie wyszczuplałeś .

S.J. - 17 Lutego 2013, 22:59

Po tylko jednym schabiku :mrgreen:
Ale dzięki :wink:

ANDREW - 4 Marca 2013, 21:06

Witam.
Wczoraj zagościłem u Seby po moje długo wyczekiwane Altolamprologus Compresiceps FIRE FIN!!
Oczywiście się nie zawiodłem wyglądem i jakością ryby!!
Od razu rzuciła mi się w oczy jasno pomarańczowa barwa kilkudziesięciu młodych 3.5-5cm FIRE FIN!!

:mrgreen: :mrgreen:
polecam!!! :yes:

Radek - 5 Marca 2013, 10:19

gratuluje nowego nabytku :yes:
ANDREW - 6 Marca 2013, 14:04

Dzięki! Super ryby świetnie polują!
maciek897 - 6 Marca 2013, 16:07

Graty :) kiedy wrzucisz jakieś fotki?
duda_master - 6 Marca 2013, 17:31

maciek897 napisał/a
Graty :) kiedy wrzucisz jakieś fotki?

Ryby od Seby są zawsze ładne a to wiem bo widziałem na własne ślepia :mrgreen: a z tymi fotkami to może czas zacząć od siebie i zrobić jakieś aktualizację w Galerii ?? :mrgreen:

S.J. - 18 Marca 2013, 14:30

Witam,
W czwartek 21 marca możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Zgierz-Stryków-Żyrardów-Pruszków-Warszawa. Osoby zainteresowane proszę o kontakt :smile:

S.J. - 24 Marca 2013, 18:24

Witam,
Szykujemy się do nowego zamówienia teł i modułów Back To Nature. Osoby zainteresowane proszę o kontakt :smile:

rufus - 5 Maj 2013, 09:11

Witam,
mając kilka dni wolnych postanowiłem skorzystać z zaproszenia i odwiedziłem z aparatem foto ponownie firmę z Konina. Połączenie PKP jest dobre, więc w drogę :!: Spotkałem sie również z Tomkiem i bardzo miło się wspólnie gawędziło i nie tylko :wink: .
Od ostatniej wizyty w firmie Sebastiana przybyło trochę nowych zbiorników, a w akwariach pełnych ryb pływało kilka ciekawych, nowych gatunków i odmian, nawet było kilka perełek.
Na mnie osobiście wielkie wrażenie zrobiły E. cyjanostictus Mabilibili które uporczywie z Tomkiem próbowaliśmy na różne sposoby "wyciągnąć" od Sebastiana, jak narazie bez skutku. Ładne i ciekawie zapoiwadające się kolorystycznie O. nasuta pojechały do Tomka i nie tylko to :wink: . Dla towarzystwa będa miały delikatnie, pięknie ubarwione C. zonatus. Piękna i jak było widać w akwariach ciekawa ryba. Duże wrażenie zrobiły też na nas ładnie, bardzo intensywnie ubarwione Lamprologus ocellatus. Na półkach było pełno modułów i teł firmy Back to Nature, co zresztą widać na "wejściu" że firma zaczęła te tła i moduły wprowadzać do swojej oferty poprzez prezentację zbiornika dekoracyjnego urządzonego na bazie produktów BTN.

Kilka fotek

Julidochromis transcriptus Gombe

Ophthalmotilapia nasuta Bilila

Ophthalmotilapia nasuta Bilila

Eretmodus cyanostictus Mabilibili

Chalinochromis ndobhoi

Chalinochromis ndobhoi

Paracyprichromis nigripinnis Blue neon

Cyprichromis leptosoma Kitumba Albino

Cyprichromis leptosoma Kitumba Albino

Lamprologus ocellatus Gold

c.d.n.

Alex - 5 Maj 2013, 09:20

Piękne ryby pływają a i zdjęcia Leszku pierwsza klasa.Jeśli robiłeś też zdjęcia BTN,wrzuć proszę.

Maciek

rufus - 5 Maj 2013, 09:25

I następne fotki

Altolamprologus calvus Black pectoral

Cyprichromis zonatus Chituta

A tą fotkę poniżej wykonał Sebastian :wink:
Altolamprologus compressiceps Gombe red

Altolamprologus compressiceps Gombe red

Tropheus sp. Moliro (młody osobnik)

Altolamprologus calvus White Chaitika

Leju - 5 Maj 2013, 09:39

Piękne ryby, szczególnie O.nasuta... można się rozmarzyć :)
lukper - 5 Maj 2013, 11:30

Dla mnie osobiście E. cyjanostictus Mabilibili jest naprawdę piękny :yes:
maciek897 - 5 Maj 2013, 11:55

Piękne ryby, zdjęcia też świetnej jakości :wink:
py1szczak2 - 5 Maj 2013, 14:59

Ryby piękne,co do zdjęć to masz Leszku jakiś paproch na matrycy trzeba by go było czymś zdmuchnąć bo widać go na każdej fotce(lewy dolny róg).
Pozdrawiam Piotr

5pirit - 5 Maj 2013, 19:37

Piękne rybcie!

Mam tylko prośbę, o ile jest to możliwe żeby podpisywać pod zdjęciem co dokładnie za gatunek ryby jest na danym zdjęciu, pomoże to niektórym szybciej przyswoić wiedzę na temat wyglądu niektórych gatunków, tym bardziej początkującym ;)

rufus - 5 Maj 2013, 20:30

5pirit napisał/a

Mam tylko prośbę, o ile jest to możliwe żeby podpisywać pod zdjęciem co dokładnie za gatunek ryby jest na danym zdjęciu, pomoże to niektórym szybciej przyswoić wiedzę na temat wyglądu niektórych gatunków, tym bardziej początkującym ;)

słuszna uwaga :yes:

lukper - 5 Maj 2013, 20:53

Leszek, a moze jakieś zdjęcia z hodowli Sebastiana masz :?:
Bo o filmie na YT to chyba nie mam co liczyć ...

rufus - 5 Maj 2013, 21:05

ŁUKASZ SZIN napisał/a
Leszek, a moze jakieś zdjęcia z hodowli Sebastiana masz :?:
Bo o filmie na YT to chyba nie mam co liczyć ...

hmm, nie za bardzo rozumiem o jakie zdjęcia z hodowli pytasz? :roll: . Te które wkleiłem pochodzą właśnie ze zbiorników w firmie Sebastiana. Innych chyba nie ma, przynajmniej ja o tym nic nie wiem.

lukper - 5 Maj 2013, 21:10

Leszku, chodziło mi o ogólne zdjęcia z hodowli . Żeby osoby które nie były u Seby mogły by zobaczyć jak to wszystko wygląda ...
Masz może jakieś inne zdjecia z tropheusów ??

rufus - 5 Maj 2013, 21:29

ŁUKASZ SZIN napisał/a
Leszku, chodziło mi o ogólne zdjęcia z hodowli . Żeby osoby które nie były u Seby mogły by zobaczyć jak to wszystko wygląda ...
Masz może jakieś inne zdjecia z tropheusów ??

w sumie to takich zdjęć nie robiłem. Bardziej mnie interesowały ryby. Mam kilka zdjęć prywatnych (inne osoby na zdjęciach niż moja osoba) i nie mam upoważnienia, zgody do prezentowania ich publicznie czyli przepraszam, ale ich nie mogę pokazać. Wydaje mi się jednak że zdjęcia i tak nie oddałby wrażeń jakie można odebrać oglądając ryby i ich otoczenie osobiście będąc w tej firmie lub innej.
Jeżeli zaś chodzi o trofeusy to u Sebastiana ich za bardzo nie ma. Z tego co pamiętam to sa w firmie Tropheus sp. Kasanga, Tropheus sp. Bemba, Tropheus brichardi Canary cheek. Zdjęcia niektórych trofeusów które sa lub były w firmie Tanganika Konin wklejałem już wcześniej w tym wątku.

lukper - 5 Maj 2013, 21:43

rufus napisał/a
Bardziej mnie interesowały ryby

No to powklejaj zdjęcia których jeszcze nam nie pokazałeś :wink:

bolek1pl - 6 Maj 2013, 21:28

U Seby Tr.Kasanga pływają w dużym zbiorniku,są tak żywe jakby chciały wyskoczyć z akwa,polecam odwiedzić osobiście i cieszyć oko pięknymi i mega zdrowymi rybami!!!można spędzać godziny i podziwiać!!!
rufus - 12 Czerwca 2013, 00:14

Ze względu na problemy Sebastiana z wklejeniem fotek na forum udostępniam za prośbą Sebastiana informacje i zdjęcie o nowym zbiorniku w jego firmie.

Witam Wszystkich,
Postawiłem właśnie na hodowli nowy zbiornik z modułami Back to Nature. Myślę, że zdjęcia pokazują możliwości wykorzystania tych elementów dekoracyjnych w aranżacji akwarium. Filtracja mechaniczna i biologiczna schowana oczywiście za modułami :wink:
Pozdrawiam,
Seba

nismo - 12 Czerwca 2013, 07:46

Widziałem ten zbiornik na żywo. Zdjęcia nie oddają efektu. Jasne moduły wyglądają bardzo fajnie. Ponadto, jak widać na zdjęciach Sebastian trochę je pociął (z jednego modułu zrobił kilka) - dzięki temu z gotowych modułów można uzyskać coś, czego nie ma nikt inny :wink:

Czekam na jakieś foty już z rybami. :yes:

S.J. - 12 Czerwca 2013, 21:45

Racja Marcin.
Słaby ze mnie fotograf :grin:
Na żywo akwarium wygląda o niebo lepiej.
Co do modułów,można fajnie pokombinować-bardzo łatwo się je docina. :wink:

S.J. - 1 Lipca 2013, 15:28

Witam. W tą środę tj.3.07.2013 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Łódź-Piotrków Trybunalski-Częstochowa-Katowice-Tychy-Bielsko-Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088 :smile:
S.J. - 3 Lipca 2013, 09:45

Witam. Kolejna podróż przed nami :smile:
W dniu 5 lipca tj. piątek możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Łódź-Zgierz-Stryków-Żyrardów-Grójec-Radom-Puławy-Lublin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088.

S.J. - 5 Lipca 2013, 15:29

Witam wszystkich,
Poniżej lista nowych mieszkańców TK :smile:
1 Altolamprologus Sumbu shell
2 Cyprichromis microlepidotus Black Kiriza
3 Cyprichromis pavo Kapampa
4 Cyprichromis leptosoma Mpulungu
5 Cyphotilapia frontosa Moba Blue Zaire
6 Lamprologus callipterus
7 Neolamprologus caudopunctatus Kapampa
8 Neolamprologus Kungweensis
9 Neolamprologus brevis Congo
10 Neolamprologus Nigriventris (nowe hodowlane wyzwanie :lol: )
11 Neolamprologus buescheri Katoto
12 Ophthalmotilapia ventralis orange cap
13 Paracyprichromis brieni Lusingu yellow
14 Xenotilapia papilio Tembwe
Zdjęcia niebawem :wink:

Pozdrawiam,
Seba

Leju - 5 Lipca 2013, 21:44

13 Paracyprichromis brieni Lusingu yellow :mrgreen: :mrgreen:

Nic, tylko przyklasnąć, teraz długiii miesiąc przede mną :cry: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

S.J. - 6 Lipca 2013, 00:26

Racja Leju :wink:
Czas szybko leci :grin:

S.J. - 8 Lipca 2013, 00:03

Witam. Kolejna podróż przed nami
W dniu 10 lipca tj. środa możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Łódź-Zgierz-Stryków-Żyrardów-Grójec-Radom-Puławy-Lublin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088.

S.J. - 24 Lipca 2013, 18:31

Witam,
Pod koniec przyszłego tygodnia (2.08) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Łódź-Żyrardów-Warszawa-Wyszków-Ostrów Mazowiecka-Łomża-Grajewo-Augustów. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: biuro@tanganika-konin.pl lub 609513088.

Seba :smile:

S.J. - 20 Sierpnia 2013, 14:21

W niedzielę (25-08) możliwy dowóz ryb na trasie: Turek-Uniejów-Łask-Piotrków Trybunalski-Częstochowa-Dąbrowa Górnicza-Katowice-Bielsko Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: biuro@tanganika-konin.pl 609513088
Burundiak - 22 Sierpnia 2013, 09:10

O nawet moje rejony :D Tanganika-Konin
S.J. - 23 Sierpnia 2013, 00:43

S.J. - 27 Sierpnia 2013, 02:22

Witam :wink:
Dziś dotarły do nas nowe rybki.
Wśród nich jest kilka ciekawych gatunków:

Altolamprologus calvus White Chaitika
Altolamprologus compressiceps Mutondwe
Chalinochromis ndobhoi
Chalinochromis brichardi Black Mask
Cyprichromis microlepidotus Black Kiriza
Cyprichromis pavo Kapampa
Cyprichromis microlepidotus Mboko
Cyphotilapia frontosa (gibberosa) Moba Blue Zaire
Julidochromis ornatus yellow
Lamprologus Congoensis
Lamprologus Werneri
Lamprologus Meleagris
Lepidiolamprologus Nkambae
Neolamprologus caudopunctatus Kapampa
Neolamprologus buescheri Katoto
Neolamprologus Cylindricus
Paracyprichromis Nigripinnis blue neon
Synodontis Petricola
Xenotilapia Enantiopus Kilesa
Xenotilapia papilio Tembwe

Pozdrawiam
Kinga :wink:

Krawiec - 27 Sierpnia 2013, 08:15

S.J. napisał/a

Lamprologus Congoensis
Lamprologus Werneri

Czy dobrze się orientuję, że to są bardzo podobne do siebie gatunki, i raczej w typie naskalników? Nie wiem, czy lepiej je trzymać parami czy w grupie?

rufus - 27 Sierpnia 2013, 08:40

pieprzota napisał/a
S.J. napisał/a

Lamprologus Congoensis
Lamprologus Werneri

Czy dobrze się orientuję, że to są bardzo podobne do siebie gatunki, i raczej w typie naskalników? Nie wiem, czy lepiej je trzymać parami czy w grupie?

Według M. Stiassny po nowej rewizji rodzaju Lamprologus (Schelly, R. C. & M. L. J. Stiassny (2004): Revision of the Congo River Lamprologus Schilthuis, 1891 (Teleostei: Cichlidae), with descriptions of two new species. American Museum Novitates No. 3451: 1-40.) sa to przedstawiciele gatunków rzecznych, zamieszkujących w poblizu jeziora w rzece Congo.
Z tego co kojarzę hoduje sie je w małych haremach. W akwarium powinien być dość silny "prąd" wody. Wpływa to na zmniejszenie się agresji u ryb. W akwarium powinny być groty skalne, szczeliny.
Są to dość rzadkie gatunki w naszych akwariach.

TomaszZiz - 27 Sierpnia 2013, 09:42

Hej,
Altolamprologus compressiceps Mutondwe jak wyglądają ? miałbyś może zdjęcie ?
Widziałem Compr. Mutondwe które były lekko żółtawe na całym ciele i Gold Heady o niesamowicie żółtych kolorach.
Te ryby z odłowu ?

S.J. - 30 Sierpnia 2013, 00:38

Witam,
Widzę, że Leszek już odpowiedział. Sugerowane akwarium dla małej grupy tych ryb to 120x50x50.

S.J. - 30 Sierpnia 2013, 00:40

W niedzielę 15 września najprawdopodobniej będę na targach we Wrocławiu, więc osobom zainteresowanym mogę dowieźć ryby :smile:
S.J. - 8 Września 2013, 12:18

W niedzielę 15 września będę na targach we Wrocławiu, więc osobom zainteresowanym mogę dowieźć ryby :smile:

rufus - 17 Września 2013, 18:08

Witam,
wracając po Zoobotanice zajechałem do Sebastiana. Jak zwykle było miło i nie obyło się bez wizyty w firmie, tym bardziej że podobno widziano tam jakieś ciekawe gatunki :wink: , ale o tym później. Jak zwykle nadarzyła się okazja na uzupełnienie swojego zbioru fotek o nowe gatunki lub ciekawie wybarwione.
Na początek pokaże kilka fotek trofeusów.

Tropheus sp. "black" Bemba

rufus - 17 Września 2013, 18:12

Tropheus sp. Kabimba znany również jako Tropheus "Canary Cheek"
rufus - 17 Września 2013, 18:14

Neolamprologus buescheri Katoto
rufus - 17 Września 2013, 18:20

Różne gatunki, do zgadywania :wink:
rufus - 17 Września 2013, 18:28

Na koniec zostawiłem tego "rodzynka" czyli super rzadkość jak narazie w naszych akwariach czyli Neolamprologus nigriventris. Ryby są jeszcze młode, ale jak widać na fotkach pokazują już swój charakterek :wink:
py1szczak2 - 17 Września 2013, 18:31

Caudopunctatusy :yes: :yes: :yes:
Mam słabość do tych ryb, tyle nie udanych podejść :evil: myślę że jeszcze kiedyś u mnie zagoszczą.
Piotr

5pirit - 17 Września 2013, 18:59

py1szczak2 napisał/a
Caudopunctatusy :yes: :yes: :yes:
Mam słabość do tych ryb, tyle nie udanych podejść :evil: myślę że jeszcze kiedyś u mnie zagoszczą.
Piotr

Mam podobnie i też na bank kiedyś do nich wrócę, akurat mi się z nimi udało i było dużo młodych, ale tym razem odmiana Kapampa.

No i do tego mój ulubieniec na liście oczekujących to:Neolamprologus buescheri Katoto, i tą rybcię na bank będę chciał WF :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: :twisted:

maciek897 - 17 Września 2013, 19:02

Super fotorelacja i piękne ryby :yes:
Leju - 17 Września 2013, 19:03

Dzięki Leszku za fotorelke ;)
piękne ryby :yes:

lukper - 17 Września 2013, 19:09

Fotorelacja rewelacyjna :yes:
baqugan - 17 Września 2013, 20:09

Super :yes:
Krawiec - 18 Września 2013, 08:01

Leju napisał/a
fotorelke ;)

Hm, nasze forum zaczyna być słowotwórcze :mrgreen:

Enantiopus melanogenys kilesa :yes: - na ta chwilę mój faworyt, na żywo wygląda jeszcze piękniej :grin:

Radek - 19 Września 2013, 10:44

Tropheus sp. "black" Bemba rewelacyjne ubarwienie , to są na pewno WF co Sebastianie?
Bardzo mi się podobają bo akurat mam bembe,super

lukper - 19 Września 2013, 18:39

Słyszałem że te "black" Bemba co ma Sebastian to są książkowe ,
warte uwagi młode po nich :yes:

S.J. - 20 Września 2013, 01:20

Dziękuję Leszkowi za super zdjęcia,a wam za miłe słowa :oops:
Cieszę się,że ryby się podobają.
Radku to Bemby F0,wybarwienie mają naprawdę wzorowe(stado pływa u nas w domu).
Zapraszam wszystkich na hodowlę - na żywo zawsze ryby wyglądają lepiej :wink:

S.J. - 20 Września 2013, 01:34

Oczywiście jeśli ktoś by chciał zobaczyć Bembe - zapraszam do nas do domu :wink:
Krawiec - 20 Września 2013, 20:12

S.J. napisał/a
Oczywiście jeśli ktoś by chciał zobaczyć Bembe - zapraszam do nas do domu :wink:

Ja o niczym innym nie marzyłem, jak tylko zobaczyć Bembe :wink: A nie zostałem zaproszony :cry:

S.J. - 21 Września 2013, 03:39

No tak... Cały Pieprzota.. :smile:
Ciemno było,silnika nawet nie gasiłeś i raczej kilesa Cię interesowała :mrgreen:
Następnym razem :razz:

S.J. - 21 Września 2013, 03:45

A tak na poważnie :mrgreen: :mrgreen:
Tak brzydko :twisted: mówią tylko Ci co prawdziwej Bemby nie widzieli :wink: Panie Pieprzot :razz:

Krawiec - 21 Września 2013, 23:08

Cóż, żeby dokładnie się przyjrzeć rybo pływającym w Twoich zbiornikach, trochę czasu trzeba poświęcić. Może uda się w przyszłości :wink:
S.J. - 23 Września 2013, 00:58

Oczywiście gorąco zapraszam :grin:
S.J. - 23 Września 2013, 18:33

Witam.
W dniu 29.09 tj. niedziela możliwy dowóz na trasie Konin-Zgierz-Łódź-Piotrków Trybunalski-Radomsko-Częstochowa-Dąbrowa Górnicza-Katowice-Tychy-Bielsko-Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088
Seba

S.J. - 1 Października 2013, 22:56

Witam,
W naszych zbiornikach pojawili się nowi mieszkańcy. A wśród nich:
Altolamprologus Calvus black Pectoral 
Altolamprologus Compressiceps Mutondwe  
Altolamprologus Compressiceps gold head Kasanga
Altolamprologus Fasciatus Yellow  
Chalinochromis bifrenatus
Cyprichromis Speckleback Moba (color)
Cyprichromis Microlepidotus Mboko (Rare)
Cyprichromis Leptosoma Utinta (color)
Cyphotilapia Gibberosa (frontosa) Moba Blue Zaire
Paracyprichromis blue neon albino 
Paracyprichromis blue neon
Eretmodus Cyanostictus Mpimbwe 
Julidochromis Dickfeldi 
Julidochromis Transcriptus Gombe
Julidochromis Marlieri Magara 
Lepidiolamprologus Kendali
Lamprologus Meleagris
Lamprologus Caudopunctatus Kapampa
Lamprologus Brevis Congo  
Lamprologus Ornatipinis 
Lamprologus Ocellatus Gold 
Neolamprologus Heliantus 
Neolamprologus Tretocephalus
Neolamprologus Sexfasciatus Gold

Pozdrawiam,
Kinga

rufus - 6 Października 2013, 23:44

Kilka nowych fotek

Altolamprologus compressiceps Gombe Red.
Tu na chwilę zatrzymam się bo to dość ciekawa forma barwna.
Ryby na fotkach sa bardzo podobne do innej formy barwnej tego gatunku, a mianowicie do formy Red Fin. Czy jest to ta sama forma czy też różne? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ale po zdjęciach może stwierdzić że forma Gombe Red jest bardziej intensywna w ubarwieniu na tułowiu i daje się zauważyć liczne pojedyńcze perłowe kropki, punkty.
W ofercie firm zajmujących sprzedażą ryb z Tanganiki występuje również podział na Gombe red i Red Fin.

rufus - 6 Października 2013, 23:53

Kolejny dośc ciekawy i rzadki wariant barwny Cyprichromis leptosoma, a mianowicie Cyprichromis leptosoma jumbo speckleback Moba.
Ciekawość tego gatunku polega na tym, co zresztą widać na fotkach, że samce występują w różnym ubarwieniu i każdy jest inny. Nie ma dwóch takich samych samców w stadzie. Kolorystyka jest różnorodna, od żółtej, niebieskiej do prawie czarnej. Niektóre samce są również "mieszanką" tych kolorów. Inną ciekawostką jaką zaobserwowałem podczas robienia zdjęć to to że ryby preferowały przebywanie w pobliżu skał i tam też często dochodziło do konfrontacji między samcami.
Ryby na zdjęciach są jeszcze młode i nie w pełni wybarwione.

rufus - 6 Października 2013, 23:59

Kolejny ciekawie ubarwiony gatunek.
Tym razem jest to przedstawiciel roślinożernych, a mianowiecie Eretmodus cyjanostictus Mpimbwe.
Zwraca uwagę wybarwienie płetwy ogonowej i płetwy grzbietowej. Końcówki sa wybarwione na czerwono. Natomiast tułów w zależności od nastroju i okoliczności jest beżowy do ciemnego brązowego na którym widać jasne pionowe pręgi. Na głowie występują duże niebieskie plamki.

rufus - 7 Października 2013, 00:04

A tu kilka różnych innych gatunków
py1szczak2 - 7 Października 2013, 00:27

Piękne ryby, świetne zdjęcia :yes:
Piotr

lukper - 7 Października 2013, 07:10

Jak zawsze dobra robota Lechu :yes:
Krawiec - 7 Października 2013, 07:56

Lechu , znów byłeś u Seby? Coś przywiozłeś dla siebie?
rufus - 7 Października 2013, 08:05

pieprzota napisał/a
Lechu , znów byłeś u Seby? Coś przywiozłeś dla siebie?

tak, bo musiałem zabrać to co wpakowaliśmy do samochodu Sebastiana na Zoobotanice inie zabrałem wracając pociągiem. Teraz pojechałem samochodem z bratem, bo ja nie mam prawa jazdy :oops: . Było trochę "gratów" do zabrania. Przy okazji przywiozłem długo oczekiwane trofeusy Bemba. Dodatkowo cyprichromisy i eretmodusy. Ryb znalazłoby się więcej bo jest z czego wybierać, ale brak miejsca. Teraz mam można powiedzieć komplet w zbiornikach :wink:

Krawiec - 7 Października 2013, 09:22

Piękna sprawa :grin: Ja też mam komplet, ale już chciałbym więcej i zaczynam kombinować :wink:
lukper - 7 Października 2013, 19:53

rufus napisał/a
Teraz mam można powiedzieć komplet w zbiornikach :wink:

Lechu, może byś się pochwalił tym swoim pokoikiem, tyle już o nich słyszeliśmy :wink:

S.J. - 15 Października 2013, 00:07

Witam, :wink:
Sobota 19.10 możliwy dowóz ryb i BTN do Poznania. Zainteresowanych proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Seba

S.J. - 18 Października 2013, 20:47

Niedziela 20.10 możliwy dowóz ryb i BTN na trasie Września- Poznan-Piła. Zainteresowanych proszę o kontakt.
S.J. - 4 Listopada 2013, 00:02

W dniu 9.11.2013 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Strzelno-Inowrocław-Bydgoszcz-Nakło nad Notecią-Szubin-Barcin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem 609513088.
S.J. - 7 Listopada 2013, 13:05

W dniu 10 listopada tj. niedziela możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Poznań. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088
S.J. - 14 Listopada 2013, 20:09

Witam,
W piątek tj.15.11.2013 możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Jarocin-Gostyń-Rawicz. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem: 609513088

S.J. - 15 Listopada 2013, 01:11

W piątek wieczorkiem :wink:
S.J. - 18 Listopada 2013, 16:11

Witam.
W dniu 23 listopada tj. sobota możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Zgierz-Piotrków Trybunalski-Częstochowa-Dąbrowa Górnicza-Tychy-Bielsko Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088

pozdr
Sebastian

S.J. - 24 Listopada 2013, 23:59

Witam,
Od dziś w naszych zbiornikach pływają nowi mieszkańcy,m.in.:
1. Altolamprologus calvus Black Pectoral
2. Altolamprologus compressiceps Mutondwe
3. Altolamprologus compressiceps Gold Head Muzi
4. Cyphotilapia frontosa (gibberosa) Moba Blue Zaire
5. Cyprichromis leptosoma jumbo Speckleback Moba
6. Cyprichromis microlepidotus Mboko
7. Eretmodus cyanostictus Mpimbwe
8. Julidochromis Marlieri Magara
9. Julidochromis transcriptus Gombe
10. Neolamprologus buescheri Katoto
11. Neolamprologus sexfasciatus Gold
12. Paracyprichromis brieni Lusingu black dorsal
13. Tropheus black Ikola
14. Tropheus moorii Moliro
15. Tropheus duboisi Maswa
16. Xenotilapia Enantiopus melanogenys Karema
17. Xenotilapia ochrogenys ndole
18. Xenotilapia papilio Tembwe
Serdecznie zapraszamy :smile:
Pozdrawiam,
Kinga

S.J. - 27 Listopada 2013, 22:47

Witam,
W dniu 1.12.2013 możliwy dowóz ryb i BTN na trasie: Konin-Koło-Kłodawa-Kutno-Łowicz-Pruszków-Warszawa. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088.

S.J. - 10 Grudnia 2013, 00:58

Witam,
Od dziś do końca grudnia świąteczno-noworoczna promocja w Tanganice-Konin :smile:
Na wszystkie ryby rabat 10% od standardowego cennika.
Serdecznie zapraszamy! :grin:

S.J. - 12 Grudnia 2013, 23:56

Witam,
W sobotę możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Kalisz. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088.

S.J. - 16 Grudnia 2013, 00:21

Witam,
W środę 18 grudnia możliwy dowóz ryb i BTN na trasie:
Konin-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin
Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088

smoko - 16 Grudnia 2013, 10:35

To ja poproszę tą ładną parkę Neolamprologus Leleupi pod choinkę :)
S.J. - 16 Grudnia 2013, 13:40

Witam,
Również w piątek tj.20.12 możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Warszawa. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088.

S.J. - 19 Grudnia 2013, 00:57

Witam,
Po przedświątecznych zakupach pojawiły się u nas m.in:
1 Tropheus Kasanga Red Rainbow WF
2 Bentochromis Tricotti WF
4 Synodontis Petricola F1
5 Tanganicodus irsacae Kigoma WF
6 Altolamprologus compressiceps Kasanga yellow head WF
7 Mastacembelus plagiostoma WF
Serdecznie zapraszamy - jest na co popatrzeć :smile:
Pozdrawiam,
Kinga

Leju - 19 Grudnia 2013, 08:26

ŁAŁ :yes:
S.J. - 30 Grudnia 2013, 21:45

Jeszcze dziś i jutro rabat na wszystkie ryby 10% :smile:
Serdecznie zapraszamy!

S.J. - 31 Grudnia 2013, 16:12

Chociaż rok po roku znika,
Wciąż istnieje Tanganika,
Chociaż czas w miejscu nie stoi,
Widok akwarium serce ukoi,
I choć w robocie zakuwają w dyby,
Dla nas i tak najważniejsze są ryby,
I niech tak zostanie na Nowy Rok cały,
Albo i żywot - wtedy będzie wspaniały :!: :grin:

Wszystkiego NAJ NAJ NAJ :!: :!: :!:
Kinga, Seba i mały Tanganikomaniak Antoś :mrgreen:

S.J. - 19 Stycznia 2014, 23:51

Witam,
Sprzedam używane około 1,5 roku akwarium 150x60x60 z wklejonym tłem Pangea Rocky efekt 3D. Cena 1200zł. W razie pytań proszę o kontakt: 609513088

rufus - 20 Stycznia 2014, 00:03

Proponuje ogłoszenie przenieść do działu Giełda
S.J. - 23 Lutego 2014, 01:15

Witam,
Właśnie jesteśmy po nowej dostawie. W niej m.in.:
Ryby: Pokolenie:
Altolamprologus Compressiceps Gombe Red F1
Benthochromis Tricoti WF
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire F1
Eretmodus Cyanostictus Makombe Burundi WF
Lamprologus Signatus F1
Mastacembelus Ellipsifer WF
Mastacembelus Plagiostoma WF
Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon F1
Petrochromis Trewavasae F1
Reganochromis Calliurus WF
Tropheus Black Ikola F1
Tropheus Duboisi Maswa F1
Tropheus moorii Kasanga Red Rainbow F1
Tropheus Moorii Moliro F1
Xenotilapia Enantiopus Kilesa F1
Zapraszamy do Konina :smile:
Pozdrawiam,
Kinga

rufus - 26 Lutego 2014, 21:13

Na prośbę Sebastiana wklejam fotki jego autorstwa Reganochromis calliurus
maciek897 - 26 Lutego 2014, 21:35

Piękne :yes: :mrgreen:
Krawiec - 26 Lutego 2014, 21:52

maciek897 napisał/a
Piękne :yes: :mrgreen:

Masz rację Maćku, i chyba wędrują do Ciebie? :mrgreen:

S.J. - 2 Marca 2014, 14:33

Witam,
W piątek 7.03.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Łódź-Piotrków Trybunalski-Częstochowa-Katowice-Tychy-Bielsko-Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088

Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 9 Marca 2014, 22:57

Witam,
W nowej dostawie przyjechały do nas m.in.:

Altolamprologus Calvus Black Pectoral F1
Altolamprologus Compressiceps Gold Head Muzi F1
Altolamprologus Compressiceps Gold F1
Cyprichromis Leptosoma Mpulungu F1
Cyprichromis Leptosoma Utinta F1
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Speckleback Moba F1
Cyprichromis Microlepidotus Mboko F1
Cyprichromis Microlepidotus Bemba F1
Cyprichromis Microlepidotus Black Kiriza F1
Xenotilapia Enantiopus Melanogenys Kilesa F1
Eretmodus Cyanostictus Mpimbwe F1
Neolamprologus Heliantus F1
Neolamprologus Savoryi F1
Julidochromis Transcriptus Gombe F1
Gnathochromis Permaxillaris F1

Pozdrawiam,
Kinga :smile:

S.J. - 19 Marca 2014, 23:28

Witam,
W sobotę tj. 22.03.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Kalisz - Ostrów Wlkp. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088

Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 23 Marca 2014, 22:33

Witam,
W piątek 28.03.2014 możliwy dowóz ryb i BTN na trasie: Konin-Łódź-Żyrardów- Pruszków-Góra Kalwaria-Dęblin
Pozdrawiam,
Sebastian

piotersky - 2 Kwietnia 2014, 14:29

S.J. napisał/a
Witam,

7 Mastacembelus plagiostoma WF
Serdecznie zapraszamy - jest na co popatrzeć :smile:

Fajnie, że ogarniacie tak nietypowe gatunki.
Pozdrowienia!

S.J. - 4 Kwietnia 2014, 01:50

Dziękujemy :smile:

S.J. - 7 Kwietnia 2014, 00:27

Witam,
W piątek 11.04.2014 możliwy dowóz ryb i BTN na trasie: Konin-Łódź-Żyrardów- Pruszków-Góra Kalwaria-Dęblin.Osoby zainteresowane proszę o kontakt.
Pozdr
Sebastian :wink:

S.J. - 17 Kwietnia 2014, 23:35

Witam,
W dniu 25.04.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Sieradz-Wieluń-Częstochowa-Katowice-Bielsko-Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 28 Kwietnia 2014, 01:20

Witam,
Od wczoraj pływają u nas nowi mieszkańcy, m.in.:
Neolamprologus tretocephalus
Neolamprologus Leleupi Tembwe
Xenotilapia Enantiopus melanogenys Kilesa
Xenotilapia Enantiopus melanogenys Karema
Callochromis pleurospilus rainbow
Cyprichromis leptosoma Mpulungu
Cyprichromis leptosoma jumbo Speckleback Moba
Cyprichromis leptosoma jumbo Kitumba
Cyprichromis leptosoma Utinta
Altolamprologus compressiceps Gold Head Kasanga
Eretmodus cyanostictus Makombe Burundi
Neolamprologus Callipterus
Paracyprichromis brieni Lusingu yellow
Julidochromis transcriptus Gombe
Lamprologus similis
Cyphotilapia frontosa (gibberosa) Moba Blue Zaire
Neolamprologus caudopunctatus Kapampa
Neolamprologus sexfasciatus Gold
Chalinochromis Ndobhoi
Zapraszamy do Konina, bo jest co oglądać :smile:
Pozdrawiam,
Kinga

S.J. - 29 Kwietnia 2014, 01:23

Witam,
W środę 30.04.14 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Inowrocław-Toruń-Grudziądz-Tczew-Gdańsk-Gdynia-Władysławowo. Osoby zainteresowane proszę o kontakt:609513088
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 17 Maj 2014, 14:51

Witam,
Deszczowa wyprzedaż modułów Pangea i filtrów Tetra. Promocja trwa do zakończenia opadów. Osoby zainteresowane zapraszamy do mokrego Konina lub na: biuro@tanganika-konin.pl :wink:

Pozdrawiam,
Kinga

S.J. - 19 Maj 2014, 16:16

Witam,
W sobotę tj.24.05 możliwy dowóz ryb i BTN na trasie Konin-Poznań. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088

Pozdrawiam,
Kinga

S.J. - 5 Czerwca 2014, 00:09

Witam,
Po zakupach w AirFish i Isabi zagościły u nas m.in.:
1 Altolamprologus calvus Black Congo WF
2 Altolamprologus compressiceps Mutondwe WF
3 Benthochromis Tricoti WF
4 Cyathopharynx furcifer Foai Sibwesea F1
5 Cyphotilapia frontosa (gibberosa) Moba Blue Zaire F1
6 Gnathochromis Permaxillaris F1
7 Greenwoodochromis Christyi WF
8 Lamprologus Ocellatus Gold WF
9 Lamprologus Signatus F1
10 Lepidiolamprologus Profundicola WF
11 Lepidiolamprologus Mimicus WF
12 Lepidiolamprologus Elongatus WF
13 Microdontochromis Rotundiventralis WF
14 Neolamprologus Modestus F1
15 Neolamprologus Nigriventris WF
16 Neolamprologus Pectoralis F1
17 Neolamprologus Ventralis WF
18 Synodontis Granulosa WF
19 Synodontis Petricola F1
20 Tropheus moorii Kasanga red rainbow F1
Kinga

py1szczak2 - 22 Czerwca 2014, 22:37

Witam,
Kilka godzin temu opuściłem Konin i tytułową hodowlę "Tanganika-Konin"
Cóż mogę powiedzieć - przyjechałem do Konina z pełnym portfelem wyjechałem z pustym :wink: ale z sercem pełnym radości z nowego nabytku :mrgreen:
Hodowla robi bardzo dobre wrażenie czysto i przytulnie, miłe towarzystwo Sebastiana i jego pięknych ryb.
Trochę "cukruję" bo oprócz ryb dostałem jeszcze dużo darmowej a jednak bezcennej wiedzy na temat jak z nimi postępować.
Polecam Wszystkim wyprawę do Konina.
Do domu przyjechały wraz ze mną i obecnie "moczą" się jeszcze w wiadrze 13 szt Paracyprichromis brieni Lusingu i 3 szt :oops: Cyprichromis microlepidotus Mboko (Wiem że mało, ale urzekł mnie przepiękny błękitny samiec)

Piotr

lukper - 22 Czerwca 2014, 22:39

Piotr, gratuluję nowego nabytku :yes:
Trzymam kciuki ażeby się szybko zaaklimatyzowały .

aieq - 22 Czerwca 2014, 23:06

py1szczak2 napisał/a
Hodowla robi bardzo dobre wrażenie czysto i przytulnie, miłe towarzystwo Sebastiana i jego pięknych ryb.

Potwierdzam... byłem i widziałem :yes:

py1szczak2 napisał/a
Trochę cukruję bo oprócz ryb dostałem jeszcze dużo darmowej a jednak bezcennej wiedzy na temat jak z nimi postępować.

To nie cukrowanie ale szczera prawda... :grin:

piotersky - 23 Czerwca 2014, 09:47

py1szczak2 napisał/a
3 szt :oops: Cyprichromis microlepidotus Mboko (Wiem że mało, ale urzekł mnie przepiękny błękitny samiec)

Może uda się je szybko rozmnożyć :mrgreen:
Super są.

S.J. - 26 Czerwca 2014, 23:22

Witam,
W sobotę tj.28.06.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Strzelno-Inowrocław-Toruń-Solec Kujawski-Bydgoszcz. Zainteresowanych proszę o kontakt:609-513-088 :smile:

S.J. - 10 Lipca 2014, 23:47

Witam,
W poniedziałek 14.07.14 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin. Zainteresowanych proszę o kontakt:609513088 :wink:
:wink:

S.J. - 16 Lipca 2014, 00:27

Po zakupach w Isabi oraz Cichlidenland przyjechały do nas m.in :smile:

Cyphotilapia frontosa (gibberosa) Moba Blue Zaire WF, F1
Neolamprologus furcifer F1
Neolamprologus buescheri Kamakonde F1
Neolamprologus calliurus Chituta WF
Neolamprologus prohilus Kasakalawe WF
Neolamprologus tetracanthus Mtosi WF
Mastacembelus Plagiostoma WF
Gnathochromis permaxillaris WF, F1
Microdontochromis tenuidentatus WF
Xenotilapia Papilio Kanoni HW
Xenotilapia nigrolabiata Red Princess HW
Enantiopus melanogenys Chisanse F1
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow WF
Tropheus Bulu Point F1
Tanganicodus irsacae Nyanza Lac WF
Lamprologus signatus F1
Serdecznie zapraszam :wink:
Pozdrawiam
Kinga

Leju - 16 Lipca 2014, 08:50

S.J. napisał/a

Neolamprologus calliurus Chituta WF

:yes:
:yes: :yes:

S.J. - 31 Lipca 2014, 12:35

Witam,
W niedziele 3.08.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Szadek-Łask-Piotrków Trybunalski-Częstochowa-Katowice-Tychy-Bielsko-Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088

Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 6 Sierpnia 2014, 22:50

Witam,
Zawitały do nas kolejne ciekawe ryby m.in.:

Callochromis Macrops Ndole F1
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Kipili Goldhead F1
Cyprichromis Microlepidotus Bemba F1
Cyprichromis Microlepidotus Mboko F1
Cyprichromis Microlepidotus Black Kiriza F1
Cyprichromis Leptosoma Utinta F1
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Kitumba F1
Cyprichromis Leptosoma Speckleback Moba F1
Cyprichromis Pavo Moliro F1
Cyphotilapia frontosa (gibberosa) Moba Blue Zaire F1
Enantiopus Kilesa F1
Julidochromis Regani Kipili F1
Julidochromis Transcriptus Gombe F1
Lamprologus Speciosus F1
Neolamprologus Tretocephalus F1
Neolamprologus Caudopunctatus F1
Neolamprologus Daffodil F1
Neolamprologus Sexfasciatus F1
Neolamprologus Nigriventris F1
Ophthalmotilapia Ventralis Kabimba Orange Cup F1
Petrochromis Red Bulu Point F1
Petrochromis Moshi Yellow F1
Petrochromis Red Longola F1
Xenotilapia nigrolabiata Red Princess HW
Xenotilapia Ochrogenys Ndole F1

Zapraszamy do Konina :smile:
Kinga

S.J. - 7 Sierpnia 2014, 11:00

Witajcie :smile:
W poniedziałek 11.08.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Września-Poznań. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088
Pozdrawiam
Seba :wink:

S.J. - 23 Sierpnia 2014, 15:59

W niedzielę 24-08-14(jutro) :mrgreen: Możliwy dowóz ryb i BTN na trasie: Konin-Września-Poznań-Oborniki-Chodzież-Piła.
Zainteresowane osoby proszę o kontakt. 609513088
Pozdrawiam
Seba

S.J. - 26 Sierpnia 2014, 23:37

Witam
W czwartek 28-08-14 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Grodziec-Jarocin-Leszno-Rawicz. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. 609513088
Pozdrawiam
Seba

rufus - 8 Września 2014, 19:25

W ostatni weekend odwiedziłem Kingę i Sebastiana oraz Antosia w ich firmie. Korzystając z okazji zrobiłem ponad 400 zdjęć. Poniżej przedstawiam część fotek.
rufus - 8 Września 2014, 19:28

Rodzaj Cyprichromis
rufus - 8 Września 2014, 19:31

Rodzaj Neolamprologus
rufus - 8 Września 2014, 19:34

Rodzaj Tropheus i Petrochromis
rufus - 8 Września 2014, 19:42

Rodzaj Xenotilapia
Krawiec - 8 Września 2014, 20:25

Lechu, super zdjęcia, Neolamprologus nigriventris :yes: :yes: :yes:
frontosa.pl - 8 Września 2014, 20:49

Mega kozackie zdjęcia Leszku. U Sebka jak zawsze super rybony :mrgreen:
baqugan - 8 Września 2014, 21:26

rewela :yes:
Andzin-San - 9 Września 2014, 08:12

Super fotki pięknych ryb :yes:
Petrochromis sp. Texas Red Longola jedno z moich tanganickich marzeń :razz:

Leju - 9 Września 2014, 08:17

Leszku piękne zdjęcia,
ale nie były by tak piekne gdyby nie te ryby... Seba robisz robotę :yes:
piękne, na mnie duże wrażenie zrobiły elongatusy :yes:

S.J. - 10 Września 2014, 00:47

Witam,
Miło słyszeć, że ryby Wam się podobają - spędzam z nimi więcej czasu niż z żoną :razz:
Wielkie dzięki dla Leszka za przepiękne zdjęcia. Dla dobrego fotografa nie straszny tropikalny klimat, ściekający pot po oczach, rozgrzane do czerwoności baterie w ukochanym aparacie i ryby, które nie zawsze chcą współpracować. Efekt wyśmienity! :grin: :yes:
Pozdrawiam i oczywiście zapraszam do oglądania ryb na żywo.

S.J. - 17 Września 2014, 10:34

W niedziele 05-10-14 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Kalisz-Ostrów Wielkopolski-Oleśnica-Wrocław.. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. 609513088
Pozdrawiam.
Seba

Leju - 17 Września 2014, 10:36

Wrocław :yes:
to do zobaczonka :yes: przyda się pomoc przy składaniu stoiska :D

S.J. - 17 Września 2014, 22:34

Witam,
W sobotę 20.09.2014 możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Poznań.
Zainteresowanych proszę o kontakt: 609-513-088

bolek1pl - 19 Września 2014, 22:09

Witam!!!
po ostatnich odwiedzinach w Tanganika Konin u ziomka Seby i jego rodzinki,muszę stwierdzić że firma prezentuje bogatą oferte i działa z dużym rozmachem!!!nowa dostawa ryb warta oglądania nie chwilami ale godzinami...lepidiolamprologus elongatus podczas karmienia jeden wielki wirnik w akwa!!Leszka fotki oddaja klimat co dzieje się w akwariach u Seby,ale na żywo ryby prezentują się zjawiskowo!!!warto odwiedzać!!!i podziwiać rybska w Tanganika Konin!!!
Xeny są rewalacyjne!!!alto WF aż głowa boli,duże ,piękne zdrowe ryby!!!
u mnie w akwa zagościły 2 pary l.calliurus WF
pozdrawiam!!!

S.J. - 29 Września 2014, 23:03

Witam,
W niedzielę 5.10.14 możliwy dowóz ryb do Trójmiasta. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088.

S.J. - 1 Października 2014, 00:13

Witam,
Od 1.10.14 do 4.10.14 (sobota) rabat na ryby - 15% od ceny standardowej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088

S.J. - 3 Października 2014, 09:55

Witam,
W niedziele 05-10-14 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Kalisz-Ostrów Wielkopolski-Oleśnica-Wrocław.Osoby zainteresowane proszę o kontakt. 609513088
Pozdrawiam :wink:
Seba

S.J. - 13 Października 2014, 16:40

Witam, :wink:
W piątek 17.10.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Szadek-Łask-Piotrków Trybunalski-Częstochowa-Katowice-Tychy-Bielsko-Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088
Pozdrawiam
Seba

S.J. - 13 Października 2014, 16:47

A w niedzielę 19.10: :grin:
Konin-Września-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin-Rzepin.
Pozdrawiam
Seba

S.J. - 22 Października 2014, 01:21

Witam,
Kolejni nowi mieszkańcy w naszych skromnych progach:
DOSTAWA 20.10.2014:
TANGANIKA
1 Altolamprologus Calvus Black Pectoral  F1
2 Altolamprologus Calvus Black Kapampa WF
3 Altolamprologus Compressiceps Gold Head Kasanga F1
4 Benthochromis Tricoti WF
5 Callochromis Macrops Ndole F1
6 Cyathopharynx Foai Linangu F1
7 Cyprichromis Pavo Moliro F1
8 Cyprichromis Microlepidotus Black Kiriza F1
9 Cyprichromis Leptosoma Utinta F1
10 Cyphotilapia Gibberosa (frontosa) Moba Blue Zaire WF
11 Cyphotilapia Gibberosa (frontosa) Moba Blue Zaire F1
12 Cyphotilapia Gibberosa (frontosa) Mikula F1
13 Enantiopus Melanogenys Chisanse F1
14 Eretmodus Cyanostictus Makombe F1
15 Gnathochromis Permaxillaris F1
16 Julidochromis Transcriptus Gombe F1
17 Julidochromis Regani Kipili F1
18 Lamprologus Caudopunctatus Kapampa F1
19 Lamprologus Ocellatus Gold  WF
20 Lepidiolamprologus Elongatus WF
21 Mastacembelus Plagiostoma WF
22 Microdontochromis Tenuidentatus WF
23 Neolamprologus Buescheri Katoto F1
24 Neolamprologus Heliantus  F1
25 Neolamprologus Tretocephalus F1
26 Neolamprologus Sexfasciatus Gold F1
27 Neolamprologus Tetracanthus Mtosi WF
28 Neolamprologus Meeli F1
29 Neolamprologus Longicaudatus F1
30 Ophthalmotilapia Ventralis Orange Cap WF
31 Petrochromis Moshi Yellow F1
32 Petrochromis Trewavasae F1
33 Synodontis Petricola F1
34 Tropheus Duboisi Maswa F1
35 Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow F1
36 Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow WF
37 Tropheus Malagarasi WF
38 Tropheus Moorii Moliro WF
MALAWI
1 Aulonocara Blue Neon Undu WF
2 Aulonocara Jacobfreibergi Eureka F1
3 Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips F1
4 Otopharynx Lithobates Black Orange F1
5 Lethrinops Red Cap Itungi F1
Serdecznie zapraszamy.
Pozdrawiam,
Kinga

S.J. - 18 Listopada 2014, 14:08

W piątek 21.11.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Szadek-Łask-Piotrków Trybunalski-Częstochowa-Katowice-Tychy-Bielsko-Biała. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088
Pozdr
Seba :smile:

rufus - 14 Grudnia 2014, 23:33

Wczoraj byłem w firmie Tanganika Konin. Musiałem pozabierać swoje "graty" które zostały u Sebastiana jeszcze po Zoobotanice. Przy okazji zrobiłem kilka fotek.
jacekkudla - 14 Grudnia 2014, 23:43

Byłem ostatnio również :) Słiczności ma kilka Seba, no i na dodatek ma rękę do ryb, widziałem potwierdzam, miło było patrzeć na stan ryb i baniaczków :)
nismo - 15 Grudnia 2014, 10:47

rufus napisał/a
Wczoraj byłem w firmie Tanganika Konin. Musiałem pozabierać swoje graty które zostały u Sebastiana jeszcze po Zoobotanice. Przy okazji zrobiłem kilka fotek.

Czy przypadkiem nie zostawiłeś tych "gratów" specjalnie, żeby zrobić sobie pretekst do odwiedzin? :mrgreen:

S.J. - 15 Grudnia 2014, 23:26

Leszek jak zwykle dziękuję za super zdjęcia :smile:
Jacek dzięki za miłe słowa-staramy się :grin:
W ramach miłego akcentu na koniec roku od dziś do 31 grudnia od wszystkich cen standardowych rabat - 15% na wszystkie ryby pływające w naszych zbiornikach :wink:
Pozdrawiam
Sebastian

S.J. - 18 Grudnia 2014, 15:33

W sobotę 20.12.2014 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Włocławek-Ciechocinek-Toruń-Grudziądz-Stargard Gdański-Malbork. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609513088
Pozdrawiam
Sebastian

Krawiec - 19 Grudnia 2014, 10:13

Niemożliwe, jedziesz na północ :shock: :wink: :mrgreen:
frontosa.pl - 19 Grudnia 2014, 11:44

Sebek może w końcu "przytyrasz" do mnie na dłuższe posiedzenie

Lub jeśli wolisz:

S.J. - 20 Grudnia 2014, 00:11

:mrgreen:
Jadę,niezbadane są wyroki :grin:
Krzysztof tak jak mówiliśmy na wiosnę,na wiosnę... "Bo czasem jest taka sobota,że potem to niedzieli
nie ma" :grin:

bolek1pl - 20 Grudnia 2014, 02:04

Panowie pielęgnujcie Swoje zbiorniki bo są mega niespotykane ...gatunki ryb jakie posiadacie to piekne i rzadkie gatunki!!!frontosa.pl nie widziałem osobiscie,ale ryby u Sebola moge podziwać codziennie!!!Alto,xeny,trofy,neo,lepidio, robia wrażenie!!!fotki Leszka pokazują piękne oblicze Tanganiki!!!a to wszystko można zobaczyć i zakupic w TANGANIKA KONIN...wbijcie do Konina na Zatorze!!!dzielnica kontrastu!!!FOREVER!!!

Pozdrawiam!!!Bolek

S.J. - 20 Grudnia 2014, 23:29

Bolek :mrgreen:
Lepiej bym tego nie ujął :grin:
Zapraszamy do Konina :wink:

S.J. - 27 Grudnia 2014, 14:15

Witam,
W poniedziałek 29.12.14 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin. Zainteresowanych proszę o kontakt:609513088 :wink:
:wink:

S.J. - 31 Grudnia 2014, 01:17

Witam,
Kolejni nowi mieszkańcy w naszych skromnych progach: :grin:
DOSTAWA 30.12.2014:
TANGANIKA:
1. Altolamprologus Calvus Black Kapampa 7-10cm
2. Cyathopharynx Foai Kipili 10-12cm
3. Cyathopharynx Foai Mutondwe 6-8cm
4. Cyathopharynx Foai Sibwesa 7-8cm
5. Cyphotilapia Frontosa Blue Zaire Moba 4-5cm
6. Enantiopus Kilesa 7-9cm
7. Enantiopus Melanogenys Chisanse 7-11cm
8. Gnathochromis Permaxilliaris Sambia 5-7cm
9. Mastacembelus Ellipsifer 18-22cm
10. Neolamprologus Buescheri Kamakonde 4-5cm
11. Ophthalmotilapia Ventralis Kalubamba 8-10cm
12. Synodontis Lucipinnis 5-6cm
13. Synodontis Petricola 4-5cm
14. Tropheus Kasanga Red Rainbow 10-12cm
15. Tropheus Kasanga Red Rainbow 5-7cm
16. Tropheus Kasakalawe 3-4cm
17. Tropheus Malagarasi 8-11cm

MALAWI:
1. Aulonocara Blue Neon Undu 7-10cm
2. Aulonocara Mamelela 6-9cm
3. Buccochromis Rhoadesii 10-15cm
4. Copadichromis Borleyi Nkanda 6-10cm
5. Chilotilapia Rhoadesii 7-12cm
6. Nimbochromis Fuscotaenilatus 8-11cm
7. Otopharynx Lithobates 7-9cm
8. Protomelas Spilonotus Tanzania 8-12cm
9. Protomelas Steveni Taiwan Reef 4-9cm
10. Protomelas Fire Blue Lupingu 10-15cm

S.J. - 26 Stycznia 2015, 23:16

W związku z przeprowadzką zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnych rabatów. Ceny ustalane indywidualnie,według różnych kryteriów :-)
Pozdrawiam
Sebastian

S.J. - 13 Marca 2015, 01:45

Witam,
W poniedziałek w nocy dotarły do nas nowe ryby:

TANGANIKA:
1 Altolamprologus Calvus Black Kapampa 6-8cm
2 Altolamprologus Compressicepss Fire Fin 7-12cm
3 Altolamprologus Compressicepss Gold Head Muzi 7-12cm
4 Astatotilapia Burtoni 5-7cm
5 Benthochromis tricoti 10-16cm
6 Cyathopharynx Foai Blue Kabogo 5-7cm
7 Cyprichromis Microlepidotus Kavala 7-9cm
8 Cyphotilapia Frontosa Blue Zaire Moba 4-5cm
9 Gnathochromis Permaxilliaris Sambia 5-7cm
10 Lamprologus Meleagris 2-3cm
11 Neolamprologus Buescheri Kamakonde 5-6cm
12 Neolamprologus Cylindricus 5-6cm
13 Neolamprologus Furcifer 10-12cm
14 Neolamprologus Longicaudatus 4-5cm
15 Neolamprologus Marunguensis 4-5cm
16 Neolamprologus Sexfasciatus 8-12cm
17 Neolamprologus Ventralis 5-7cm
18 Paracyprichromis Blue Neon 6-9cm
19 Petrochromis Trewavasae 4-7cm
20 Petrochromis Yellow Moshi 5-6cm
21 Reganochromis Calliurus 10-12cm
22 Synodontis Lucipinnis 5-6cm
23 Synodontis Polli White 3-4cm
24 Telmatochromis Longola 5-7cm
25 Telmatochromis Vittatus Shell 4-5cm
26 Tropheus Kasanga Red Rainbow 8-12cm
27 Tropheus Murago Tanzania 8-12cm
28 Tropheus Red Belly 4-5cm
29 Xenotilapia Papilio Tembwe 4-7cm

MALAWI:
1 Buccochromis Rhoadesii 10-15cm
2 Lethrinops Red Cap Itungi 3cm
3 Protomelas Spilonotus Tanzania 8-12cm

Serdecznie zapraszamy do nowej siedziby:
62-510 Konin ul. Wieniawskiego 2

Kinga&Sebastian

S.J. - 24 Marca 2015, 19:37

Witam,
Chcielibyśmy podzielić się z Wami widokiem, który cieszy nas od ostatniej dostawy.
Poniżej kilka zdjęć naszych nowych ryb :grin:

c.d.n :wink:

S.J. - 24 Marca 2015, 19:40

Kolejne fotki z ostatniej dostawy
S.J. - 24 Marca 2015, 19:45

I kolejne ...
Bernard - 24 Marca 2015, 22:31

Ten Neolamprologus Longicaudatus jest niesamowity. Chyba rzadko zdarza się taki garb :shock:
S.J. - 25 Marca 2015, 16:42

Bernard masz rację, jest niesamowity. Dorosły samiec,ok 15 cm :grin:
Na żywo wygląda "kosmicznie" :smile:

bolek1pl - 25 Marca 2015, 21:43

Widziałem osobiście,robi wrażenie!!!piękna ryba!!!Neolamprologus ventralis i neolamprologus marunguenis z nowej dostawy extra osobniki i telmatochromis longola piękne sztuki!!!wbijcie zobaczyć!!!coś pięknego dla Miłośników Tanganiki!!!
S.J. - 29 Marca 2015, 19:48

Kolejne fotki z nowej dostawy
S.J. - 29 Marca 2015, 19:58

Tropheus sp. Murago Tanzania i C. gibberosa Moba
S.J. - 10 Kwietnia 2015, 03:00

Witam,
W poniedziałek 13.04.15 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin. Zainteresowanych proszę o kontakt:609513088

S.J. - 17 Kwietnia 2015, 00:58

Witam,
Kolejna dostawa ryb w TK:
TANGANIKA:
1 Altolamprologus Compressicepss Fire Fin 7-12cm
2 Cyathopharynx Foai Blue Kabogo 5-7cm
3 Cyphotilapia Frontosa Blue Zaire Moba 4-5cm
4 Enantiopus Melanogenys Kilesa 12-14cm
5 Neolamprologus Buescheri Kamakonde 5-6cm
6 Neolamprologus Furcifer 10-12cm
7 Neolamprologus Leleupi 5-6cm
8 Neolamprologus Longicaudatus 4-5cm
9 Neolamprologus Marunguensis 4-5cm
10 Neolamprologus Mustax Orange 5-7cm
11 Neolamprologus Tretocephalus 6-7cm
12 Neolamprologus Ventralis 5-7cm
13 Paracyprichromis Blue Neon 6-9cm
14 Petrochromis Macrognathus Namansi 4-6cm
15 Petrochromis Trewavasae 4-7cm
16 Petrochromis Yellow Moshi 5-6cm
17 Reganochromis Calliurus 10-12cm
18 Spathodus Erythrodon Kabezi 6-7cm
19 Synodontis Lucipinnis 5-6cm
20 Synodontis Polli White 3-4cm
21 Telmatochromis Longola 5-7cm
22 Telmatochromis Vittatus Shell 4-5cm
23 Tropheus Ikola 10-12cm
24 Tropheus Red Belly 4-5cm
MALAWI:
1 Buccochromis Rhoadesii 10 cm
2 Chilotilapia Rhoadesii 5-6cm
3 Copadichromis Virginalis Gold Crest 5-6cm
4 Lethrinops Red Cap Itungi 3 cm
5 Otopharynx Lithobates Sulphur Head 7-8cm
6 Otopharynx Tetrastigma 8-12cm

rufus - 20 Kwietnia 2015, 19:36

W ostatni weekend odwiedziłem Kingę i Sebastiana czyli byłem z wizytą w firmie Tanganika Konin.
Była to kolejna moja wizyta w tej firmie, ale tym razem miałem okazję oglądać nowe pomieszczenia firmy zaraz po przeprowadzce. Obecnie firma mieści się na powierzchni ok.80m2 i widać że zbiorników przybyło, a ma być jeszcze więcej. Podczas oglądania ryb moją uwagę zwróciły przepiękne Tropheus sp. Kasanga, Ikola no i oczywiście trofeus o którym ostatnio dość głośno, również u nas na forum, a mianowicie Tropheus sp. Murago Tanzania. Bardzo fajnie prezentowały się również Neolamprologus furcifer. Z Neolamprologus ciekawie wyglądał również Neolamprologus marunguensis.

Poniżej fotki z ostatniej wizyty w kilku etapach.

rufus - 20 Kwietnia 2015, 19:43

kolejne fotki
lukper - 20 Kwietnia 2015, 19:44

JA również miałem przyjemność w ostatni weekend odwiedzić firmę Sebastiana .
No i również spotkałem Leszka .

rufus - 20 Kwietnia 2015, 19:48

i kolejne :grin: .
Teraz polecimy z trofeusami :wink:

rufus - 20 Kwietnia 2015, 19:53

i na koniec został Tropheus sp. Murago Tanzania
rufus - 20 Kwietnia 2015, 19:55

lukper napisał/a
JA również miałem przyjemność w ostatni weekend odwiedzić firmę Sebastiana .
No i również spotkałem Leszka .

zgadza się. Miło było poznać :grin: . Ten dzień wypadł fajnie, bo trochę akwarystów poznałem, nawet o 1-wszej w nocy :mrgreen: :wink: . Podobnie było w niedzielę :grin:

S.J. - 8 Maj 2015, 16:13

Witam,
W poniedziałek 11.05.15 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin. Zainteresowanych proszę o kontakt:609513088

S.J. - 13 Maj 2015, 01:23

Witam,
Od poniedziałku goszczą u nas kolejni ciekawi mieszkańcy, a wśród nich:
2015-05-11
TANGANIKA:
1 Benthochromis Tricoti 10-15cm
2 Cyphotilapia Frontosa Blue Zaire Moba 4-5cm
3 Enantiopus Melanogenys Kilesa 12-14cm
4 Eretmodus Cyanostictus Kasanga 7-9cm
5 Julidochromis Transcriptus Kissi 4-5cm
6 Lamprichtis Tanganicanus 5-7cm
7 Neolamprologus Buescheri Kamakonde 5-6cm
8 Neolamprologus Calliurus 4-5cm
9 Neolamprologus Longicaudatus 4-5cm
10 Neolamprologus Mustax Orange 5-7cm
11 Neolamprologus Ventralis 5-7cm
12 Petrochromis Macrognathus Namansi 4-6cm
13 Petrochromis Trewavasae 4-7cm
14 Petrochromis Yellow Moshi 5-6cm
15 Phillonemus Typus 7-9cm
16 Reganochromis Calliurus 10-12cm
17 Synodontis Polli White 3-4cm
18 Telmatochromis Longola 5-7cm
19 Telmatochromis Vittatus Shell 4-5cm
20 Triglachromis otostigma 7-9cm
21 Tropheus Kasanga Red Rainbow 8-12cm
22 Tropheus Ikola 10-12cm

MALAWI:
1 Aethiomastacembelus Shiranus Senga Bay 12-18cm
2 Chilotilapia Rhoadesii 5-6cm
3 Copadichromis Borleyi Red Fin 8-14cm
4 Copadichromis Virginalis Gold Crest 5-6cm
5 Lethrinops Red Cap Itungi 3 cm
6 Mylochromis Melanonotus 8-12cm
7 Otopharynx Black Orange Dorsal 5-6cm
8 Otopharynx Lithobates Sulphur Head 7-8cm
9 Otopharynx Tetrastigma 8-12cm
10 Placidochromis Phenochilus Gissel 6-9cm
11 Placidochromis Milomo 7-9cm
12 Protomelas Marginatus 7-9cm
13 Sciaenochromis Fryeri Iceberg 8-12cm
Kinga i Sebastian

S.J. - 27 Maj 2015, 20:58

Witamy,
kilka fotek z ostatniej dostawy. Takie małe piękności :wink: , czyli Petrochromis Macrognathus Namansi

S.J. - 27 Maj 2015, 21:00

Lamprichtis Tanganicanus
Andzin-San - 27 Maj 2015, 21:18

Piękne pysie :!:
Krawiec - 28 Maj 2015, 07:36

A mnie utwierdzają w swoim pięknie Lamprichtis Tanganicanus i gdzieś w swoich przyszłych planach próbuję znaleźć dla nich miejsce. Super ryby :yes:
artkras - 28 Maj 2015, 09:44

Są w ruchu nawet w nocy ;-)
S.J. - 29 Maj 2015, 00:25

Dziękuję za miłe słowa :smile:
Muszę przytaknąć Arturowi- Lamprysie to jakiś "kosmos" :grin: ryba nigdy się nie zatrzymuje...
Zrobić im zdjęcie to dopiero wyzwanie,jak idziemy z aparatem do akwa w którym pływa grupa 30 szt Lamprichtis Tanganicanus to aparat mówi "nie... tylko nie one..please..." :mrgreen:
Potem dwie godzinki ciężkiej walki i może ze 3-4 w miarę dobre zdjęcia.. :grin:
A w czasie karmienia to nawet oczy mają problem z ogarnięciem widoku,wtedy nie ma sensu podchodzić z aparatem,szkoda niszczyć sprzęt,chyba,że ktoś lubi "mazy kolorowe".... :wink:

Krawiec - 29 Maj 2015, 07:13

Temat nie na dziś, ale .....gdzieś w głowie zakiełkował, a to pierwszy krok :mrgreen:
S.J. - 29 Maj 2015, 22:41

Temat nie na dziś, ale .....gdzieś w głowie zakiełkował, a to pierwszy krok :mrgreen:

I to mrowienie w mostku.. :mrgreen:

baqugan - 29 Maj 2015, 23:45

S.J. napisał/a
I to mrowienie w mostku..

coś w tym jest :mrgreen:
chyba muszę Cię odwiedzić

S.J. - 31 Maj 2015, 15:42

Oczywiście zapraszam bardzo :wink:
Pojawiły się ładne petro :mrgreen: i nie tylko... :grin:

S.J. - 28 Czerwca 2015, 18:40

Witam,
Kolejna nowa dostawa ryb zawitała w nasze skromne progi, a wśród nich m.in.:

TANGANIKA
GATUNEK: ROZMIAR:
Chalinochromis Bifrenatus Gold  4-5 cm
Cyprichromis Utinta  5-7 cm
Gnathochromis Permaxillaris 4-5 cm
Greenwoodochromis Bellcrossi 7-9 cm
Julidochromis Transcriptus Kissi 5 cm
Lamprologus Ocellatus Gold 3-4 cm
Limnochromis Auritus 7-9 cm
Mastacembelus Plagiostoma 15-18 cm
Neolamprologus Buescheri Kamakonde 5-7 cm
Neolamprologus Leleupi Orange 5-7 cm
Neolamprologus Tretocephalus 6-8 cm
Synodontis Polli White 3-4 cm
Telmatochromis Vittatus Shell 4-5 cm
Tropheus Black Ikola 8-12 cm
Tropheus Black Caramba 8-10 cm

MALAWI
Aulonocara Kandeense Blue Orchid 7-10 cm
Aulonocara Lwanda Hai Reef 6-10 cm
Aulonocara Mamelela 7-10 cm
Aulonocara Stuartgranti Maleri Maleri Island 7-11 cm
Champsochromis Spilorhynchus  9-10 cm
Copadichromis Borleyi Red Fin  8-12 cm
Petrotilapia Tridentiger Chitimba 6-7 cm
Placidochromis Milomo Mbenji Red 7-9 cm
Placidochromis Jalo Reef  7-11 cm
Protomelas Marginatus 7-9 cm
Sciaenochromis Fryeri Iceberg 8-11 cm
Sciaenochromis Fryeri Snow White 7-10 cm
Taeniolethrinops Furcicauda 7-10 cm

Pozdrawiam,
Kinga

S.J. - 12 Lipca 2015, 01:58

Witam,
Następne ryby właśnie do nas dotarły, a wśród nich:
Altolamprologus Calvus Yellow 4-5 cm
Aplocheilus Pumilum 3-4 cm
Cyprichromis Leptosoma Utinta 5-8 cm
Lamprologus Signatus 3-4 cm
Mastacembelus Plagiostoma 15-20 cm
Neolamprologus Buescheri Zaire Kamakonde 6-7 cm
Neolamprologus Nigriventris 10 cm
Neolamprologus Nigriventris 5-6 cm
Petrochromis Red Bulu Point 6-7 cm
Reganochromis Calliurus 8-10 cm
Xenotilapia Papilio Tembwe 5-7 cm
Xenotilapia Nigrolabiata Red Princess 4-5 cm
Kinga

S.J. - 13 Lipca 2015, 17:03

Kilka fotek Limnochromis Auritus
S.J. - 13 Lipca 2015, 17:09

i kolejne - Xenotilapia papilio Tembwe
junior8 - 14 Lipca 2015, 08:24

Auritusy wyglądają naprawdę pięknie
Krawiec - 14 Lipca 2015, 08:34

junior8 napisał/a
Auritusy wyglądają naprawdę pięknie

Dokładnie tak :grin: :grin: :grin:

baqugan - 14 Lipca 2015, 10:23

Szkoda, że mam tylko jedno szkło bo chyba zdecydowałbym sie na nie :yes:
S.J. - 16 Lipca 2015, 00:45

Kolejne fotki z nowej dostawy.

Petro Red Bulu Point

S.J. - 16 Lipca 2015, 00:46

Neolamprologus Nigriventris
S.J. - 16 Lipca 2015, 00:47

Aplocheilus Pumilum
S.J. - 16 Lipca 2015, 00:49

Triglachromis Otostigma
S.J. - 16 Lipca 2015, 00:51

eretmodusy oraz julido
S.J. - 27 Lipca 2015, 23:19

Ciekawa i ładna odmiana Ophthalmotilapia ventralis czyli Ophthalmotilapia ventralis orange cap
S.J. - 1 Sierpnia 2015, 14:39

Cyprichromis leptosoma Utinta
S.J. - 1 Sierpnia 2015, 14:42

Ciekawa odmiana Paracyprichromis brieni Lusingu Yellow
py1szczak2 - 1 Sierpnia 2015, 15:29

Paracyprichromis brieni Lusingu Yellow - piękne ryby :yes:

Piotrek

Leju - 1 Sierpnia 2015, 15:49

piękne :yes:
S.J. - 6 Sierpnia 2015, 02:58

Jeszcze młodziutkie :wink:
Ale prawda-będą piękne :grin:

S.J. - 25 Sierpnia 2015, 21:04

W piątek 28 sierpnia możliwy dowóz ryb i Back to Nature na trasie Konin - Łódź - Warszawa.
Zainteresowanych proszę o kontakt.

S.J. - 16 Września 2015, 23:40

Witam,
14 września dołączyły do nas następujące ryby:

TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Congo 7-11 cm
Altolamprologus Fasciatus 4-5 cm
Aplocheilus Pumilum 3-4 cm
Callochromis Pleurospilus Burundi 5-6 cm
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 15-18 cm
Eretmodus Cyanostictus Orange Kigoma 6-8 cm
Julidochromis Transcriptus Kissi 4 cm
Lamprichthys Tanganicanus 4-5 cm
Mastacembelus Ellipsifer 20 cm
Neolamprologus Kungweensis 4 cm
Neolamprologus Similis 3-4 cm
Simochromis Babaulti 4-5 cm
Tanganicodus Irsacae Lusingu 7-8 cm
Tropheus Duboisi Maswa 4-6 cm
Tropheus Murago Tanzania 4-5 cm

MALAWI:
Aulonocara Baenschi Benga 6-7 cm
Aulonocara Eureka 6-7 cm
Aulonocara Safran (Hybrid) 6-8 cm
Aulonocara Stuartgranti Ngara 6-7 cm
Buccochromis Rhoadesii 7-8 cm
Copadichromis Borleyi Kadango Red Fin  4-6 cm
Copadichromis Borleyi Kadango Red Fin  8-11 cm
Fossorochromis Rostratus 5-6 cm
Lethrinops Red Cap Itungi 6-8 cm
Nimbochromis Linni 8-10 cm
Nimbochromis Fuscotaeniatus 8-9 cm
Othopharynx Tetrastigma 6-9 cm
Placidochromis Phenochilus Gissel 6-10 cm
Protomelas Steveni Imperial Pombo 5-7 cm
Sciaenochromis Gracilic 10-13 cm

Kinga

S.J. - 18 Września 2015, 00:01

Ryby z nowej dostawy Eretmodus Cyanostictus Orange Kigoma oraz Callochromis Pleurospilus Burundi
kasanga - 18 Września 2015, 19:22

Bylem widzialem .Eretmodusy ZJAWISKOWO PIEKNE!!!
Gdybym mial roslinozercow sam bym chetnie kupil

S.J. - 20 Września 2015, 13:15

Kolejne fotki z nowej dostawy.
S.J. - 23 Września 2015, 22:10

Lamprologus kungweensis
S.J. - 29 Września 2015, 16:21

Kolejne fotki z dostawy. Tym razem alto i nie tylko :wink:
rufus - 4 Października 2015, 19:12

Dzisiaj z Arturem zawitalismy na chwilę do Sebastiana - Tanganika Konin.
Zrobiłem kilka fotek. Szału z nimi nie ma bo trafiliśmy na "czyszczenie" zbiorników i trochę ryb przed naszym przyjazdem się sprzedało, a nastawiałem się na dużą sesję zdjęciową :sad: :wink:

artkras - 4 Października 2015, 20:25

Lechu, kiedy Ty takie foty postrzelałeś, szacun :wink:
rufus - 4 Października 2015, 22:00

artkras napisał/a
Lechu, kiedy Ty takie foty postrzelałeś, szacun :wink:

dzięki, ale tych fotek co nam robił Sebastian podczas oglądania masta przez szkło powiększające nie będę wklejał, bo tam nic nie widać, wszystko nie ostre :mrgreen: .
Jak to on zrobił nie wiem :roll: :wink:

artkras - 4 Października 2015, 22:02

A takie byłyby ciekawe ujęcia :sad:
S.J. - 4 Października 2015, 23:15

Spokojnie Panowie :mrgreen:
Coś się znajdzie :grin:

Andzin-San - 5 Października 2015, 12:03

Piękne ryby i super fotografie :yes:
rufus - 11 Października 2015, 17:04

Poniżej fotka jaką przesłał mi Sebastian podczas odłapania masta.
Uwagę zwraca układ węgorzyków ułożonych w bardzo sympatyczny symbol :grin:

Bernard - 12 Października 2015, 00:12

Rewelacja :)
Krawiec - 12 Października 2015, 08:03

Jeśli to Ci dwaj Panowie, które potem przywiózł ze sobą Artur, to słabo wygląda u niego ich rozmnożenie :mrgreen: Jego Panie mogą nie mieć z Panów pożytku :mrgreen: :lol:
S.J. - 16 Października 2015, 01:03

Witam,
W poniedziałek 19.10.15 możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin. Zainteresowanych proszę o kontakt:609513088
Pozdrawiam
Sebastian

S.J. - 21 Października 2015, 23:42

Nowe trofeusy w firmie.
Stado Tropheus Mpulungu Kasakalawe (WF)

S.J. - 21 Października 2015, 23:43

Kolejna nowa dostawa:

TANGANIKA
Altolamprologus Calvus Black Congo 7-11 cm
Altolamprologus Calvus Yellow 5-6 cm
Altolamprologus Compressiceps Orange Fin Mabilibili 7-11 cm
Altolamprologus Fasciatus 7-11 cm
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 10-15 cm
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 5 cm
Cyprichromis Leptosoma Utinta Red Tail 7-8 cm
Eretmodus Cyanostictus Orange Kigoma 6-8 cm
Julidochromis Regani Kipili 4-6 cm
Lamprichthys Tanganicanus 8-10 cm
Mastacembelus Intermediate 10-12 cm
Neolamprologus Buescheri Kamakonde 5-6 cm
Neolamprologus Mustax Orange 5-6 cm
Neolamprologus Ventralis 6-8 cm
Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon 4-5 cm
Triglachromis Otostigma 7-9 cm
Tropheus Black Ikola 8-11 cm
Tropheus Mpulungu 7-10 cm

MALAWI
Aulonocara Eureka 8-12 cm
Aulonocara Steveni Usisya 10-12 cm
Aulonocara Stuartgranti Maleri Maleri Island 7-11 cm
Buccochromis Rhoadesii 10-13 cm
Copadichromis Borleyi Kadango Red Fin  4-6 cm
Copadichromis Borleyi Kadango Red Fin  8-11 cm
Copadichromis Virginalis Firecrest 3-5 cm
Cynotilapia Zebroides Likoma Red Top 6-9 cm
Cynotilapia zebroides Red Top Lushununu 6-8 cm
Lethrinops Gold Harbour Island 3-4 cm
Metriaclima Zebra Maisoni Reef 8-10 cm
Othopharynx Lithobates Sulphurhead 8-1 cm
Placidochromis Jalo Reef 7-9 cm
Placidochromis Phenochilus Gissel 6-10 cm
Protomelas Steveni Imperial Pombo 5-7 cm
Protomelas Spilonotus Tanzania 8-12 cm
Sciaenochromis Fryeri Iceberg 6-8 cm
Kinga & Sebastian

S.J. - 21 Października 2015, 23:45

Lamprichtis tanganicanus
Leju - 22 Października 2015, 08:40

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
lukper - 22 Października 2015, 18:02

Piękny Tropheus :yes: :yes: :yes:
Radek - 25 Października 2015, 12:21

kasakalawe są super , Seba ile masz szt tych trofci ?
S.J. - 25 Października 2015, 22:11

Prawda,są rewelacyjne.
Radek mam stadko 50 szt :wink:

S.J. - 17 Listopada 2015, 00:46

Witam,
W niedziele 22 listopada możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Poznań-Oborniki-Wałcz-Polczyn Zdrój.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Kinga

Trofcik - 24 Grudnia 2015, 23:19

Byłem osobiście widziałem podziwiałem i nie które do dzisiaj mi się śnią cudowne miejsce a i sam właściciel wydaje się być miłym człowiekiem :)
S.J. - 14 Stycznia 2016, 01:31

Witam,
Kolejne ryby zagościły w naszych zbiornikach, a wśród nich m.in.:

TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Kapampa 7-12 cm
Altolamprologus Calvus Black Pectoral 4-5 cm
Benthochromis Tricoti 5-7 cm
Cyphotilapia Gibberosa Moba Blue Zaire 4-5 cm
Cyphotilapia Gibberosa Moba Blue Zaire 12-18 cm
Eretmodus Cyanostictus Makombe 6-7 cm
Eretmodus Cyanostictus Orange Kigoma 7-8 cm
Julidochromis Transcriptus Kissi 4-5 cm
Lamprologus Meleagris 3-4 cm
Lamprologus Speciosus 3-4 cm
Mastacembelus Ellipsifer 15-20 cm
Mastacembelus Intermediate 14-18 cm
Mastacembelus Plagiostoma 15-20 cm
Neolamprologus Falcicula Cygnus 4-6 cm
Neolamprologus Kungweensis 3-4 cm
Neolamprologus Similis 3 cm
Neolamprologus Ventralis 6-7 cm
Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon 7-11 cm
Petrochromis Trewavasae 7-9 cm
Spathodus Erythrodon Kabezi 6-7 cm
Spathodus Erythrodon Kigoma 7-8 cm
Tropheus Black Kiriza 7-10 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 8-11 cm
Tropheus Moorii Mpulungu 6-8 cm
Xenotilapia Enantiopus Melanogenys Kilesa 6-7 cm

MALAWI:
Aulonocara Baenschi Benga 8-11 cm
Aulonocara Safran 7-9 cm
Aulonocara Stuartgranti Chitimba Maulana 7-11 cm
Copadichromis Borleyi Kadango Red Fin  8-12 cm
Copadichromis Virginalis Firecrest 5-6 cm
Cynotilapia White Top Hara Galileya Reef 4-5 cm
Cynotilapia Zebroides Cobue 4 cm
Cynotilapia Zebroides Jalo Reef 4-6 cm
Cyrtocara Moorii 7-10 cm
Dimidiochromis Compressiceps 5-6 cm
Nimbochromis Venustus 4 cm
Otopharynx Lithobates Black Orange Dorsal 6-10 cm
Placidochromis Phenochilus Gissel 7-9 cm
Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips 5-7 cm
Protomelas Hertae 8-12 cm
Pseudotropheus Johannii Gome 7-9 cm
Sciaenochromis Fryeri 9-11 cm

Kinga & Sebastian

S.J. - 14 Stycznia 2016, 01:32

Zdjęcia niebawem :mrgreen:
jacekkudla - 14 Stycznia 2016, 08:46

Byłem wczoraj i na własne oczy widziałem :) ryby śliczne i w super kondycji :)
Leju - 14 Stycznia 2016, 09:05

S.J. napisał/a
Witam,

Mastacembelus Intermediate 14-18 cm

Dziękuje ;) czasem niemożliwe, staje się możliwe :mrgreen:
Mały już czeka na kolegów :twisted:

S.J. - 14 Stycznia 2016, 21:43

Kilka fotek z nowej dostawy
Leju - 14 Stycznia 2016, 21:47

A gdzie Masta... :(
S.J. - 14 Stycznia 2016, 22:04

Kilka fotek jak narazie gnatów, będą i masta .... :wink:
Jakub31 - 15 Stycznia 2016, 08:20

A gdzie zdjęcia Petrochromisów i tropheusów Seba..
S.J. - 16 Stycznia 2016, 10:26

Są i tropheusy ..... :wink:
S.J. - 16 Stycznia 2016, 10:29

c.d. tropheusów ...
junior8 - 16 Stycznia 2016, 21:13

tropheus kasakalawe rewelacja.
na żywo wyglądają super.

S.J. - 25 Stycznia 2016, 01:33

Witam,
Kolejne nowe ryby w naszych skromnych progach:
TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Kapampa 7-12 cm
Altolamprologus Calvus Black Pectoral 4-5 cm
Altolamprologus Compressiceps Gold Head Muzi 3-4 cm
Altolamprologus Compressiceps Kigoma Red Fin 3-4 cm
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Kitumba 6-9 cm
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Yellow Head Kekese 8-9 cm
Cyprichromis Leptosoma Utinta 7-8 cm
Cyprichromis Microlepidotus Bemba 7-10 cm
Cyprichromis Microlepidotus Black Kiriza 7-10 cm
Enantiopus Melanogenys Kavala 7-9 cm
Lamprologus Ocellatus Gold 3 cm
Neolamprologus Leleupi Orange 4-5 cm
Neolamprologus Marunguensis 4-5 cm
Neolamprologus Nigriventris (rezerw.) 4-5 cm
Neolamprologus Tretocephalus 4-5 cm
Petrochromis Trewavasae 4-5 cm
Tropheus Black Bulu Point Kirschfleck (rezerw.) 7-10 cm
Tropheus Moorii Mpulungu 7-8 cm
Tropheus Red Belly 4-5 cm
MALAWI:
Copadichromis Kawanga 8-12 cm
Copadichromis Virginalis Firecrest 5-6 cm
Lethrinops Albus Kande Island 8-12 cm
Lethrinops Marginatus 8-12 cm
Lethrinops Red Cap Itungi 6-9 cm
Cyrtocara Moorii 6-7 cm
Nimbochromis Venustus 10-12 cm
Otopharynx Lithobates Black Orange Dorsal 6-10 cm
Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips 5-7 cm
Sciaenochromis Fryeri 9-11 cm
Serdecznie zapraszamy.
Kinga & Sebastian :smile:

S.J. - 31 Stycznia 2016, 11:36

Fotki Cyprichromis Leptosoma Jumbo Kitumba i Cyprichromis Microlepidotus Bemba
S.J. - 14 Lutego 2016, 22:08

Witam,
W dniu 18.02.2016 możliwy dowóz ryb na trasie Konin - Września - Poznań - Nowy Tomyśl - Świebodzin.

S.J. - 22 Lutego 2016, 01:17

Witam,
Do naszych akwariów zawitali nowi mieszkańcy:
TANGANIKA:
Altolamprologus Compressiceps Gold Head 7-12 cm
Auchenoglanis Tanganicanus 10-14 cm
Benthochromis Tricoti 6-7 cm
Eretmodus Mbita Island 6-8 cm
Lamprologus Speciosus 3 cm
Lamprichthys Tanganicanus 6-7 cm
Neolamprologus Falcicula Cygnus 5-7 cm
Neolamprologus Furcifer (rezerw.) 10-12 cm
Synodontis Polli White 4 cm
Tanganicodus Irsacae Katonga 6-8 cm
Tanganicodus Irsacae Moba (rezerw.) 6-7 cm
Tropheus Black Bemba 5-6 cm
Tropheus Black Bemba 8-10 cm
Tropheus Black Caramba 9-12 cm
Tropheus Ilangi Yellow 6-9 cm
Tropheus Kirschfleck 4-6 cm
Tropheus Kirschfleck (rezerw.) 7-10 cm
Tropheus Yungu 8-10 cm
Xenotilapia Flavipinnis Lyamembe 6-7 cm
Xenotilapia Enantiopus Melanogenys Chisanze 6-9 cm
MALAWI:
Aulonocara Baenschi Benga 6-9 cm
Aulonocara Maulana 6-8 cm
Buccochromis Rhoadesii 10-12 cm
Labidochromis Hongi Super Red 5-6 cm
Metriaclima Zebra Chilumba Maisoni Reef 8-12 cm
Metriaclima Zebra Chilumba Luwino Reef 7-9 cm
Metriaclima Zebra Gold Kawanga 6-8 cm
Nimbochromis Linni 10-12 cm
Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips 6-8 cm
Protomelas Hertae 8-10 cm
Pseudotropheus Perileucos 6-8 cm
Sciaenochromis Fryeri Snow White 7-10 cm
Kinga & Sebastian

S.J. - 22 Lutego 2016, 01:21

W dniu 24 lutego możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Koło - Krośniewice - Kutno - Gostynin - Płock.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088

S.J. - 25 Marca 2016, 00:27

W dniu 30 marca możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Inowrocław-Toruń-Grudziądz-Tczew-Gdańsk-Gdynia-Władysławowo. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:609-513-088
Pozdrawiamy Kinga&Sebastian

S.J. - 13 Maj 2016, 00:39

Witam,
We wtorek zawitały do nas nowe rybki, a wśród nich:

TANGANIKA:
Altolamprologus Compressiceps Black 6-10 cm
Altolamprologus Compressiceps Gold Head 7-12 cm
Altolamprologus Compressiceps Sumbu Shell 3-4 cm
Benthochromis Tricoti 6 cm
Cyphotilapia Gibberosa Moba Blue Zaire 12-18 cm
Cyprichromis Leptosoma Katete 8-10 cm
Cyprichromis Leptosoma Kitumba 7-9 cm
Cyprichromis Leptosoma Utinta 6-7 cm
Cyprichromis Microlepidotus Caramba 7-9 cm
Eretmodus Cyanostictus Makombe 5-7 cm
Eretmodus Ikola 4-5 cm
Julidochromis Regani Kipili 5-6 cm
Lamprologus Meleagris 3-4 cm
Lamprologus Speciosus 3 cm
Neolamprologus Brevis Chaitika 3-5 cm
Neolamprologus Pectoralis (nie na sprzedaż) 10-12 cm
Neolamprologus Kungwensis 3 cm
Neolamprologus Sexfasciatus 8-12 cm
Neolamprologus Ventralis 6-8 cm
Tropheus Kasakalawe 7-10 cm
Tropheus Muzi 7-10 cm
Xenotilapia Flavipinnis Nyanza Lac 5-6 cm
Xenotilapia Papilio Kanoni 7-9 cm

MALAWI:
Aulonocara Firefish 5-7 cm
Aulonocara Stuartgranti Chitimba Maulana 7-11 cm
Buccochromis Rhoadesii 8-10 cm
Buccochromis Rhoadesii XL 15-30 cm
Exochochromis Anagenys Yellow 7-9 cm
Labidochromis Hongi Super Red 6-7 cm
Otopharynx Lithobates Black Orange 6-7 cm
Placidochromis Milomo 8-10 cm
Protomelas Hertae 8-12 cm
Pseudotropheus Interruptus Chizumulu 6-8 cm

Kinga & Sebastian

S.J. - 7 Czerwca 2016, 01:43

Witamy,
Kolejna dostawa w TK:

TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Yellow 6-8 cm
Altolamprologus Compressiceps Kigoma Red 5 cm
Chalinochromis Brichardi Black Mask 4-6 cm
Cyphotilapia Gibberosa Moba Blue Zaire 5 cm
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Yellow Head Kekese 7-9 cm
Cyprichromis Microlepidotus Black Kiriza 7-10 cm
Cyprichromis Microlepidotus Caramba 7-9 cm
Julidochromis Marlieri Magara 5 cm
Neolamprologus Brevis Kigoma 3-4 cm
Neolamprologus Caudopunctatus Kapampa 3-4 cm
Neolamprologus Kungwensis 3 cm
Neolamprologus Longicaudatus 6-8 cm
Neolamprologus Pectoralis (rezerw.) 5 cm
Neolamprologus Tretocephalus 6-7 cm
Neolamprologus Ventralis 5-7 cm
Tropheus Red Belly 6 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 7-10 cm
Xenotilapia Enantiopus Melanogenys Karema 5 cm
Xenotilapia Nigrolabiata Red Princess 5 cm

MALAWI:
Aulonocara Jacobfreibergi Eureka 5-6 cm
Buccochromis Rhoadesii 10-12 cm
Copadichromis Kawanga 5 cm
Metriaclima Zebra Chilumba Maisoni Reef 6-7 cm
Otopharynx Lithobates Black Orange 6-7 cm

Kinga & Sebastian

S.J. - 14 Czerwca 2016, 20:23

Kilka fotek z nowej dostawy
S.J. - 9 Sierpnia 2016, 01:07

W dniu 28 sierpnia możliwy dowóz ryb na trasie: Konin-Inowrocław-Toruń-Grudziądz-Tczew-Gdańsk-Gdynia-Wejherowo-Łeba . Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:609-513-088
Pozdrawiamy Kinga&Sebastian

S.J. - 29 Sierpnia 2016, 22:08

Witam,
Kolejna dostawa już u nas:
Altolamprologus Compressiceps Kigoma Red 5 cm
Chalinochromis Brichardi Black Mask 4-6 cm
Eretmodus Cyanostictus Kigoma 6-7 cm
Cyathopharynx Foai Linangu 4-5 cm
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 7-8 cm
Cyprichromis Microlepidotus Caramba 7-10 cm
Lamprologus ocellatus Isanga Gold 3-5 cm
Neolamprologus Caudopunctatus Kapampa 4-5 cm
Neolamprologus Kungwensis 3-4 cm
Tropheus Brichardi Kavala 3-5 cm
Tropheus Duboisi Maswa 9-11 cm
Tropheus Kiriza Yellow 4-5 cm
Tropheus Moorii Chipimbi 8-10 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 7-10 cm
Xenotilapia Nigrolabiata Red Princess 6-7 cm
Zapraszamy :smile:
Kinga & Seba

S.J. - 18 Września 2016, 23:14

Witam,
W dniu 23.09.2016 (piątek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Poznań - Nowy Tomyśl - Świebodzin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 26 Września 2016, 01:33

Witamy,
Właśnie dotarła do nas nowa dostawa:

TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Pectoral 6-11 cm
Altolamprologus Compressiceps Chaitika Gold 7-12 cm
Altolamprologus Compressiceps Gold Head Kasanga 7-10 cm
Benthochromis Tricoti 5-6 cm
Benthochromis Tricoti 16-22 cm
Eretmodus Cyanostictus Blue Spotted Zambia 6-9 cm
Eretmodus Cyanostictus Ulwile Blue Spots 5-7 cm
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 4-5 cm
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Azuri Kekese 8-10 cm
Julidochromis Regani Kipili 5 cm
Lamprologus Speciosus 3-4 cm
Neolamprologus Sexfasciatus 8-12 cm
Neolamprologus Tetracanthus 9-11 cm
Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon 7-10 cm
Tropheus Black Ikola 8-11 cm
Tropheus Duboisi Maswa 9-11 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 8-11 cm
Xenotilapia Enantiopus Melanogenys Kilesa 7-8 cm

MALAWI:
Aulonocara Blue Neon Undu 7-9 cm
Aulonocara Eureka 7-11 cm
Aulonocara Firefish Show 7-9 cm
Aulonocara Hansbaenschi Red Flush 7-10 cm
Aulonocara Lwanda Hai Reef 6-9 cm
Aulonocara Maulana 7-11 cm
Aulonocara Safran ( Hybride ) 6-7 cm
Aulonocara Steveni Blue Neon Hai Reef 7-8 cm
Buccochromis Rhoadesii 6-8 cm
Copadichromis Trewavasae ( Mloto Chizumulu ) 4 cm
Exochochromis Anagenys Yellow 6-10 cm
Fossorochromis Rostratus 8-10 cm
Metriaclima Zebra Chilumba Maisoni Reef 4-5 cm
Nimbochromis Venustus 6-10 cm
Othopharynx Lithobates Black Orange Dorsal 7-11 cm
Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips 6-8 cm
Placidochromis Phenochilus Tansania 4 cm
Pseudotropheus Interruptus ( Johannii Chizumulu ) 7-10 cm
Sciaenochromis Fryeri Snow White 7-9 cm

Kinga & Sebastian

S.J. - 29 Września 2016, 15:16

Witam,
W dniu 1.10.2016 (niedziela) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Łódź - Żyrardów - Grójec - Białobrzegi - Dęblin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 10 Października 2016, 01:57

Witam,
Kolejna nowa dostawa:

TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Pectoral 6-11 cm WF
Benthochromis Tricoti 14-20 cm WF
Cyathopharynx Foai Linangu 5-7 cm F1
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 6-9 cm F1
Ophthalmotilapia Ventralis Kambwimba 6-7 cm F1
Tropheus Black Kirschfleck Bulu Point 7-10 cm WF
Tropheus Brichardi Ulwile 8-12 cm WF
Tropheus Duboisi Maswa 8-10 cm WF
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 8-11 cm WF
Xenotilapia Enantiopus Melanogenys Kilesa 6-8 cm F1

MALAWI:
Aulonocara Blue Neon Undu 6-8 cm F1
Aulonocara Lwanda Hai Reef 6-10 cm WF
Copadichromis Kawanga 5-6 cm F1
Exochochromis Anagenys Yellow 6-10 cm F1
Nyassachromis Nyassae Itungi 6-9 cm HW
Otopharynx Lithobates Sulphur Head 8-12 cm HW
Protomelas Spilonotus Tanzania 15 cm WF
Serdecznie zapraszamy!
Kinga & Sebastian

TomaszZiz - 10 Października 2016, 07:24

Sebastian,
Wiesz ,że przyczyniasz się do wyniszczania populacji ?

cf. Duboisi Maswa :
CCR
Critically Endangered
Species facing an extremely high risk of extinction in the wild in the immediate future (same as 'EE' used by de Rham and Nourissat).

sp. Bulu Point :
Ryba odłowiana w parku Mahale gdzie panuje absolutny zakaz odławiania ryb - czyli nielegalny odłów, chyba ,że to ryby ze skupu ?

S.J. - 10 Października 2016, 16:31

Tobias miał te ryby w swoim pokazowym akwarium( show tank,odłowione ponad 2 lata temu a więc przed wprowadzeniem zakazu odłowu) ). Już jakiś czas temu jak byłem u niego miałem okazje je obserwować...
Udało mi się odkupić od niego dwie małe grupy.
Nie było to moje jakieś specjalne życzenie/prośba o odłów tych ryb.
Więc nie sądzę,że przyczyniam się do wyniszczenia populacji.
Ryby dorosłe zostają u mnie.
Wiem,że odłów tych ryb w tym momencie jest zakazany.
Ale były u importera,piękne okazy,po długich namowach (nie bardzo chciał odsprzedać) przywiozłem po kilkanaście sztuk.

S.J. - 23 Października 2016, 14:48

Witam,
W dniu 24.10.2016 (poniedziałek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Łódź - Piotrków Trybunalski - Częstochowa - Katowice - Kraków. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 26 Października 2016, 01:41

Witam,
W dniu 27.10.2016 (czwartek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Poznań - Nowy Tomyśl - Świebodzin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 31 Października 2016, 22:36

NOWA DOSTAWA 26.10.2016:
TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Zambia 7-11 cm WF
Benthochromis Tricoti 15-21 cm WF
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 7-9 cm F1
Enantiopus Melanogenys Kilesa 7-9 cm F1
Enantiopus Melanogenys Utinta 8-11 cm WF
Paracyprichromis Nigripinnis Blue Neon 7-10 cm WF
Tropheus Black Caramba 5-7 cm F1
Tropheus Brichardi Kawala 4-6 cm F1
Tropheus Moorii Mpulungu Kasakalawe 7-10 cm WF
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 8-11 cm WF
MALAWI:
Aulonocara Blue Neon Undu 7-10 cm WF
Aulonocara Lwanda Hai Reef 7-10 cm WF
Aulonocara Mamelela 6-9 cm WF
Aulonocara Usisya 7-10 cm WF
Exochochromis Anagenys Yellow 7-10 cm F1
Labeotropheus Trewavasae Higga Reef 10-12 cm WF
Protomelas Spilonotus Tanzania 15 cm WF
Kinga & Sebastian

S.J. - 22 Listopada 2016, 15:19

Miło nam poinformować, że podjęliśmy współpracę z bezpośrednim importerem ryb
z jeziora Tanganika firmą Lake Cichlid Company z Kopenhagi reprezentowaną przez Jana Hommela (Van Der Lemmoh) stając się wyłącznym dilerem na teren Polski. LC Company posiada w Afryce 2 stacje odłowowe:
- Kigoma Tanzania
- Mpulungu Zambia
Większości z Was Van Der Lemmoh kojarzyć się może z aktywnie działającym
na portalach społecznościowych pasjonatem ryb, który z zaangażowaniem i chęcią bierze udział w dyskusjach, doradza, pomaga i odpowiada na zadawane pytania. Poza tym,
że ma ogromną wiedzę jest także praktykiem – w czasie częstych podróży do Afryki nurkuje w jeziorze i osobiście bierze udział w połowach. Jest propagatorem ochrony dóbr naturalnych Tanganiki, a co za tym idzie nie odławia gatunków zagrożonych.
Pierwszy import z LC Company stanowią:
- Tropheus Canary Cheek;
- Tropheus Black Lueba;
- Eretmodus Cyanostictus Ubwari;
- Eretmodus Cyanostictus Moliro;
- Altolamprologus Calvus Black Moliro;
- Cyphotilapia Gibberosa (Frontosa) Moba.
Mamy nadzieję, że współpraca z firmą LC Company pozwoli na sprowadzenie
do naszego kraju wielu ciekawych gatunków ryb.
Serdecznie zapraszamy!

lukper - 22 Listopada 2016, 22:13

S.J. napisał/a
Miło nam poinformować, że podjęliśmy współpracę z bezpośrednim importerem ryb
z jeziora Tanganika firmą Lake Cichlid Company z Kopenhagi reprezentowaną przez Jana Hommela (Van Der Lemmoh) stając się wyłącznym dilerem na teren Polski.

Brawo TY :yes: :yes: :yes:

Seba, a może jakaś mała prezentacja - zdjęcia z pobytu :wink:

S.J. - 23 Listopada 2016, 00:50

Tym razem było trochę za mało czasu na zrobienie fotorelacji, ale niebawem z pewnością podzielimy się z Wami większą wiedzą na temat hodowli Jana :-)
Na tą chwilę możemy napisać, że w Kopenhadze Jan ma około 25 zbiorników, natomiast główna baza znajduje się w Dar es Salaam w Tanzanii.

Leju - 23 Listopada 2016, 07:39

Super:)!
Co z tranaportem? Będziesz musial jezdzic specjalnie do Danii?
Pierwsza dostawa wyglada zacnie, szczegolnie interesuje mnie.jak.wyglada moja ciagle aktualna "milosc" Tropheus Canary:)

maciek897 - 23 Listopada 2016, 08:38

Świetna informacja :D :yes:
Andzin-San - 23 Listopada 2016, 12:42

Tak jak już wspominałem wcześniej cieszę się bardzo, że nawiązała się współpraca między Wami :mrgreen: :yes:
Jak widać Jan oferuje sporo nowości , ryby na fotkach wyglądają, że są w b. dobrej kondycji i z pewnością cena w zakupie w szczególności dla naszych klubowiczów będzie atrakcyjna :wink:
Z tego co opowiadał mi godne pochwały jest również to, że odławiając niektóre gatunki w jeziorze w zamian planuje lub już to czyni - a mianowicie zarybianie narybkiem :yes:
Kolejnym plusem jest to, że może kiedyś w przyszłości ... znajdzie się kilku chętnych do odwiedzin w bazach odłowowych - zaproszenie już przesyłał :grin:
Jest to również osoba, która deklarowała swoje prezentacje na naszych spotkaniach - wszystko jest tylko w dogadaniu szczegółów ...

pinkiPL - 23 Listopada 2016, 14:31

Bardzo dobra wiadomość.

A czy gdzieś można zobaczyć zdjęcia tych rybek (tzn. u Jana) czy tylko wujek google ??

Gołąbek - 23 Listopada 2016, 20:28

Wróciłem właśnie od Sebastiana i powiem tak.Ryby rewelacja a calvusy powalaja.Nie widzialem jeszcze nigdzie takich ładnych. :yes:
S.J. - 24 Listopada 2016, 13:35

Leju - z dostawami jest kilka opcji. Może nawet uda się odbierać ryby z promu w Szczecinie.
Canary wkleję,jak będzie chwilka :wink:

S.J. - 24 Listopada 2016, 13:49

Andzin-San (pozdrowienia od Jana :wink: )
Dokładnie tak, ryby bardzo ciekawe,kondycja dobra,bardzo dobrze przygotowane do transportu. :yes:
Rozmawialiśmy też o zarybianiu narybkiem, super pomysł. :smile:
Oczywiście,że ceny dla klubowiczów będą atrakcyjne :grin:
Jeśli chodzi o odwiedziny baz odłowowych, Jan ma dom w Dar Es Salaam który teraz remontuje z myślą o przyjmowaniu gości. Także zaproszenie jest aktualne i z tego co mówił,jest szansa,że opłaty za nocleg będą minimalne :yes: :mrgreen:

Andzin-San - 24 Listopada 2016, 23:56

S.J. napisał/a
Andzin-San (pozdrowienia od Jana :wink: )
Dokładnie tak, ryby bardzo ciekawe,kondycja dobra,bardzo dobrze przygotowane do transportu. :yes:
Rozmawialiśmy też o zarybianiu narybkiem, super pomysł. :smile:
Oczywiście,że ceny dla klubowiczów będą atrakcyjne :grin:
Jeśli chodzi o odwiedziny baz odłowowych, Jan ma dom w Dar Es Salaam który teraz remontuje z myślą o przyjmowaniu gości. Także zaproszenie jest aktualne i z tego co mówił,jest szansa,że opłaty za nocleg będą minimalne :yes: :mrgreen:

Czyli same pozytywne wieści :grin: :yes:
Dziekuję za pozdrowienia ! :grin:

S.J. - 7 Grudnia 2016, 22:34

Pierwsze fotki nowych ryb z dołowu od nowego dostawcy z Danii. Ryby mają się dobrze i powoli przechodzą aklimatyzację.
Ciekawostką z trofeusów jest rzadko spotykana odmiana z grupy "black" tj. Lueba.

S.J. - 7 Grudnia 2016, 22:37

A tu nowe eretmodusy. Dość ciekawe odmiany czyli Moliro i Ubwari. Szczególnie ciekawe jest ubarwienie wariantu Moliro, tj. połączenie ubarwienia E. marksmithi (pasy na tułowiu) i E. cyanostictus (kropki na tułowiu).
S.J. - 15 Grudnia 2016, 18:51

Witam,
W dniu 18.12.2016 (niedziela) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Poznań - Nowy Tomyśl - Świebodzin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 5 Stycznia 2017, 16:06

Witam,
W dniu 10.01.2017 (wtorek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Września - Poznań - Nowy Tomyśl - Wolsztyn. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 18 Stycznia 2017, 12:11

Witam,
W dniu 22.01.2017 (Niedziela) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Łódź - Piotrków Trybunalski. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 6 Marca 2017, 14:44

Witam,
W dniu wczorajszym nowe rybki zawitały do naszych zbiorników, a wśród nich:
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 11-18 cm
Eretmodus Cyanostictus Blue Spotted Zambia 6-8 cm
Eretmodus Cyanostictus Ubwari 6-8 cm
Eretmodus Cyanostictus Mamalesa 5-8 cm
Reganochromis Calliurus 12-16 cm
Spathodus Erythrodon Kalya 5-7 cm
Tropheus Brichardi Red Cheek 8-12 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 7-11 cm
Tropheus Red Belly 7-8 cm
Kinga & Sebastian

S.J. - 16 Marca 2017, 18:50

Witam,
W dniu 20.03.2017 (poniedziałek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Września - Poznań - Nowy Tomyśl - Wolsztyn. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 23 Marca 2017, 16:26

Witam,
W dniu 26.03.2017 (Niedziela) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Jarocin - Gostyń - Rawicz. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 1 Maj 2017, 15:13

Witam,
W dniu 6.05.2017 (Sobota) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Krośniewice - Gostynin - Płock. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 30 Maj 2017, 15:26

Witam,
W dniu 1.06.2017 (czwartek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Poznań - Nowy Tomyśl - Świebodzin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 6 Czerwca 2017, 23:07

Nowa dostawa :smile:
TANGANIKA:
Aethiomastacembelus Intermediate 16
Altolamprologus Calvus Black Sambia 6-10
Altolamprologus Compressiceps Sumbu Shell 3-4
Altolamprologus Compressiceps Kigoma 6-10
Benthochromis Tricoti 11-13
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 7-8
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Speckleback Moba 8-10
Cyprichromis Microlepidotus Bulu Point 6-7
Julidochromis Regani Kipili 6-8
Lamprichthys Tanganicanus 5-7
Lamprologus Speciosus 3-4
Lepidiolamprologus Lemairii 8-14
Neolamprologus Similis 3-4
Petrochromis Longola 6-7
Synodontis Polli White 3-4
Tanganicodus Irsacae Kigoma 5-7
Xenotilapia Enantiopus Melanogenys Karema 7-10
Xenotilapia Ochrogenys Ndole 6

MALAWI:
Aristochromis Christyi 7-9
Buccochromis Rhoadesii Yellow 7-8
Copadichromis Borleyi Red Fin 8-14
Copadichromis Trewavasae Chizumulu 8-11
Exochochromis Anagenys Yellow 6-8
Labidochromis Hongi Red Top 5
Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips 5-6
Protomelas Steveni Imperial Gome 8-11
Pseudotropheus Saulosi 4
Sciaenochromis Fryeri Purple Red 8-12
Taeniochromis Holotaenia 7-9
Tyrannochromis Nigriventer 8-10
Serdecznie zapraszamy do Konina :smile:

S.J. - 19 Września 2017, 15:16

Witam,
W dniu 22.09.2017 (piątek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Łódź. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 30 Września 2017, 18:20

Witam,
W dniu 5.10.2017 (czwartek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Poznań - Nowy Tomyśl - Świebodzin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 19 Października 2017, 22:25

Witam,
Nowa powakacyjna dostawa:
Tropheus Mkuyu
Tropheus Bemba
Tropheus Kasanga Red Rainbow
Tropheus Kirschfleck
Cyphotilapia Gibberosa Moba
Cyprichromis Jumbo Yellow Head Cape Mpimbwe

S.J. - 11 Stycznia 2018, 01:12

Nowy Rok = Nowa Dostawa :smile:

TANGANIKA
Altolamprologus Compressiceps Sumbu Shell 3-4
Benthochromis Tricoti 14-16
Cyathopharynx Furcifer Resha 4-6 REZERW
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 10-12
Cyprichromis Microlepidotus Bulu Point 7-9
Eretmodus Cyanostictus Kasanga 6-8
Eretmodus Cyanostictus Orange Kigoma 5-7
Lamprichthys Tanganicanus 5-8
Neolamprologus Kungwensis 3-4
Neolamprologus Leleupi Karilani 8-10
Synodontis Polli White 4-5
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 8-12
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 6
Tropheus Murago Tanzania 8-12 REZERW

MALAWI
Aulonocara Blue Neon Undu 6-10
Aulonocara Eureka 6-9
Aulonocara Lwanda Hai Reef 8-12
Aulonocara Mamelela 8-12
Champsochromis Spilorhynchus 7-9
Copadichromis Cyaneus Zimbawe 11-14 REZERW
Copadichromis Cyaneus Zimbawe 6-8
Copadichromis Virginalis Chitimba 6-8
Fossorochromis Rostratus 10-12
Othopharynx Black Orange Dorsal 6-8
Placidochromis Johnstoni Solo 4-5
Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips 8-11

WIKTORIA
Astatotilapia Aeneocolor Yellow Belly 4-5 REZERW
Astatotilapia Latifasciata 4-5 REZERW
Haplochromis Red Back Scraper 4-6 REZERW
Neochromis Rufocaudalis 4-5 REZERW
Paralabidochromis Chilotes Ruti Island 8-12 REZERW
Yssichromis Piceatus 4-6 REZERW

Serdecznie zapraszamy :grin:
Kinga & Sebastian

S.J. - 27 Lutego 2018, 13:46

I jeszcze trochę więcej rybek :smile:

TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Pectoral 7-10 cm
Altolamprologus Calvus Black Sumbu 6-9 cm
Altolamprologus Compressiceps Goldhead Kantalamba 7-13 cm
Benthochromis Tricoti  4-5 cm REZERW
Benthochromis Tricoti  15-17 cm REZERW
Cyprichromis Leptosoma Jumbo Kitumba 8-10 cm
Cyprichromis Microlepidotus Bulu Point 8-10 cm
Eretmodus Cyanostictus Mbita 5-7 cm
Eretmodus Cyanostictus Blue Spotted Sambia 6-8 cm
Lamprologus Callipterus 3-6 cm
Lamprologus Ocellatus Blue 3-4 cm
Lamprologus Ocellatus Gold 3-4 cm
Lamprichthys Tanganicanus 5-7 cm REZERW
Lepidiolamprologus Lemairii 4-5 cm
Mastacembelus Moorii 16-20 cm
Petrochromis Trewavasae 12-15 cm
Reganochromis Calliurus 10-12 cm
Synodontis Polli White 5 cm
Telmatochromis Lufubu  3-5 cm
Tropheus Brichardi Canary Cheek 4-6 cm
Tropheus Moorii Kasakalawe 7-8 cm
Tropheus Moorii Moliro 7-8 cm
Tropheus Murago Tanzania 4-6 cm REZERW
Tropheus Sizunga 8-12 cm

MALAWI:
Buccochromis Nototaenia 10 cm
Champsochromis Caeruleus 8-10 cm
Lichnochromis Acuticeps 5-7 cm
Lichnochromis Acuticeps 8-10 cm REZERW
Lichnochromis Acuticeps 14-18 cm REZERW
Mylochromis Mchuse 10-12 cm REZERW
Otopharynx Lithobates Black Orange 5-9 cm
Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips 8-10 cm
Taeniolethrinops Praeorbitalis 10-14 cm REZERW

TŁA I MODUŁY BACK TO NATURE:
info po zapytaniu mailowym

Zapraszamy :grin:
Kinga & Sebastian

S.J. - 19 Marca 2018, 16:36

Witam,
W dniu 23.03.2018 (piątek) możliwy dowóz ryb na trasie: Konin - Poznań - Nowy Tomyśl - Świebodzin. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: 609-513-088.
Pozdrawiam,
Sebastian

S.J. - 30 Marca 2018, 00:29

NOWA DOSTAWA:
1. TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Pectoral 8-12 cm
Altolamprologus Compressiceps Mandarin (Rubumba Kongo) 3-4 cm
Benthochromis Tricoti 15-17 cm REZERW
Cyprichromis Leptosoma Utinta Red Tail 6-7 cm
Eretmodus Cyanostictus Mbita 5-7 cm
Lamprologus Meleagris 3 cm
Mastacembelus Moorii 16-20 cm
Neolamprologus Leleupi Yellow 4-5 cm
Tanganicodus Irsacae Kibishi 5-7 cm REZERW
Telmatochromis Vittatus Shell 3-4 cm REZERW
Tropheus Bulu Point Siyeswe 3-4 cm
Tropheus Ilangi Yellow 3-5 cm REZERW
Tropheus Kiriza Gold Mutation 4-6 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 8-12 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 4-5 cm
Tropheus Moorii Moliro 3-4 cm
2. TŁA I MODUŁY BACK TO NATURE

S.J. - 7 Czerwca 2018, 02:36

W piątek 08.06. możliwy dowóz ryb na trasie Konin-Września-Poznań-Nowy Tomyśl-Świebodzin-Świecko :smile:
S.J. - 12 Czerwca 2018, 19:33

DOSTAWA 09.06.2018
TANGANIKA:
Altolamprologus Calvus Black Pectoral 7-10 cm
Altolamprologus Compressiceps Goldhead Kasanga 7-13 cm
Altolamprologus Compressiceps Mandarin 3-4 cm
Cyphotilapia Gibberosa Moba Blue Zaire 7-8 cm
Eretmodus Marksmithi Orange Kigoma 6-8 cm
Eretmodus Cyanostictus Blue Spotted Sambia 3-5 cm
Lamprologus Ocellatus Kitumba 3-4 cm
Neolamprologus Leleupi Karilani 9-11 cm REZERW
Neolamprologus Nigriventris 8-10 cm
Mastacembelus Ellipsifer 16-30 cm
Ophthalmotilapia Ventralis Orange Cap 5-7 cm
Tropheus Black Bulu Point (Kirschfleck) 7-10 cm REZERW
Tropheus Black Bulu Point (Kirschfleck) 3-4 cm
Tropheus Brichardi Malagarasi 8-11 cm
Tropheus Duboisi Maswa 4-7 cm
Tropheus Moorii Golden Kazumba 8-11 cm
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 8-10 cm REZERW
Tropheus Moorii Kasanga Red Rainbow 5-7 cm
Tropheus Moorii Lufubu Purple Rainbow 8-10 cm
Tropheus Moorii Moliro 3 cm
Tropheus Moorii Moliro 7-8 cm
Xenotilapia Ochrogenys Kekese 3-5 cm

MALAWI:
Aulonocara Lwanda 8-10 cm
Aulonocara Mamelela 8-12 cm
Aulonocara Red Rubin 4-6 cm REZERW
Exochochromis Anagenys Yellow 8-11 cm REZERW
Tyrannochromis Macrostoma 14 cm REZERW
Tyrannochromis Nigriventer 16 cm REZERW

S.J. - 27 Sierpnia 2018, 23:27

DOSTAWA 24.08.2018
TANGANIKA:
Altolamprologus Compressiceps Goldhead Kantalamba 8-13 cm
Benthochromis Tricoti 12-22 cm
Callochromis Pleurospillus Ujiji 5-6 cm
Cyathopharynx Foai Sibwesa 7-9 cm
Enantiopus Melanogenys Namansi 11-15 cm
Neolamprologus Calliurus 3-5 cm
Synodontis Petricola 4 cm
Tropheus Moorii Kapembwe 5-7 cm
Tropheus Brichardi Red Cheek 9-12 cm
MALAWI:
Aulonocara Steveni Hongi 6-9 cm
Copadichromis Virginalis Firecrest 4-8 cm
Lethrinops Red Cap Itungi 5-8 cm

S.J. - 3 Września 2018, 18:13

Miło nam poinformować Państwa, że po wieloletniej współpracy z firmą Cichlidenland DE Tanganika-Konin stała się jej wyłącznym przedstawicielem na teren Polski.
S.J. - 9 Listopada 2018, 10:13

NOWA DOSTAWA 05.11.2018:

TANGANIKA
Altolamprologus Compressiceps Goldhead Kantalamba 6-10 cm
Benthochromis Tricoti 14-20 cm
Eretmodus Cyanostictus Blue Spotted Zambia 5-6 cm
Cyphotilapia Frontosa (Gibberosa) Moba Blue Zaire 7-9 cm
Gnathochromis Permaxillaris 10-12 cm
Lamprologus Multifasciatus 2-3 cm
Neolamprologus Tretocephalus 5-6 cm
Tropheus Black Ikola 8-12 cm REZERW
Tropheus Brichardi Red Cheek 8-12 cm